Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Čili ke změně mohlo dojít tehdy, kdy se začal Braník pravděpodobně dělat z jiné vody.Obzvlaste pokud by to byla voda z Vltavy.
Ten (jako většina, zejména velkých) to dělá tak, že namíchá koncentrát a pak ředí na dvanáctky a desítky.To asi ano.
Na to pak lepí všemožné značky, které podnik vlastní.Tohle není pravda, protože různá piva ze stejného pivovaru chutnají jinak a mají i mírně jiná složení (ukázalo se v různých testech piv). Dělají to sice často ze stejných surovin (prefabrikátů), ale v jiném poměru a i technologický postup se mírně liší.
Často bývaly (a někdy přes snahu jsou) mnohem větší rozdíly mezi jednotlivýmí várkami stejného piovovaru, Než mezi značkami.Je možné, že ty rozdíly zjištěné v testech mezi značkami jsou tímto.
Koncentrátem, ředěním, dolévání alkoholu či sodovkyNo pokud se na výsledek hodí nápis Radler, tak to vůbec není špatné pití. Ale zdejší lahvové kreace mě dvakrát nedostaly, nejlepší je ten dvoubarevný v hospodě.
S pivem to bude myslim stejné. Normálně, poctivě vařené pivo by možná u leckoho vyvolalo děs.Nemyslím - dnes je spousta minipivovarů, kde nemají důvod vařit europiva. Problémem nešizeného piva bude nejspíš v tom, jak zachovat vyrovnanou kvalitu pro masy, protože těch faktorů je strašně moc - voda, chmel, výrobní postup, skladování, čistota trubek v hospodě, jakou má hospoda výtoč, sudy nebo tanky, fáze měsíce, ... Já vyrostl na tomto, což je pro mě skutečně dobré pivo. Teda kromě Modré luny, tu vážně ne.
S pivem to bude myslim stejné. Normálně, poctivě vařené pivo by možná u leckoho vyvolalo děs.Nemyslim, proti tomu stoji "male" pivovary, ktere si na "jine" chuti udelaji jmeno. Sveho casu Bernard, pozdeji Svijany... Saris jsem mel az v nove dobe (1996). Dal jsem mu prednost pred plzni i zlatym bazantem. Nejhnusnejsi pivo, co jsem kdy pil, nyl nejaky kvasnicak, co mi dal kamarad ve Francii. Dostal jsem do sebe jen jeden hlt, zbytek sel do vylevky. Vzhledem i chuti jsem se nemohl zbavit dojmu, ze uz to nekdo pil. Kdyz tam na jare jezdime, jsem za barbara, protoze nepiju vino (jako vubec) a zatimco kamaradi probiraji za tech deset dni regaly s jim neznamymi znackami a kostuji (aby do pristiho roku zase zapomneli a zacinali znova), ja kupuji tohle. Ma to nasim pivum nejblizsi chut, stoji to 4€ za karton 24x 0,25l. uz se mi parkrat povedlo sklidit ho za vecer. Letos jsme vykoupili Leclerc v Lurdech uplne. Pulpaleta na osm dni nestacila
Super je Carlsberg Elephant, trošku silnější, ale chuťově na jedničku:
http://www.carlsberggroup.com/brands/Pages/CarlsbergElephantbeer.aspx
Šarišto byl, ale hnus velebnosti. Pil jsem ho v roce 1983/1984 když jsem sloužil v Prešově a jako nedalo se to pít. Naštěstí v jednom místě byla Plzeň tak aspoň něco se dalo pít. Šariš jsem pil i po revoluci a jako byla to stejná břečka jako předtím.
Ovšem pokud hledáte mezi lahváčema v krámě...Člověk přece nemůže pořád chodit do hospody, často si to pivo potřebuješ dát třeba doma k obědu nebo někde u grilování, táboření… Hypermarkety jsou velké jak hangár na zeppeliny, tak by tam snad mohli objednat i piva z menších pivovarů…
Braník? Levně jen chutná...
Tiskni
Sdílej: