Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Něco málo k Realistům alias Straně regionů - docela čerstvý rozhovor na DVTV.cz s jejich kandidátem na prezidenta: https://video.aktualne.cz/dvtv/omezeni-drzeni-zbrani-je-jako-mnichov-lezenim-do-zadku-respe/r~4076a2bc866611e7bce3002590604f2e/
Kdo zvažuje, že by volil tuhle partu účelově založenou zbrojní lobby, tak musí být padlý na hlavu, je to jen další firma dalšího miliardáře, podobně jako ANO, navíc s dost nejasným a já bych řekl proruským pozadím.
účelově založenou zbrojní lobby, tak musí být padlý na hlavu
Já bych spíš řekl, že je padlý na hlavu ten, kdo vidí za snahou neomezovat držitele legálně vlastněných zbraní jenom nějakou zbrojní lobby. Tenhle maník sice je dejme tomu lobbista, kvůli tomu bych ale nedělal z toho celou stranu zbrojně-lobbistickou. Bylo to asi nějak takto: V reakci na teroristické útoky ve Francii si jednoho dne francouzští soudruzi eurokomunisti řekli, že omezí střelné zbraně v celé Uhniji. A jak si řekli, tak taky udělali.
Takto řeší Uhnije svoji neschopnost (úmyslnou?) s ilegální migrací. Navíc v té parodii na Parlament zavedli novou schvalovací proceduru. Už se nezatěžují pozměňovacími návrhy a protinávrhy, jsou zakázány. Už se ani neobtěžují předstírat demokracii. Tudíž zbývá už jen držet hubu a krok. A tak je to nyní v Uhniji víceméně se vším.
Osobně bych nic na českých zákonech o zbraních nic neměnil(proč taky, že). Ani nezpřísňoval, ani neuvolňoval. České zákony se mi zdají tak akorát. Zbraň nemá každý dement s papíry na hlavu. I když výjimky se samozřejmě jako všude najdou, vyskytují se i spoluobčané v invalidním důchodu na hlavu se zbraní. Chlívek a vyjímečný stav si udělali frantíci sami, tak ať si ho taky sami uklidí. Nějaký ruský agent/hacker manipulující výsledky voleb se ještě nevynořil?
Navíc v té parodii na Parlament zavedli novou schvalovací proceduru. Už se nezatěžují pozměňovacími návrhy a protinávrhy, jsou zakázány. Už se ani neobtěžují předstírat demokracii. Tudíž zbývá už jen držet hubu a krok. A tak je to nyní v Uhniji víceméně se vším.jiste, proto se ten puvodni navrh docela zmenil ... jako obvykle jen lzi a snaha ocernovat EU (cimz nerikam, ze se mi ten navrh libi, ale ze se nemenil a neni obecne sance jej menit je lez). Neni divu, ze se ti libi Realiste ...
Evropska unie v roce 2017 je uplne jiny spolek, nez to, do ceho jsme v roce 1998 prihlasili a v roce 2004 vstoupili.s tim souhlasim, ale celou tu dobu jsme meli sanci pokouset se ji zmeni podle nasi predstav ... nedelali jsem nic
Bylo by fer udelat referendum o clenstvi, at rozhodne hlas lidu.kdyz asi tak 90% naroda netusi, jak vubec unie funguje a jedine, co cele roky poslouchaji je lamentovani nasich politiku, kteri se pomlouvanim EU snazi zakryt vlasni neschopnost a systematicke ocernovani a lhani o EU od bolseviku, ruskych trolu a populistu, tak to mi referendum fakt prijde fer....
ale celou tu dobu jsme meli sanci pokouset se ji zmeni podle nasi predstav ... nedelali jsem nic
To, jaké možnosti změny mají státy jako ČR, jsme viděli např. na uprchlických kvótách. Můžeme sice říct svůj názor, ale k ničemu nám to není, protože nás ostatní přehlasují.
co cele roky poslouchaji je lamentovani nasich politiku, kteri se pomlouvanim EU snazi zakryt vlasni neschopnost a systematicke ocernovani a lhani o EU
Migrační krize nám v posledních dvou letech poskytla unikátní možnost vidět "akceschopnost" špiček EU v každodenním přímém přenosu. Nepotřebujeme žádné populisty ani ruskou propagandu. Prostě tu neschopnost EU plnit základní smysl své existence vidíme na vlastní oči.
tak to mi referendum fakt prijde fer....
Zato referendum o vstupu bylo totálně fér. Pokud už si to nepamatujete - stát vzal stovky milionů Kč od daňových poplatníků a použil je na "informační a vysvětlovací" kampaň o EU. Taková pěkná férová EU mediální masírka za naše peníze to byla.
To neni jen invaze ilegalnich migrantu. Akce-neschopnost, nebo chcete-li, impotenci, Eurosojuzu ukazuje daleko vic veci, od dotacnich podvodu a selhavajiciho centralniho rizeni, po zbytecnou regulaci malotraktoru a vysavacu, probhnuvsi Brexit a nulova sebereflexe papalasu v polytbyru po nem, dluhova krize Recka a celeho lineho jihu, demokraticky deficit, poslapavani vlastnich pravidel, pomaly rust, vysoka nezamestnanost a cena prace, rostouci deficity, astronomicke zadluzeni, byrokraticka preregulovanost, a nulova sebereflexe.Migrační krize nám v posledních dvou letech poskytla unikátní možnost vidět "akceschopnost" špiček EU v každodenním přímém přenosu. Nepotřebujeme žádné populisty ani ruskou propagandu. Prostě tu neschopnost EU plnit základní smysl své existence vidíme na vlastní oči.
To neni jen invaze ilegalnich migrantu. Akce-neschopnost, nebo chcete-li, impotenci, Eurosojuzu ukazuje daleko vic veci, od dotacnich podvodu a selhavajiciho centralniho rizeni, po zbytecnou regulaci malotraktoru a vysavacu, probhnuvsi Brexit a nulova sebereflexe papalasu v polytbyru po nem, dluhova krize Recka a celeho lineho jihu, demokraticky deficit, poslapavani vlastnich pravidel, pomaly rust, vysoka nezamestnanost a cena prace, rostouci deficity, astronomicke zadluzeni, byrokraticka preregulovanost, a nulova sebereflexe.
Jistě, ale většina těchto věcí zasáhla vždy jen malou část populace. Zákaz výkonných vysavačů naštve jejich výrobce a lidi, kteří si zrovna chtějí nový vysavač pořídit. Zbytek populace si jen pomyslí něco o byrokratech a další den už o tom neví. A tak je to s většinou EU nařízení. Migrační krize se dotýká všech občanů.
Jak se migrační „krize” dotýká Česka?
Úplně bezprostředně ne, ale vzhledem k našemu členství v EU a Schengenu máme problém hned za humny. Je potřeba myslet trochu dopředu a v širších souvislostech. V roce 1930 se nás nacismus také netýkal a v ČSR žádní nacisté nebyli.
A jakou ze tu meli nackove potencionalni volicskou zakladnu v tom 1930? A ze tu nebyli nackove?
Nerozumím přesně otázce. V roce 1930 nepředstavovali nacisté v ČSR žádnou politickou sílu, podívejte se na výsledky voleb v roce 1929. Za pár let už bylo vše jinak. Stejné to bylo i Německu. V roce 1928 získala NSDAP 2,6 % hlasů, o dva roky později to bylo 18 % hlasů a o další tři roky později se Hitler stal předsedou vlády. Někdy jdou věci velmi rychle.
A navic jakou maj muslimove moznost se tu "producirovat" ted,
Vzhledem k našemu členství v EU a Schengenu se v podstatě kdokoliv z desítek milionů evropských muslimů může přestěhovat do ČR. Ano, zatím to nedělají, ale to se může změnit. Také nám sem mohou být přiděleni při přerozdělování další migrační vlny.
nebo trebas i za 20 let?
Předvídat situaci za 20 let je nemožné. Ale podívejte se do Británie. V roce 1961 žilo v Anglii a Walesu 50 tisíc muslimů. V roce 2001 už jich bylo 1,6 milionu a v roce 2014 tři miliony.
Úplně bezprostředně ne, ale vzhledem k našemu členství v EU a Schengenu máme problém hned za humny.
Rostoucí množství migrantů tady vidět je (alespoň v Praze).
Národní obec fašistická, Fašistické studentské sdružení...
Tato hnutí nehrála v první republice žádnou výraznější roli. Např. NOF získala ve volbách 1929 tristních 0,9 % hlasů. Navíc opět nešlo o nacisty, naopak NOF byla výrazně protiněmecká.
Co se tyce kampane pred vstupen do EU, nezpominam si, ze by se za statni penize takhle brutalne lhalo.
Co se tyce akceschopnosti, IMHO dohoda s Tureckem byla vcelku peknou ukazkou akceschopnosti,
Tvl, ty jsi vážně vtipálek, ty bys určitě našel teplé místečko v bruseli. Tzv. dohoda s Tureckem je přímo vzorová ukázka neschopnosti, impotence a debility. Turecký Hitler a spojenec v NATO si z toho dělá akorát prdel a vydírá a pobírá tučné výpalné bez jakékoli záruky.
Dále mě nesmírně zajímá, jakým právem vystupuje Reichsfuhrerin mutti Merkel za Evropskou uhniji při jednání z Tureckem. Jako znalec evropského práva mi zajisté objasníš a doložíš příslušným článkem v zákoně či příslušným výnosem Nejvyššího sovětu.
Jestli se nepletu, tak tohle by měla dělat nějaká soudružka ministryně zahraničí Sojuzu, která je tak známá, že si ani nevzpomenu její jméno (či snad předseda sovětu?). Z tohoto důvodu je to další přímo exemplární příklad toho, o čem skutečně Uhnije je. O všem rozhoduje ve skutečnosti pouze Německo a Reichskanzlerin, která možná někdy přizve svého Sancho Panzu Macrona.
to, ze jsem byli prehlasovani tak nejak k demokracii patri
To ano, ale potom netvrďte, že s našimi pár procenty hlasů můžeme něco ovlivnit.
Co se tyce akceschopnosti, IMHO dohoda s Tureckem byla vcelku peknou ukazkou akceschopnosti, kdyz vezmu v uvahu slozitost situace.
Dohoda s Tureckem je jediný hmatatelný úspěch. Nicméně přišla pozdě a problém se mezitím přesunul o kus dál, kde EU demonstruje fatální neschopnost. Místo obrany hranic děláme migrantům taxislužbu. Další otázkou je, jestli má EU plán B pro případ, že Turecko z dohody ustoupí a otevře hranice. Jsem si jistý, že ne.
Jinak ona neakceschopnost je casto primo zpusobena clenskymi staty, s nasim v cele, ktere se nechcou vzdat "narodni suverenity" - to se pak tezko hleda spolecne reseni problemu, at uz pri obrane hranic nebo treba pri reseni dluhove krize, protoze to nutne prepoklada preneseni nekterych narodnich kompetenci na uroven EU.
Takže německé otevření hranic v roce 2015 bylo způsobeno nedostatečnými kompetencemi EU? Kdyby EU měla silnější pravomoce, tak by se to nestalo?
Co se tyce kampane pred vstupen do EU, nezpominam si, ze by se za statni penize takhle brutalne lhalo.
Lhaní není moc efektivní. Mnohem účinnější je selektivní pravda. Budeme mluvit pouze o hezkých věcech a ty ošklivé vynecháme.
Dohoda s Tureckem je jediný hmatatelný úspěch."Ve chvíli, kdy odvezeme z řeckých ostrovů zpět do Turecka Syřana, budeme muset za něj přesídlit jiného Syřana do Evropy v řádech dnů," uvedla soudružka Merkelová. Tak tomu říkám diplomatický úspěch století. Reichsfuhrerin vynalezla znovu perpeetum mobile.
To ano, ale potom netvrďte, že s našimi pár procenty hlasů můžeme něco ovlivnit.Souhlasím, nicméně celý ten koncept "my Češi něco ovlivňujeme v EU" mi přijde pochybný. Ta otázka imigrace je v podstatě dost výjimečný případ, k němuž existuje ještě možná několik málo dalších podobných výjimečných případů, kdy bych nebyl proti, kdyby hlas českého národa něco v EU změnil. Když se ale celkově podívám do současnosti i historie, jakým způsobem český volič typicky hlasuje ve volbách, jak se rozhoduje, jakým způsobem sedá na lep různým figurám, tak úplně nevidim důvod, proč si přát, aby náš národ měl v EU nějaký významný hlas. Vždyť se podívej na to naše politické panoptikum. To je tragikomedie nalevo, napravo, v prostřed. A ta banda na hradě tomu dává korunu. A celé tohle panoptikum má kumulativně podporu většiny národa. Spousta lidí volá po větším vlivu ČR v rámci EU, jiní zase volají po výstupu z EU, abychom si všechno rozhodovali úplně sami. Málokdo si uvědomuje, že aby jedno nebo druhé mělo nějaký rozumný výsledek, nebo dokonce úspěch, bylo by především potřeba, aby češi změnili sami sebe. Do toho se ale nikomu moc nechce...
Dohoda s Tureckem je jediný hmatatelný úspěch.Tady musim souhlasit s Fantómem, dohoda s Tureckem mi přijde jako výsledek úspěšného vydírání EU ze strany Turecka.
Ta otázka imigrace je v podstatě dost výjimečný případ
Jenže zrovna tohle je věc, která nevratně ovlivňuje budoucnost Evropy. Většinu nařízení lze upravit nebo zrušit. Dnes se zakážou výkonné vysavače, za rok se zjistí, že to byla blbost a zákaz se zruší. Imigraci milionů lidí jen tak lehce nezrušíte.
Když se ale celkově podívám do současnosti i historie, jakým způsobem český volič typicky hlasuje ve volbách, jak se rozhoduje, jakým způsobem sedá na lep různým figurám, tak úplně nevidim důvod, proč si přát, aby náš národ měl v EU nějaký významný hlas. Vždyť se podívej na to naše politické panoptikum. To je tragikomedie nalevo, napravo, v prostřed. A ta banda na hradě tomu dává korunu. A celé tohle panoptikum má kumulativně podporu většiny národa.
Co třeba Francie? Celá EU se klepala strachy, aby nevyhrála Le Penová. A v Německu nemají panoptikum? Merkelová předloni udělala fatální chybu a klidně prohlašuje, že by teď jednala stejně. Její hlavní soupeř Schulz nemá ani maturitu a je to krajní levičák. V Británii byl Corbyn považován za nevolitelného ultralevičáka, ale po nedávných volbách to už tak nevypadá. Nebo vzpomeňme na Helmut Kohla. Údajný velký evropský státník skončil kvůli pochybným sponzorským darům. Nepřipomíná vám to něco?
Jenže zrovna tohle je věc, která nevratně ovlivňuje budoucnost Evropy. Většinu nařízení lze upravit nebo zrušit. Dnes se zakážou výkonné vysavače, za rok se zjistí, že to byla blbost a zákaz se zruší. Imigraci milionů lidí jen tak lehce nezrušíte.Ano, jistě, ale jde o něco jiného, a sice o to, že to, že Češi mají ten 'správný' názor na tenhle problém je víceméně jen shoda okolností. Za několik let se může objevit jiná závažná otázka, ve které češi naopak budou mimo. Nevidím moc důvod poskytovat ČR nějaký specielně vylepšený status v rámci EU nad rámec poměrného demokratického hlasování.
Co třeba Francie? Celá EU se klepala strachy, aby nevyhrála Le Penová. A v Německu nemají panoptikum? Merkelová předloni udělala fatální chybu a klidně prohlašuje, že by teď jednala stejně. Její hlavní soupeř Schulz nemá ani maturitu a je to krajní levičák. V Británii byl Corbyn považován za nevolitelného ultralevičáka, ale po nedávných volbách to už tak nevypadá. Nebo vzpomeňme na Helmut Kohla. Údajný velký evropský státník skončil kvůli pochybným sponzorským darům. Nepřipomíná vám to něco?Souhlasim s tou Merkelovou, její postup nechápu. Co se toho zbytku týče, samozřejmě i ve státech západní Evropy se děje leccos, koneckonců, je to politika, ale nic z toho, co zmiňuješ, mi nepřijde horší než naši aktuální i minulí politici.
"Se mnou jako kancléřem... Německo nepřijme, aby byl v Evropské unii zpochybňován princip solidarity,"a třeba
"Příliv uprchlíků na kontinent v posledních letech není německý problém, to je problém Evropy,"rozhodne dobrý pocit nemám. I když média favorizují šílenou stařenu, s. eurofýrer bez maturity může klidně překvapit..
Za několik let se může objevit jiná závažná otázka, ve které češi naopak budou mimo
Už se někdy takový případ stal?
+1
A to, že jsme na tom po roce 1989 byli ekonomicky hůř než „vyspělý západ“ bylo dané jen tím, že jsme byli celou dobu pod vlivem Sovětského svazu a snažili se o komunismus. Jinak si myslím, že nejsme o nic horší než Němci, Francouzi nebo Britové.
Jinak si myslím, že nejsme o nic horší než Němci, Francouzi nebo Britové.To záleží. Jestli např. Británie vystoupí z EU a pak ji čeká naprostý rozpad v důsledku korupce a vnitrostátních boječků o moc, pak asi opravdu nejsme o moc horší než Briti. Ale vzhledem k tomu že Spojené království tu existovalo dávno před nějakou EU a dost pravděpodobně bude existovat i poté co se od EU oddělí, obávám se že s „vyspělým západem“ se moc srovnávat nemůžeme.
V dokonalé a vyspělé Evropě™ všichni volí zcela zodpovědně a jejich politická reprezentace nemá žádné nedostatky.Ten sarkasmus není potřeba, všichni víme, že to není pravda.
Řecko zbankrotovalo kvůli dlouhodobé neuvážené vládě socialistů. Španělsko se v posledních letech potýká s vysokou nezaměstnaností.Ano. A?
Velká Británie se potýká s multikulturními problémyJj, v tomhle ohledu to tam stojí zahouby, s tím souhlasím.
a např. spokojenost se zdravotnictvím je tam AFAIK mnohem nižší než u násNo to je ovšem hrůza. A co doktoři, mají tam taky tak mizerný platy jako u nás?
A nakonec to byli němečtí občané, kdo volili NSDAP a dostali Hitlera k moci.Tak tohle už je čirá demagogie, vzhledem k tomu, jak u nás vypadaly volby v roce 46 a následný vývoj - 40-letá vláda zločinecké organizace, která ještě dnes je stabilní součástí politiky a má podporu ~13% voličů! Minulost Němců je strašná (co se WW2 týče), ale dokázali se s ní vypořádat nesrovnatelně lépe než my. Tohle má být jakože ten národ, se kterým mám chtít sdílet ty kulturní hodnoty? Jaké hodnoty to jsou?
Když už si mám někým něco nechat diktovat, raději ať to jsou lidi, se kterými sdílím alespoň stejnou kulturu, životní prostředí, ekonomické podmínky a další.Myslet si, že životní a ekonomické prostředí sdílíš pouze s nejbližšími 79kkm² je dost mimo.
Proč bychom se měli doprošovat EU, jestli nám milostivě udělí výjimku na pořádání zabiječek, vážně nechápu.Ano, to zní opravdu jako velmi závažný problém. Oproti tomu doprošovat se Zemana a Babiše, jestli by nám milostivě zachovali demokratické prostředí a právní stát, je nepodstatné, že. Hlavně, abychom si tady mohli dělat zabijačky, do kterých nám žádný přiblblý euroúředník nemá co kecat. Celý tvůj komentář stojí pouze na psychologii "My vs Oni", kde "My" je automatický protagonista a "Oni" automatický antagonista bez přihlédnutí k tomu, jestli to tak skutečně je.
vzhledem k tomu, jak u nás vypadaly volby v roce 46 a následný vývoj - 40-letá vláda…
Což bylo dané tím, že jsme byli pod vlivem SSSR. Nebýt toho, tak by ten režim i ten „komunismus“ vypadal o dost jinak – líp. (čímž tedy nechci říct, že by to byl dobrý režim, ale byl by prostě lepší než ten, který jsme tu měli, a i ekonomicky bychom na tom byli líp)
Oproti tomu doprošovat se Zemana a Babiše, jestli by nám milostivě zachovali demokratické prostředí a právní stát…
Od toho je ústava, která má omezovat státní moc a zaručovat občanům práva, která jim vláda nemůže vzít. V tomhle ohledu moc dobrou ústavu nemáme1, ovšem EU zde žádné zlepšení nepřináší – naopak.
[1] resp. nějaké ty myšlenky tam jsou, jenže je to tak gumové, že je to v podstatě k ničemu
a i ekonomicky bychom na tom byli lípVlastní silou. No to určitě. Tohle už jsou fantazie z říše snů podobné „Měli jsme se bránit“. Bez pomoci ze západu by tu byly do dnešního dne ty stejné ruiny jako na konci druhé světové války.
Což bylo dané tím, že jsme byli pod vlivem SSSR.Ano, ale český člověk v první řadě ten vliv SSSR do značné míry umožnil. Gottwald/KSČ byly populární už před válkou. SSSR jistě měl negativní vliv, ale není možné odpovědnost za to, co se tu dělo, na něj prostě hodit.
Populární komunismus byl, ale nebýt SSSR, tak si právě myslím, že by tu fungovala nějaká sebereflexe a možnost věci (po špatné zkušenosti) změnit. Ostatně to byl i rok 1968, kdy snaha o (alespoň nějakou) změnu byla potlačena zásahem zvenku.
Říkáte konečně, že jsme pod komandem Moskvy a že si tam chodíme pro rozum. Vy jste pod komandem Živnobanky, Petschka, Weimanna, Preise, vy jste pod komandem Společnosti národů, to jest společnosti imperialistických dravců, a vy si chodíte pro rozum k Petschkům, Weimannům, Rotschildům a Preisům, abyste se naučili vydírat pracující lid ještě lépe než dosud. A my, my jsme stranou československého proletariátu a naším nejvyšším revolučním štábem je skutečně Moskva. A my se chodíme do Moskvy učit, víte co? My se od ruských bolševiků do Moskvy chodíme učit, jak vám zakroutiti krk. A vy víte, že ruští bolševici jsou v tom mistry!A tohle mělo stále konzistentně stejnou podporu následující dekádu a po WW2 i více (což je samozřejmě do značné míry také dáno okolnostmi WW2, ale i tak). Čiliže ta situace se IMHO nedá interpretovat tak, že zlý SSSR nám tady něco naordinoval díky podpoře myšlence komunismu. Milí zlatí Češi byli ochotní dát Gottwaldovi 40%, přestože věděli už nejméně 15 let, že podporuje Stalina a je ochoten na přání Moskvy kroutit odpůrcům krky. A on, Čech, nikoli nějaký Rus, v podstatě přesně to v následujících letech dělal. Dnes má stejná organizace podporu ~13%, přestože posílá zdravice do KLDR. Pak tady jsou různí kryptobolševici typu prognostik Zeman, že, který laškuje s Putinem o likvidaci novinářů, leze do zadku Číně, a přesto má podporu nevímkolika desítek procent. Dále stbák Bureš, to je další kapitola. Případně jiní převlečkabáti. Takže já to s tou sebereflexí vidím popravdě dost černě.
IMHO Zeman nedělá vůči Číně víc než ostatní. Když cestoval po Evropě ten čínskej papaláš, v Anglii ho vozili ve zlatém kočáře. Nevšiml jsem si, že by u nás ho vozili ve zlatém autě.Ne, zato dostala policie tajné pokyny (které dodnes popírá) likvidovat protesty bez jakéhokoli opodstatnění v zákoně na základě vymyšlených důvodů. V některých případech se ani neobtěžovali nějaké důvody vymyslet.
Zeman se chová celkem pragmaticky, v podstatě dohání to, co se tu zanedbalo a co ostatní dělají už dávno - kšeftují s Čínou o 106.Ano, ostatní kšeftují, to ale není to, co dělá Zeman. Myslet si, že to, co dělá Zeman je prgamtické může jen naiva. Nevim, jak rozprodání našeho průmyslu na východ má být pragmatické. Zeman je ochoten klidně prodat celou ČR někam do tramtárie, pokud to jemu a jeho spozorům přinese užitek.
Stban Bureš - je vážně tak těžké pochopit, že pro mnohé je Bureš prostě a jednoduše menší zlo než vochlasta typu kolouska? I ty Socani maji toho dost na svědomí.Ano, to je dost těžké pochopit, vzhledem k tomu, že to postrádá jakoukoli logiku. Bureš je z dlouhodobého hlediska od Kalouska a dalších hochštaplerů k nerozeznání. Jak se liší ANO od ČSSD nebo ODS? Vždyť je to jak přes kopírák. Skoro mam někdy pocit, že Češi mezi sebou vedou nějakou zvrácenou soutěž, kde se předhánějí, čí favorizovaný zločinec dokáže víc nakrást.
Nevim, jak rozprodání našeho průmyslu na východ má být pragmatické. Zeman je ochoten klidně prodat celou ČR někam do tramtárie, pokud to jemu a jeho spozorům přinese užitek.A ono je ještě něco, co by se dalo prodat? Pokud vím, tak toho státu už moc nezbylo. Pak jsou samozřejmě věci, které by se prodávat neměly, nebo by měly mít domácí vlastníky. Ale když se neco prodá do zahraničí, tak už je celkem jedno, komu. Resp. naopak je dobrá diverzifikace a nemít nednostrannou orientaci na jednu zemi, potažmo závislost. Když např. Němci pohrozí, ze u nás utlumí výrobu, tak je ohroženo příliš velké procento našich občanů. Když ale budou zahraniční vlastníci z různých zemi, tak se riziko rozloží a závislost sníží. Totéž platí pro mezinárodní obchod, jak nákup, tak prodej, ropovody atd.
Když např. Němci pohrozí, ze u nás utlumí výrobu, tak je ohroženo příliš velké procento našich občanů. Když ale budou zahraniční vlastníci z různých zemi, tak se riziko rozloží a závislost sníží. Totéž platí pro mezinárodní obchod, jak nákup, tak prodej, ropovody atd.To hodně záleží především na našem vztahu s Německem a naší pozici v EU. Pokud by míra integrace v EU byla větší (a fungovalo to), pak by větší závislost těch zemí jedna na druhé nebyla na závadu, možná spíše naopak. Na státu, se kterým jsme společně v paktu typu EU, se dá záviset více, než na někom, kdo nás má úplně u zadku, jako třeba Rusko, Čína nebo USA. Tím si nedělám iluze o tom, že by se Němci nějak děsně starali o naše blaho, ale určitě je to něco jiného než třeba vztah s Čínou, v tom je prostě IMHO nezanedbatelný rozdíl.
Pises, ze EU konstatne porusuje vlastni narizeni - napis teda konkretni narizeni (=odkaz na konkretni ustanoveni v konkretni EU smernici) a dukaz jak ho EU porusuje.
Pakt stability a růstu. Cituji: The Pact has proved to be unenforceable against big countries such as France and Germany, which were its strongest promoters when it was created. These countries have run "excessive" deficits under the Pact definition for some years. The reasons that larger countries have not been punished include their influence and large number of votes on the Council of Ministers, which must approve sanctions Ale čistě technicky pakt nejspíš porušen nebyl. Prostě si Francouzi a Němci odhlasovali jeho uvolnění.
napis teda konkretni narizeni (=odkaz na konkretni ustanoveni v konkretni EU smernici) ... tak posle odkaz na wikipedii
Ocividne si liny hledat k poruseni jakeho clanku te direktivy doslo (a jestli!) ... ale i presto nadavas jak je ta EU hrozna a "porusuje vlastni zakony" ... a o tom to je.
Proč musím všechno hledat já?
The European court of justice said ministers had the right to change commission recommendations on budget policy but added that they failed to respect the rules when they suspended disciplinary action against Berlin and Paris, which are expected to break the EU's deficit limits for the third year running in 2004.
Ten clanek co linkujes prave ukazuje ze EU jako instituce funguje spravne a nema problem trestat vsechny clenske staty stejne :P. (Respektive minimalne pred tema 15 lety (clanek je z roku 2004) fungovala spravne.)
Tak ještě jednou. V roce 1997 přijala EU dvě nařízení známá jako Pakt stability a růstu. Tato nařízení definovala rozpočtové parametry, které musí členské státy dodržovat, např. výši schodku. Několik let to zdánlivě fungovalo, protože proti paktu se provinily jen malé země. Problémy nastaly pro roce 2000, když nařízení přestaly plnit i velké státy jako Francie a Německo. Jejich potrestání nebylo možné prosadit (všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou jaksi rovnější), takže nakonec ministři financí pravidla uvolnili. Následně soud rozhodl, že ministři sice měli právo změnit pravidla, ale zároveň měli povinnost potrestat Francii a Německo (The EU's highest court today ruled that Europe's finance ministers were wrong to suspend disciplinary action against Germany and France against the wishes of the European commission.). To je vše. Kde vidíte to trestání všech členských zemí bez rozdílu?
I z te jedne vety co citujes je jasny ze EC (v te te dobe jeste ECC?) i ECJ delali co mohli aby clenske staty byly potrestany, ale ministri clenskych statu je prehlasovali, ale tento problem se od te doby vyresil (Lisabonska smlouva a tak).
Chtěl jsi ukázku, jak se v EU nedodržují nařízení. Tohle byl krystalický příklad. Nevím, nakolik to řeší Lisabonská smlouva, protože dává ještě větší vliv velkým státům. Ale jsou tady i další případy. Některé státy (Itálie, Řecko) před vstupem do eurozóny systematicky falšovaly účetnictví, aby splnily kritéria vstupu. Ono se to všeobecně vědělo, ale všichni to ignorovali, protože politika měla přednost před ekonomikou. Důsledky dnes vidíme.
To ano, ale potom netvrďte, že s našimi pár procenty hlasů můžeme něco ovlivnit.jisteze muzeme. U hodne veci (napr. spolecna zahranicni z bezpecnosti politika), je porad nutny souhlas vsech clenskych statu. Dal to neni jen ciste o sile hlasu ale i schopnosti presvedcit ostatni - tam je to bohuzel u nas hodne bidne, ale to neznamena, ze to nejde.
Nicméně přišla pozdě a problém se mezitím přesunul o kus dál, kde EU demonstruje fatální neschopnost. Místo obrany hranic děláme migrantům taxislužbu.uz jsem ti to tady tusim vickrat psal - co jako navrhujes? Porusovat mezinarodni pravo a vozit je zpet nebo je rovnou srilet nebo topit v mori? Navrhoval jsi utecenecke tabory primo v Africe, kde by se rozhodovalo, kdo dostane azyl. O to se presne Eu snazi v Libii. Nejsu scohpen posoudit, jestli to jde rychleji nebo ne, ale vzledem k situaci v Libii to asi nebude uplne jednoduche.
Takže německé otevření hranic v roce 2015 bylo způsobeno nedostatečnými kompetencemi EU? Kdyby EU měla silnější pravomoce, tak by se to nestalo?jestli by se to nestalo nevim, je to vzdy o politicke vuli, ale bylo to jednostranne jednani Nemecka a AFAIK v rozporu s Schegenskou umluvou (a tady je presne problem, ze EU AFAIK nema zadne nastroje, jak to vynutit pokud tady stat nehodla smlouvu respektovat, protoze nemame spolecnou pohranicni straz, ktera by mohla zasahovat bez souhlasu daneho statu).
Lhaní není moc efektivní.lhani, zvlaste vhodna kombinace pravdy a vymyslu, je bohuzel velmi efektivni
jisteze muzeme. U hodne veci (napr. spolecna zahranicni z bezpecnosti politika), je porad nutny souhlas vsech clenskych statu.
Zajímavé. A já bych řekl, že pozvat sem půlku Afriky (a dalších zemí) s bezpečností a zahraniční politikou souvisí docela dost.
Ale v EU asi ta slova mají jiný význam. Paktovat se s EU mi přijde jako podepsat smlouvu s nějakým šmejdem – spousta věcí je tam napsaných malým písmem a pokud by nějaké ustanovení mělo být ve tvůj prospěch, zrovna se na něj vztahuje nějaká výjimka, takže vlastně neplatí.
co jako navrhujes? Porusovat mezinarodni pravo a vozit je zpet nebo je rovnou srilet nebo topit v mori?
Krok číslo jedna měl být komunikace směrem k potenciálním imigrantům, která měla vypadat takto: nikoho sem nezveme, nemůžete se sem nastěhovat – pouze poskytneme dočasný (!) azyl těm, kteří jsou bezprostředně (!) ohroženi válkou nebo nějakou živelnou katastrofou a nemůžou najít pomoc nikde blíž svému domovu. Tohle měl být jasný signál, který měly jednotlivé státy (případně EU) dávat lidem ve světě.
Merkelová napáchala mnoho zla už jen tím, co a jak říkala. Kdyby mluvila jinak nebo tam byl někdo jiný, kdo by dával do světa jiné signály, tak by se to takhle nerozjelo a většina dnešních problémů by nevznikla. Ostatně chudých lidí ve světě1 bylo vždycky dost, to není žádná novinka, která by se objevila v roce 2015.
[1] Kdo chce řešit chudobu ve světě – tak řešením není ty lidi nastěhovat do bohatších částí světa – řešením je ty lidi něco naučit nebo jim dát nástroje/infrastrukturu k práci a umožnit jim zbohatnout tam, kde jsou. Řešením je volný mezinárodní obchod. Bohužel EU (nebo třeba USA) mezinárodní obchod naopak omezují a tím chudobu ve světě nijak nesnižují. K tomu si připočtěme vojenské útoky a rozvracení různých států ve světě… a jsme tam, kde jsme.
Zajímavé. A já bych řekl, že pozvat sem půlku Afriky (a dalších zemí) s bezpečností a zahraniční politikou souvisí docela dost.Eu sem zve pul Afriky? nejak jsem si nevsiml, muzes citovat?
Merkelová napáchala mnoho zla už jen tím, co a jak říkala.jak to souvisi? Merkelova neni EU. Typicka demagogie, kdy se potilika Nemecka nebo Merkelove vydava za politiku EU.
Eu sem zve pul Afriky? nejak jsem si nevsiml, muzes citovat?
Když nechám v zaparkovaném autě s otevřenými dveřmi ležet na sedadle peníze a elektroniku, tak tím v podstatě (nikoliv přímo) říkám zloději, ať to ukradne. EU také migranty explicitně nezve, ale svým chováním je v migraci nepřímo podporuje.
Merkelova neni EU. Typicka demagogie, kdy se potilika Nemecka nebo Merkelove vydava za politiku EU.
Kdo vyjednal dohodu EU s Tureckem? Špičky EU nebo Merkelová?
Když nechám v zaparkovaném autě s otevřenými dveřmi ležet na sedadle peníze a elektroniku, tak tím v podstatě (nikoliv přímo) říkám zloději, ať to ukradne. EU také migranty explicitně nezve, ale svým chováním je v migraci nepřímo podporuje.ale to je porad dokola, odpovednost za statni hranici maji dane zeme, ne EU. Az EU budem mit spolecnou pohranicni straz a bude moct zasahovat na uzemi zeme (treba i bez souhlasu dane zeme), pak z toho muze vinit EU.
Kdo vyjednal dohodu EU s Tureckem? Špičky EU nebo Merkelová?Hlavni podil na te dohode mela Merkelova, ale bylo to dojednane (se souhlasem CR) jmenem EU.
Porusovat mezinarodni pravo a vozit je zpet nebo je rovnou srilet nebo topit v mori?
Co to blábolíš, člověče? Žádná země na světě nemá povinnost vozit si domů z Afriky ekonomické vyžírky se smartphony skrze neziskové organizace. Kolik zuří v Africe tak závažných válečných konfliktů? (tedy kromě Libye, kde tu válku rozpoutali všeobecně známí aktéři). Každá normální země si své hranice střeží. Teda až na EU. A že to nejde, jsou pusté bláboly islamofilních bruselofilů. USA má na hranici s Mexikem zeď. Kubánce plující na Floridu poslední dobou už moc nechtěj přijímat, většinou už je vrací. Austrálie je taky signátářem různých dohod o uprchlících a přesto si své hranice střeží a nikdo Austrálii z ničeho neobviňuje ani nepopotahuje.
Ono to jde, když se chce. Ale ono se nechce a já jsem už delší dobu přesvědčen, že jde o záměr. Když může několik hadrníků na člunu snížit nelegální migraci o desítky procent, zajisté to zvládne i celá slavná Evropská uhnije se svými prostředky, kterých má na rozdávání, když může obdarovat tureckého Hitlera 6 miliardami euro. To už jsem si myslil, že s těmahle řečma o mezinárodním právu neoperuje už ani nejzabedněnější bruselofil, ale ono ne.
dodám že ani jedna z nich moc úspěšně když přihlédnu k vynaložené snaze. Ty říše upadly a zanikly.
Každá říše a civilizace jednou zanikne. Paradoxní je, že Čtvrtá říše se v době informačních technologií nedokáže poučit z minulosti. Říše římská zanikla pod přívaly barbarů. Čtvrtá říše si je sama dováží a ještě za to platí ziskovým organizacím. (na tom blogu je pozoruhodné to, že je z dílny euroslizáckého lidovce). Čtvrtá říše je dekadentní a brzy na to dojede. Bohužel my s ní, protože dřív nebo později je sem protlačí.
Hadriánův val svůj účel splnil, řekl bych. Čínská zeď po určitou dobu taky. Než došlo k selhání lidského faktoru. To býval v minulosti celkem častý jev. I při obraně bran města nebo hradu se občas vždycky našel nějaký lidovec, který myslel dopředu na budoucí koalici a pustil dobyvatele za hradby.
I přesto si ale myslím, že hradební opatření bylo mnohokráte lepší, než transparent "Intruders welcome". A to je právě to, co se děje nyní ve Čtvrté říši. Žádná civilizace ani říše v minulosti neměla takto sebedestrukční sklony, tak debilní fýrery, kteří si k sobě pouští k sobě ve velkém konkurenční civilizaci na nižším vývojovém stupni aby je zničila.
selhání lidského faktoruTo je něco jako když selže pistole nebo tohleto selhání lidského faktoru jak funguje?
