Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Nejakou dobou se zabyvam otazkou, jestli je mozne koupit pouzitelny notebook do 6000,- Kc ?
Nepotrebuju nejaky extra vykon (coz je z mych financnich moznosti celkem jasne), hlavni vyuziti bude Internet a Mail. Kdyby byl schopny prehrat nejaky film, nebo MP3, aniz by to sezralo cely vykon pocitace, rozhodne bych se nezlobil.
Hodila by se vestavena sitovka a zvukovka, modem nepotrebuju. WiFi asi budu muset koupit zvlast, s cimz pocitam.
Zrejme prichazi v uvahu pocitac s taktovaci frekvenci processoru nekde mezi 133Mhz az 3-400Mhz, RAMka nekde kolem 64MB, disk 4,6 - 6GB.
Zajima me, co ma nejvetsi vliv na celkovy vykon pocitace. Jestli bude treba ve finale rychlejsi pocitac s pomalejsim processorem, ale vetsi RAM, nez obracene.
Jako OS planuju zkusit NecoBSD (chci si overit zvesti o rychlem systemu), nebo (kdyby to nevyslo) ArchLinux. Normalne pracuju v KDE, ale tady bych asi zkusil XFCE, nebo neco na ten zpusob.
Dalsi vec, ktera mi vrta hlavou je to, jestli by se mohlo stat, ze koupim mrchu, ve ktere se mi potom treba nepovede rozbehnout Linux (resp. FreeBSD) vubec, nebo nepojede neco duleziteho (uspavani, baterie,...)
Pokud tedy nekdo mate nejaky postreh, napad, nebo radu k tematu, napiste to prosim do dizkuze.
Dekuji
Tiskni
Sdílej:
No, nedavno jsem koupil Toshib Satellite Pro 440CDT (p133, 148MB ram, 2GB harddisk) za 2800 - chce se to divat kazdy den na bazary, treba na jarmark - dobra nabidka je vetsinou druhy den uz pryc...
Ten typ co mi ho prodával říkal, ze na baterku vydrzi 15 minut...mi vydrzi dve a pul hodiny...nevim kde se stala chyba, asi se na poste rozhodli, ze udelaji dobry skutek :_)