Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Různé drobnosti a užitečnosti na které narazím nebo sám vytvořím. Primárně se zaměřuji na věci, které mohou být zajímavé a užitečné pro ostatní uživatele GNU/Linuxu či typografického systému TeX, občas se tu ale určitě vyskytne i něco z úplně jiného soudku, např. z oblasti bezpečnosti apod.
Dnes jsem narazil na další z neuvěřitelných výtvorů jistého pana Vlastimila Waice, častého přispěvatele na serveru Živě.cz.
Po přečtení jeho zprávičky jsem se nejdříve od srdce zasmál. Pak mě ale napadlo, kde je vlastně hranice mezi reklamou a „fandovstvím“.
Těžko říct, jestli je pan Waic za podobné články placen Microsoftem, nebo jednoduše fandí MS podobně, jako většina čtenářů tohoto serveru fandí Open-Source a Free Software. V každém případě se ale nemůžu ubránit pocitu, že tento a obdobné jeho zápisky by už měli spadat do kategorie „komerční reklama“.
Nemusí být ale reklama jako reklama jasně označená? Minimálně v tisku to tak je. I v televizi se vždy úzkostně vyhýbají jmenování konkrétních firem. Nakonec i přímo na serveru Živě.cz mají u každého banneru drobný textový popisek „reklama“ a pokud si pamatuju, i u některých tamních článků se označení „PR“ objevilo.
Tiskni
Sdílej:
Mě by ale zajímalo, jestli mu platí redakce Živě.cz za napsání článku, který způsobí maximum prokliků (⇒ příjem serveru ze zobrazené reklamy), nebo ho platí MS za obsah těch textů.
selský rozum mi říká, že microsoft si něco takového jistě ani v nejmenším neriskneAčkoliv mám pocit, že do tohoto článku Waice nikdo netlačil, u Microsoftu očekávám vše. Po celosvětové akci "Rig the Committees, Fuck the Rest", kde absurdnost neznala mezí, opravdu ano.
Ale mohlo by to byt jeste horsi. Predstavte si, ze by Bill Gastes zalozil vlastni cirkev ...Ano, mohlo by to být ještě horší, možná až trapné...
Úzké komunitě W3C, ano, ano W3C je jen pár hovad, který vymejšlí blbosti, jakýpak standarty, kašlem na to.Microsoft je samozřejmě členem W3C. Ale jinak nevím, proč to tu zase řešíte, zbytečné se nad tím vzrušovat, k nápravě či změně to stejně nepovede.
jakýpak standartyKoukám, že o standardech toho víš fakt hodně :D. Btw, slovo standarty sice existuje, ale znamená trošku něco jiného.
Chlapi, zanedlouho bude teplo a tudiz sukenky na ulicich, tak se spis nabruste na to,Přesně tak. Občas člověk musí zabrousit na Flickr, aby z těch počítačů úplně nezblbnul...