Dneska už není kam expandovat (leda do vesmíru), takže tohle bych za znak rozkvětu už nepovažoval. To platilo možná tak v dobách, kdy se obsazovala neobydlená území. Kdybys dneska chtěl expandovat (na planetě Zemi), tak leda na úkor někoho jiného – musel bys narušit cizí území a práva. Což bych považoval za nemorální – materiálně by to možná růst byl, ale IMHO za nepřijatelnou cenu (morálním vítězem by byla ta druhá strana).
O expanzi se právě pokoušejí muslimové a další, kteří chtějí obsadit naše území. Naším kritériem úspěchu není expanze, ale to, že udržíme naše území a budeme si tu žít dobře jako doteď nebo o něco lépe.
To je něco jako když selže pistole nebo tohleto selhání lidského faktoru jak funguje?
Ne, to je něco jako když postaví několik tisíců km dlouhou zeď a pak se podaří pár strážců (lidovců) uplatit a Čingischán to pak ošéfuje. To jsem viděl v ňákym dokumentu. Tudíž je pak celá zeď na ho.
Takže otevřenost, říkáš, soudruhu? To ano, ale ocamcaď pocamcaď. To, co předvádí Čtvrtá říše je sebedestruktivní kamikaze.
Dal to neni jen ciste o sile hlasu ale i schopnosti presvedcit ostatni - tam je to bohuzel u nas hodne bidne, ale to neznamena, ze to nejde.
Když se Německo nebo Francie nějak rozhodnou, tak je můžeme přesvědčovat, jak chceme, ale nic nezměníme. Nedávnou Merkelová prohlásila, že bylo chybou nekonzultovat otevření hranic se sousedy, ale že by stejně nejednala jinak. Takhle to v EU chodí.
uz jsem ti to tady tusim vickrat psal - co jako navrhujes? Porusovat mezinarodni pravo a vozit je zpet nebo je rovnou srilet nebo topit v mori? Navrhoval jsi utecenecke tabory primo v Africe, kde by se rozhodovalo, kdo dostane azyl. O to se presne Eu snazi v Libii. Nejsu scohpen posoudit, jestli to jde rychleji nebo ne, ale vzledem k situaci v Libii to asi nebude uplne jednoduche.
Opakovaně navrhuji australský model. A všimněte si, že zatímco předloni byly takové názory považovány za xenofobní a nacistické, dnes se předáci EU pokoušejí dělat to samé. Jen jim to moc nejde. Každopádně řešení existují, jen je potřeba je realizovat. Mezinárodní dohody o uprchlících klidně můžeme vypovědět nebo porušovat, protože neexistují žádné páky, jak je vymáhat. Vyhlásí nám snad OSN válku?
Když se Německo nebo Francie nějak rozhodnou, tak je můžeme přesvědčovat, jak chceme, ale nic nezměníme. Nedávnou Merkelová prohlásila, že bylo chybou nekonzultovat otevření hranic se sousedy, ale že by stejně nejednala jinak. Takhle to v EU chodí.to neni pravda, vzdyt to pisu v tom prispevku vyse, otevreni hranic Nemecka bylo jednostranne rozhodnuti Nemecka, resp. Merkelove, EU do toho vubec nemela co mluvit.
A všimněte si, že zatímco předloni byly takové názory považovány za xenofobní a nacistickéto jsem si nevsiml, ze by navrh zrizeni azylovych center byl povazovan za xenofobni nebo nacisticky. Minimalne ja jsem i driv psal, ze pokud to bude fungovat, tak s tim osobne nemam problem.
Mezinárodní dohody o uprchlících klidně můžeme vypovědět nebo porušovat, protože neexistují žádné páky, jak je vymáhat.ano, ale nemyslim si, ze tohle je dobra cesta, protoze to je jen dalsi krok k destabilizaci mezinarodnich vztahu. IMHO je mnohem lepsi tlacit na realizaci moznych reseni (treba tech uteceneckych taboru primo v Lybii) v co nejkratsi dobe. Dela pro to aktivne neco nektery z nasich politiku (at uz EU poslancu nebo mistru)? Ja bych rekl, ze ani jeden (nebo o tom nevim), vsichni maji jen plnou hubu kecu pro domacii media.
to neni pravda, vzdyt to pisu v tom prispevku vyse, otevreni hranic Nemecka bylo jednostranne rozhodnuti Nemecka, resp. Merkelove, EU do toho vubec nemela co mluvit.
Vždyť já o tom také píšu. Německo udělá fatální jednostranné rozhodnutí a následně přes EU tlačí na nás, abychom se do toho průšvihu namočili společně s nimi.
ano, ale nemyslim si, ze tohle je dobra cesta, protoze to je jen dalsi krok k destabilizaci mezinarodnich vztahu.
Jako že destabilizujeme naše vztahy se Sýrií? Nebo Nigérií či Eritreou? Toho bych se nebál.
Dela pro to aktivne neco nektery z nasich politiku (at uz EU poslancu nebo mistru)? Ja bych rekl, ze ani jeden (nebo o tom nevim), vsichni maji jen plnou hubu kecu pro domacii media.
My problém na hranicích nemáme. Italové se musí snažit.
Německo udělá fatální jednostranné rozhodnutí a následně přes EU tlačí na násja bych rekl, ze jsou jine zeme (hlavne Italie), co na nas tlaci. Uz jen proto, ze kvoty se tech uprchliku v Nemecku vubec netykaji.
Jako že destabilizujeme naše vztahy se Sýrií? Nebo Nigérií či Eritreou? Toho bych se nebál.spis jako zaminka (treba pro Rusko), proc zacit porusovat dalsi mezinarodni dohody
My problém na hranicích nemáme. Italové se musí snažit.Vsak oni se snazi - dostat je k nam... (Jinak abych nebyl uplne nespravedlivy k nasim politiku, aspon trochu se snazi, ted treba bude jednat Sobotka s italskym premierem)
ja bych rekl, ze jsou jine zeme (hlavne Italie), co na nas tlaci. Uz jen proto, ze kvoty se tech uprchliku v Nemecku vubec netykaji.
Nezapomínejte, že měl vzniknout trvalý mechanismus na přerozdělování migrantů. Tohle bylo jen první kolo, ale naštěstí se mechanismus zadřel hned na začátku.
spis jako zaminka (treba pro Rusko), proc zacit porusovat dalsi mezinarodni dohody
To už je směšné. Rusko okupuje Krym od roku 2014, podporuje separatisty na Ukrajině a kromě sankcí se mu nic nestalo. Jaký vliv na chování Ruska má dodržování či nedodržování konvence o uprchlících? Nulový.
Třeba Bohoušek nabídne taliánovi ponorku nebo bojový křižník na pomoc italské pobřežní stráži. Přátelské posezení to asi nebude, Macaroni se chce zbavit gynegologů, řidičů rallye, inženýrů a řidičů dodávkových vozů. Nejpozoruhodnější na tom je, že umějí prchat pouze muži s ajfony do 30 let, ženy s dětmi válčí na frontě a dědové s babičkami jdou na zteč na bodákový útok.
Tak to vypadalo, že Lojzík by nepřekousl ochlazení vztahů s Burundi a Gambií a vono je v tom zase Rusko. No tak ty máš opravdu, ale opravdu slušně vylíznuto, brachu.
Nezapomínejte, že měl vzniknout trvalý mechanismus na přerozdělování migrantů.ano, ale nejaky takovy mechanizmus bude stejne muset vznitknou i v pripade uprchlickych center v Africe, asi tezko projde, ze kdyz nekdo bude mit pravo na azyl, tak si ho bude muset prevzit nejblizsi bezpecna zeme (Italie nebo Spanelsko).
