Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem sokovan neduraznym pristupem ozbrojenych sil ke vznikajici obcanske valce na predmestich Parize. Stejne, jako jsem nesouhlasil s americkou invazi a okupaci Iraku, uz kvuli nepravdivym argumentum prezentovanym nejvyssimy predstaviteli USA v RB OSN, jsem ted jednoznacne na strane zakona.
Francouzska policie, armada a cizinecka legie by mela lidi, kteri ji plati, tedy slusne danove poplatniky vsech barev chranit, a to i s pouzitim sily, strelnych zbrani a vyjmecneho stavu.
Pokud nekdo nemuze najit praci a bere to jako ospravedlnujici duvod znasilnit sousedku a podpalit auto nekomu na protejsi strane ulice, patri bud zavrit a pokud se vzpira zatceni pak po varovani zastrelit.
Role statu je ochranna prava a zakonnosti, stat na toto ma vicemene monopol a pokud mne muj stat za moje dane nedokaze ochranit pred zavistivym, zakomplexovanym a neschopnym lumpem (jakekoli viry ci barvy pleti) ktery chce znasilnit mou zenu ci dceru a vypalit mi dum, obchod ci auto, jen proto, ze ja mam praci, ztraci pak takovy stat smysl.
Tiskni
Sdílej:
pokud se vzpira zatceni pak nebo zastrelit
Ne, že bych to neschvaloval, ale myslí, že to není průchodné. V demokracii se silná ruka nenosí. Možná jednou všichni doplatíme na neochotu bránit naši svobodu.
...ze proti nemu nestoji tanecnici, ale opravdovi chuligani.Nevim kolik technaru znas, ale ja par jo, a markantniho rozdilu jsem si nevsiml.
Práci těžkou seženou, když se jim pracovat ani vzdělávat se moc nechce.
Hodně zjednodušuješ. Problém není v multikulturní společnosti,ale přetlaku nabídky na trhu nekvalifikované práce. Právě teď je období, kdy taková pracovní místa v Evropě nejsou. Oni by rádi makali, ale nikdo o ně nestojí.
Pokud si kritiku směřoval na generaci dětí přistěhovalců narozených již v Evropě, jseš vedle. To jsou již tipičtí Evropané a jejich ochota pracovat je stejná jako u tebe nebo mě. Ano, ale ... a dlouhý seznam požadavků. Jejich agresivita a sklony k extremismu je stejná jako u jakékoliv podobně sociálně slabé skupiny.
Přistěhovalectví bylo v minulosti podporováno, protože obecně trváme na rozdělování prací na horší a lepší a podle toho jsou i odměňovány. Protože horší práci za mizerný peníze nikdo nechce, byly tlaky ze strany zaměstnavatelů vše řešit dovozem pracovní síly. Nyní když ani toto nestačí, řeší situaci, převáděním výroby do zahraničí a již nepotřební přistěhovalci zůstávají na krku evropským státům.
Původní problém by se na uzavřeném trhu vyřešil sám zhodnocením prací které nikdo nechce dělat v dobách, kdy byly potřeba. Bohužel trh mají jistí jedinci v hubě jen když se to právě hodí, a tak se přistupovalo k zhovadilostem jako podpora přistěhovatelství.
Aby to nebylo rytí jen do tzvpravice, tzvlevice spatřovala v přistěhovalectví spásu svého pošahaného důchodového systému.
O tom jak lze efektivně využívat zahraniční pracovní síly k oboustranné spokojenosti se můžeme učit od rasistického Japonska. Zahraniční dělníci se nesnaží natahat svoje příbuzné na sociální dávky, místo toho jim zasílají miliardy na přilepšenou domů. A sami se za čas vrací, protože mají kam a s ušetřeným majetkem jsou doma bohatí.
V Evropě je řešením maximální ztížení získávání občanství a omezení sociálních dávek. A tvrdé tresty pro zaměstnavatele využívající cizince pracující nelegálně.
Protože u nás nevznikl japonský systém sám, měl by být propagován pomocí zákonů. Například povinnost cizinců ukládat část platu na zvláštní účet, který si budou moci vybrat při odchodu ze země.
Především je si třeba uvědomit, že podobná opatření nejsou projevem rasismu.
Jako priklad bych uvedl ameriku 1. poloviny 20. stoleti, kdy to byl opravdovy melting-pot, kam prichazeli pracoviti irsti, italsti, zidovsti, polsti a vychodoevropsti imigranti kteri sdileli svuj "Americky Sen" sen o svobode, o slusnem vydelku za poctivou praci, o uspechu pro schopne, o vlastnich domech a kariere pro sve deti.
Aby to fungovalo, byla velmi jednoducha, ale nekompromisne dodrzovana pravidla:
Hispanci si uchovavaji svuj jazyk, svou kulturu, sva gheta a bordel, misto aby se asimilovali, zmenila se vetsinova spolecnost. Dnesni hispanci nesdilej americky sen, oni chteji zacit pracovat az "manana" a dnes brat socialni davky, trochu krast a trochu loupit a obvinit spolecnost, ze je diskriminuje, ze se odmita naucit spanelsky a dat jim penize (ne praci!)
Blogy - Jirkoviny - Pariz v plamenech
Bavi mne krasomluvci, kteri resi zda je to vec armady nebo policie a jsou schopni se o tech vecech ted dohadovat a slovickarit...ted je cas strilet, ne zvanit...co by se muselo stat aby pochopili, ze proti ozbrojenemu davu s kuklama, strelnyma zbranema, sychronizovanym velenim a cilem nicit, vrazdit, podpalovat a znasilnovat asi par detektivu nebo strazniku stacit nebude...
to chcete abychom zacli budovat novou army-policii s tanky, letectvem a inteligentni munici?
No, mozna to pochopite, az vam banda vyrostku zabije deti, nebo podpali dum.
Jako priklad bych uvedl ameriku 1. poloviny 20. stoleti, kdy to byl opravdovy melting-pot, kam prichazeli pracoviti irsti, italsti, zidovsti, polsti a vychodoevropsti imigranti kteri sdileli svuj "Americky Sen" sen o svobode, o slusnem vydelku za poctivou praci, o uspechu pro schopne, o vlastnich domech a kariere pro sve deti.
Aby to fungovalo, byly velmi jednoducha pravidla: