abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Pokročilý hover efekt

    3.6.2007 15:04 | linux

    Hover efekt je označení pro vizuální změnu prvku, při přejetí kurzoru myši nad tento prvek. Nejznámější a nejrozšířenější je hover efekt u odkazů.

    Historie hover efektu je celkem bohatá a určitě si mnohé postupy dobře pamatujete.

    Já si pamatuji tyto:

    Tento článek je věnován těm, kteří neznají poslední jmenovaný postup, tedy vytvoření hover efektu pomocí posunutí obrázku na pozadí.

    pokračování článku        

    Hodnocení: 7 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    3.6.2007 15:13 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Abclinuxu nemá sloužit jako rozcestník!
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    3.6.2007 15:17 Dundee5 | skóre: 17 | blog: Dundee5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    viz Komprimované XML
    Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí. --Benjamin Franklin
    3.6.2007 15:20 outsider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Tak modleme se, ať v tom vašem blogu (v tom druhém, s nějakým obsahem) není další padesát článků, kterými nám to tu vytapetujete...

    A volejme Díky za tlačítko blokovat, a za to, že funguje i na blogy :-)
    3.6.2007 15:30 Dundee5 | skóre: 17 | blog: Dundee5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Článků je tam sice dost, ale tapetování nemám rad :D
    Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí. --Benjamin Franklin
    3.6.2007 15:32 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Buď to sem dej celé nebo to sem nedávej vůbec. Prosím. ;-)
    4.6.2007 11:53 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Je to jeho blog, takze to je na nem. Ale kdyby to delal soustavne, asi by si moc sympatii neziskal ..
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    4.6.2007 11:55 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Ja to ctu od konce a vidim, ze prave takoveto clanky pise prevazne :-(
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    4.6.2007 20:44 Dundee5 | skóre: 17 | blog: Dundee5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Nechapu?

    Napsal jsem na abicko zatim dva clanky... Z toho se da neco vysuzovat?
    Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí. --Benjamin Franklin
    freshmouse avatar 3.6.2007 15:34 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Ono je nejhorší, že ty články stojí za jedno velké hovno.
    3.6.2007 15:37 Dundee5 | skóre: 17 | blog: Dundee5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    :D

    Tvůj názor ti vyvracet nebudu :)
    Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí. --Benjamin Franklin
    3.6.2007 15:38 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Proto mu asi na jeho web skoro nikdo nechodí a musí si pomáhat takhle blbým způsobem...
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    3.6.2007 15:42 Dundee5 | skóre: 17 | blog: Dundee5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Nerekl bych ze denni navstevnost 70-150 lidi je zas tak malo.

    A nektere clanky jako treba kompletni navod na instalaci Apache 2, PHP 5 a MySQL jsou IMHO jedny z nejlepsich na ceske scene. (a umistuji se i pred podobnymi clanky od RH, apod.)
    Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí. --Benjamin Franklin
    3.6.2007 15:58 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Jenže se jedná o návod pro Windows a ten asi těžko někoho na tomto serveru zaujme, nehledě na to, že na tak jednoduchou úlohu jako je instalace AMP (apache, mysql, php) řešení potřebuje málo kdo návod. Není těžké to nainstalovat, horší je to s tím, to vyladit na maximální výkon, k tomu už člověk potřebuje nějaké znalosti.
    3.6.2007 16:04 Dundee5 | skóre: 17 | blog: Dundee5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    No je pravda, že zdejší čtenáře zrovna tenhle článek asi nezaujme. Předpokládám, že mají všichni dostatečné znalosti, aby uměli zjistit, jestli už není port 80 obsazen, apod.
    Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí. --Benjamin Franklin
    3.6.2007 16:25 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Myslím si, že zdejší čtenáři, kteří chtějí rozcházet apache opravdu znají netcat, telnet a nmap. :)
    3.6.2007 21:06 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    70-150 lidí za den je nic neříkající informace, důležitější je, jestli tam šli cíleně a jestli našli co hledali. Pokud návštěvníky lákáš takhle blbým způsobem, tak přijde koukne, nic ho nezaujme a odejde.