To už je směšné. Rusko okupuje Krym od roku 2014, podporuje separatisty na Ukrajině a kromě sankcí se mu nic nestalo. Jaký vliv na chování Ruska má dodržování či nedodržování konvence o uprchlících? Nulový.pochopitelne by to melo hlavne vliv propagandisticky, ktery usnadnil odvadeni pozornosti ruskych akci. A nejde jen o konvence o uprchlicich, treba povinnost neblizsi lodi pomoct topicim se nema s konvencemi o uprchlicich nic spolecneho.
ano, ale nejaky takovy mechanizmus bude stejne muset vznitknou i v pripade uprchlickych center v Africe, asi tezko projde, ze kdyz nekdo bude mit pravo na azyl, tak si ho bude muset prevzit nejblizsi bezpecna zeme (Italie nebo Spanelsko).
Vzhledem k tomu, že azyl dostane naprosté minimum žadatelů, tak to nebude problém.
A nejde jen o konvence o uprchlicich, treba povinnost neblizsi lodi pomoct topicim se nema s konvencemi o uprchlicich nic spolecneho.
Pomáhat topícím je jedna věc, pomáhat topícím se na druhém břehu moře je druhá. A kde ty trosečníky vyložíme, to je třetí věc.
Vzhledem k tomu, že azyl dostane naprosté minimum žadatelů, tak to nebude problém.To co navrhujes je proste zbytecne a nelidske. Budes veznit bezduvodne tisice zadatelu aby pak tri z nich dostali azyl. Takovy system muze navrhnout jen zly clovek.
To co navrhujes je proste zbytecne a nelidske. Budes veznit bezduvodne tisice zadatelu aby pak tri z nich dostali azyl. Takovy system muze navrhnout jen zly clovek.
Nejde o věznění. Do táborů přijdou dobrovolně a samozřejmě mohou kdykoliv odejít.
mas myslim pravduNerekl bych, oba mluvime o necem jinem. To co rikas je klidne mozne zavest, ale jako imigracni system nad zadostmi o azyl.
Jen zlý člověk sem může zvát nebo vozit migranty, kteří ohrožují bezpečnost a prosperitu místních občanů.
Byl bych si vědom toho, že na žádnou pomoc nemám nárok a choval bych se podle toho. Obecně se i v nekrizových situacích se chovám tak, abych neobtěžoval ostatní a nezasahoval do jejich práv.
Snažil bych se najít zemi, kde by mě přijali dobrovolně. Kdybych nic nenašel, tak bych asi umřel… to už je osud – stejně tak jsem mohl být o něco blíž výbuchu a nepřežít to vůbec.
BTW: V Indii jsem nebyl, ale v Číně a Rusku ano a ti lidé mně tam brali v pohodě – asi proto, že jsem tam nikoho neznásilňoval, neokrádal je, nezapaloval jim auta nebo na ně jinak neútočil.
Obecně se i v nekrizových situacích se chovám tak, abych neobtěžoval ostatní a nezasahoval do jejich práv.To je hezke, ze se v nekrizovych situacich chovas slusne a nikoho neobtezujes. Ale co v krizove situaci, kdy budes mit hlad, zizen a budes v jednech hadrech po mesici putovani pres pul Evropy a Asie?
To je hezke, ze se v nekrizovych situacich chovas slusne a nikoho neobtezujes. Ale co v krizove situaci, kdy budes mit hlad, zizen a budes v jednech hadrech po mesici putovani pres pul Evropy a Asie?
Všimněte si, že největší problémy jsou v západní Evropě s druhou a další generací imigrantů. Jde o lidi, kteří se v Evropě narodili, mají evropské občanství, mluví plynně evropským jazykem a prošli evropským školstvím. Nejde o hladové, unavené a špinavé chudáky utíkající před válkou. Přesto nenávidí svou rodnou zem, provádějí teroristické útoky, páchají kriminalitu nebo aspoň zneužívají sociální systém.
Všimněte si, že největší problémy jsou v západní Evropě s druhou a další generací imigrantů.Určitě? Není většina útoků způsobena lidmi, kteří nedávno dorazili z Maghrebu?
Určitě? Není většina útoků způsobena lidmi, kteří nedávno dorazili z Maghrebu?
Když jsem si zběžně proklikal přehled pachatelů z tzv. Bruselské teroristické buňky, tak mi to vychází jako mix lidí, kteří se již v Evropě narodili a těch, kteří sem přišli před různě dlouhou dobou.
Nejake zahranicni tabory jsou objektivne horsi reseni podle snad kazde rozumne metriky (tj. drazsi, lidskopravne horsi, horsi ve smyslu budoucich vztahu, horsi ve smeru integrace). Navrhy "udelat Evropu mene atraktivni" odpovidaji tomu zkazit to tady.
Jaké je vaše řešení? Přijmout v podstatě každého, kdo přijde? Uvědomujete si, že potenciální počet příchozích se pohybuje v řádech stovek milionů lidí? Opravdu je můžeme přijmout všechny?
A kdybyste skutecne chteli problem migrace resit, tak se zabyvate hlavnim jejim duvodem dnes a v budoucnu, totiz zmenami klimatu. Ostatne je priznacne, jakymi blbostmi se tu lide zabyvaji, a ten nejvetsi problem ze vsech se tise ignoruje.
Viz výše. Dejme tomu, že změna klimatu způsobí, že některé části světa se stanou neobyvatelnými (vedro, sucho, stoupající hladina moří). Takže se desítky nebo stovky milionů lidí dají do pohybu. Opravdu jsme povinni a schopni je všechny přijmout?
Je to asi jako kdyby ses treba pri zaplavach ptal - opravdu si muze stat dovolit pomahat lidem pri zaplavach? Co kdyz budou tisicilete a nebudeme na to mit?
Záplavy byly něco jiného. Zaprvé stát má povinnost se starat o své občany. Na občany jiných zemí se tato povinnost nevztahuje. Zadruhé jsme to zvládli, protože po pár letech už ani nevíme, že nějaké záplavy byly. Integraci milionu migrantů v Německu bude výzva na celou generaci, jak řekla Merkelová.
Tvoje otazky povazuji za nesmyslne.
V roce 2015 přišlo do Německa necelý milion migrantů (tj. přes 1% obyvatel) a budou to řešit dlouhé roky. Kdyby se to samé opakovalo v dalších letech, už by to nezvládli. Tj. celá EU má teoretickou kapacitu pojmout jednotky milionů migrantů ročně. Co když jich za rok přijde 5M? A potom každý další rok zase? Co konkrétně budeme dělat? Obecné kecy o solidaritě problém nevyřeší.
EU ma myslim dostatecne rozumnou azylovou politiku (a o neco malo striktnejsi nez bych povazoval za vkusne, ale to neni podstatne). Rozhodne neprijima kazdeho, kdo prijde.
Teoreticky. V praxi vidíme, že jakmile se člověk dostane do Evropy, už se ho nedokážeme zbavit.
O neco dal pise sad ze imigranti prinaseji kriminalitu. Ve skutecnosti empiricka data spis svedci o opaku
Kde jsou k dostání ta data? Prosil bych statistiky kriminality a nezaměstnanosti mezi imigranty, jejich potomky a původními Evropany. Pokud možno třeba ze Švédska. Četl jsem o Švédsku v poslední době několik ošklivých článků, ale je možné, že to jsou xenofobní pomluvy.
Google, Wikipedia. Dezinterpretuj si to jak chces, ja na tuhle diskusi nemam naladu.
Ono se těžko něco interpretuje, když nejsou data. Cituji: In January 2017, the Löfven Cabinet denied the request from member parliament Staffan Danielsson to update the BRÅ statistics on crime with respect to national or immigration background of the perpetrator, as had previously been done in 1995, 2005 but the 2015 was overdue.