    Srovnávat se s RH je zbytečné, akorát si tak člověk ubližuje v očích ostatních...
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    3.6.2007 21:49 Martin Tůma | skóre: 39 | blog: RTFM | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt

    Návštěvnost 70-150 lidí denně získáš, i když dáš na webu o kvantový mechanice do nadpisu “Sex s lolitkama”...

    Každý má právo na můj názor!
    4.6.2007 11:53 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Ono je nejhorší, že ty články stojí za jedno velké hovno.
    To snad není nutné, ne?
    freshmouse avatar 4.6.2007 16:11 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Nutně za to nemusí stát, ale v tomto případě stojí. Můj názor.
    David Heidelberg avatar 3.6.2007 16:27 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    ježiš. Vy taky zkritizujete všechno, jestli jste si nevšimli, jsou to dva první zápisky v blogu(a uživatel se registroval dnes) a vy hned začnete každýho kamenovat. Neříkám, že je to něco super, ale vzhledem k tomu, že jsou to dva první zapisy, tak to není tak špatný...

    0K!AS
    Luboš Doležel (Doli) avatar 3.6.2007 16:30 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Špatné by to nebylo, kdyby to nebylo za účelem odkazu někam jinam.

    Ono je jedno, jak dlouho je někdo registrovaný, ale jsou prostě věci, které se nehodí dělat...
    3.6.2007 16:30 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    No tak je pravda, že je to lepší, než kdyby napsal první zápisek stylem. "Já jsem Pepa z horní, dolní a chtěl bych tady začít blogovat, ale ještě nevím o čem." :)
    3.6.2007 16:31 Dundee5 | skóre: 17 | blog: Dundee5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    V pohodě, už jsem si zvykl přijímat kritiku :)
    Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí. --Benjamin Franklin
    David Heidelberg avatar 3.6.2007 16:39 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    To je dobře. Tady jsou lidi schopný napsat kolem 20 příspěvků na téma, že si napsal y místo i :-D

    0K!AS
    4.6.2007 08:37 Martin Baleja | skóre: 13 | blog: Segmentation_Fault
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Anebo "ý" místo "í" (schopný a schopní) ;-)
    Why are hemorrhoids called "hemorrhoids" instead of "assteroids"?
    3.6.2007 16:40 Jakub Suchy | skóre: 22 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    to je v pohode, jsme zvykli na zas* spammery
    3.6.2007 19:48 nobuo | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Jenom otázka. Je tohle skutečně vhodný způsob na dosažení takových efektů? Není vhodnější javascript či něco podobného? Nejsem web vývojář, ale mám pocit, že při tomhle způsobu musí dojít k opětovnému přepočítání pozice prvků na stránce. Nebo ne?
    3.6.2007 20:54 Dundee5 | skóre: 17 | blog: Dundee5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    NN, tohle neovlivňuje ostatní prvky. Týká se to jen toho jednoho, kterému posuneš pozadí. Je to dnes nejelegantnější technika na hover efekt.
    Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí. --Benjamin Franklin
    3.6.2007 21:18 nobuo | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Aha, chápu :). Posun pozadí. Příště číst pozorněji. Já jen mrkl a myslel jsem, že se mění pozice celého prvku :). Dík.
    Luk avatar 3.6.2007 21:52 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Podle mého subjektivního pozorování (nepodloženého měřením) jsou prakticky jakékoli operace realizované pomocí CSS podstatně rychlejší než totéž pomocí Javascriptu.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    3.6.2007 20:39 pozortucnak | skóre: 21 | blog: vecny_windowsar
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    Toto už dávno publikoval Pixy na svých stránkách www.pixy.cz
    Jsem mimořádně obtížný případ
    3.6.2007 20:55 Dundee5 | skóre: 17 | blog: Dundee5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pokročilý hover efekt
    To je dost možné.

    Myslím, že téměř všechno už někdo někde publikoval :)
    Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí. --Benjamin Franklin

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.