Další zajímavé citace:
In 2016 ten out of the 105 murder cases were honor killings, representing roughly 10% of all murder cases and a third of all murders of women in Sweden
In May 2017 a survey by Dagens Nyheter showed that of 100 suspects of murder and attempted murder using firearms, 90 had one parent born abroad 75% were born in the 90s
The largest increase in 2015 was seen in the Väst region, where the number of cases has increased from 14 cases in 2014 to 34 cases in 2015
Od toho mame policii a tajne sluzby. To jsou spis vyjimecne pripady. V evropske pravnim tradici neprijimame princip kolektivni viny, a tedy stranime tomu, ze nepotrestame nekoho, kdo by si to zaslouzil, misto abychom omylem potrestali nekoho, kdo si to nezaslouzi.
To je správný postoj k vlastním občanům (stabilní skupina lidí) a malému počtu cizinců (např. turisté, obchodníci…). Ale těžko to lze uplatnit ve chvíli, kdy ti k hranicím táhnou miliony lidí. Nicméně to stále není kolektivní vina – kolektivní vina by byla, pokud bychom je trestali nebo jim nějak ubližovali. Pokud někomu jen nepovolíme vstup na naše území, nic špatného na tom není.
Už se to tu jednou diskutovalo. Je to jako když tě na nádraží zastaví jeden člověk s dojemným příběhem, že byl okraden a potřebuje peníze na vlak. Dokud bude jeden, tak mu ty peníze můžeš dát a mávnout nad tím rukou. Ale když jich tam bude stát zástup a další budou přibývat1, tak na to nemáš kapacitu – jak co se týče peněz, tak času a informací. Nelze obdarovat všechny a nelze vyhodnotit, kdo si peníze zaslouží. A navíc je dost pravděpodobné, že spolu ty jevy souvisí – dáš peníze jednomu, a hned se objeví tři další, kteří chtějí taky.
Pokud nemůžeme pomoci všem2, tak je lepší nepomáhat tímto způsobem nikomu a hledat jiné řešení. Pokud totiž pomůžeme těm, kteří měli dostatek peněz a sil, aby zvládli cestu, tak jejich práce bude chybět v jejich zemi – a kdo pomůže těm, kteří tam zůstali a neměli dost peněz nebo síly, aby se pokusili o cestu do bohatších zemí? A nebo jinak – co když tam zůstávají ti lepší lidé, kteří nechtějí ustupovat zlu a chtějí bránit nebo budovat svoji zemi? Proč bychom měli pomáhat těm, kteří sledují jen svůj materiální prospěch a chtějí se přestěhovat do bohatší země a mít to s minimem práce?
[1] v důsledku toho, že bys předchozím peníze dal
[2] což opravdu nemůžeme – celá Afrika a velká část Asie se sem prostě nevejdou
Pokud nemůžeme pomoci všem, tak je lepší nepomáhat tímto způsobem nikomu a hledat jiné řešení.Tahle psychologicka idiocie (korektne predpojatost, ale idiocie je v tomhle pripade vystiznejsi) ma i jmeno, ale ted ho nemuzu najit.
Samozrejme, ze neslo - vseobecny teoreticky uzus je, ze se azyl udeluje jen tem, kterym v jejich domovske zemi hrozi porusovani jejich lidskych prav. A v praxi je to jeste daleko prisnejsi.
No jo, jenže v praxi je nutné všechny ty potenciální azylanty přijmout a důkladně prozkoumat jejich žádosti. To může trvat měsíce nebo roky. I když přes všechna odvolání a přezkoumání neudělení azylu konečně nabyde právní moci, stejně nedokážeme odmítnuté žadatele vrátit zpět, protože třeba ztratí doklady, nebo se ztratí v ilegalitě. Je jasné, že jediné řešení je přenést azylové řízení mimo Evropu.
Takže stačí vyvolat něco, co bude vypadat jako (občanská) válka a miliony lidí poslat přes hranice jako „uprchlíky“, aby obsadili jinou zemi.
Mimochodem nacionální socialismus je rovněž levice.Aha. A Korejská lidově demokratická republika je tedy demokracie, protože to mají v názvu. /s
No to jo no. Když na to tak koukám, tak komunisti byli celkem břídilové, když chtěli poručit jenom větru a dešti. Dnes chtějí poroučet světovému klimatu.
Tohle téma je natolik zprofanované a zpolitizované, že nemá smysl se o tom hádat. Jsem přesvědčen, že člověk nepochybně ovlivňuje planetu (samozřejmě negativně) ale že by to bylo do té míry, aby se změnilo klima, si nemyslím. Klima se mění periodicky a otepluje se /ochlazuje taky periodicky.
No to jo no. Když na to tak koukám, tak komunisti byli celkem břídilové, když chtěli poručit jenom větru a dešti.Tak oni mu poroučeli a dodnes poroučejí (třeba v Číně). Akorát úplně neměli vymakáno, co jaký povel způsobuje, zejména dlouhodobě.
Tohle téma je natolik zprofanované a zpolitizované, že nemá smysl se o tom hádat. Jsem přesvědčen, že člověk nepochybně ovlivňuje planetu (samozřejmě negativně) ale že by to bylo do té míry, aby se změnilo klima, si nemyslím.Nezáleží na tom, co si myslí politici a jak moc se snaží problém využít pro svou agendu a, bez urážky, ani na tom, co si myslí Phatnom Alien, ale na tom, co říkají vědecká data. A ta mluví celkem jasně.
Klima se mění periodicky a otepluje se /ochlazuje taky periodicky.I kdyby se to skutečně dělo "samo od sebe" bez vlivu člověka, je to něco, s čím je potřeba počítat, protože v minulosti nejednou změny klimatu zahýbaly dějinami velmi podstatně. Viz třeba rok 535.
No a vědecká data říkají co, že se otepluje? Já nezpochybňuju, že se otepluje, ale zpochybňuju, že to je přičiněním člověkaVědecká data říkají, v kostce, že to je přičiněním člověka. Ale ono ve výsledku je asi důležitější spíš ta otázka, co jsme schopni s tím udělat, která je o dost složitější a nevím přesně, co říká věda v tomhle ohledu.
Nazory vetsiny lidi na tzv. migracni krizi jsou zcela scestne, a navrhy reseni jeste scestnejsi. Nejake zahranicni tabory jsou objektivne horsi reseni podle snad kazde rozumne metriky (tj. drazsi, lidskopravne horsi, horsi ve smyslu budoucich vztahu, horsi ve smeru integrace).
Ty stále nechápeš, že ta masová migrace je důsledkem přijímání migrantů a rétoriky, kterou zvolila Merkelová. Když nebudou mít tuhle vidinu, že se zde usadí a budou tu parazitovat na našich hodnotách, tak ten migrační proud (včetně pašeráků a dalších šmejdů na tenhle byznys napojených) zmizí a ti lidé si budou řešit problémy ve svých zemích (což je jedině dobře a je to potřeba) místo aby volili cestu menšího odporu a snažili se nacpat sem.
Je to jako když necháš na podlaze jídlo – seběhnou se ti tam krysy z širého okolí. Jedna zjistí, že se u tebe může zadarmo najíst a další ji budou následovat. Ten problém nemůžeš vyřešit tím, že krysy, které dosud přišly nakrmíš a vyhradíš jim třeba jednu místnost – budou totiž přibývat další a další. Navíc se díky dostatku stravy a dobrým podmínkám budou množit. Takže tenhle problém nikdy nezmizí a bude se naopak prohlubovat.
S tímhle bych souhlasil nebýt toho příměru ke krysám - ten je tedy opravdu hodně špatně zvolený.xkucf03 tyto primery pouziva bezne a schvalne. Takze jen link na muj komentar.
Ten příklad s krysami se týkal primárně toho jevu resp. závislosti dvou jevů. Jiný příklad: Jak se nejlépe zbavíš sprejerství1? Tím, že budeš co nejrychleji odstraňovat tyto „výtvory“ a tím zbavíš jejich autory radosti z toho, že je jejich dílo vidět – což je motiv, proč to dělají. Sprejer pochopí, že je jeho snažení marné a půjde dělat něco jiného než ničit majetek ostatních (např. se domluví s majitelem hospody nebo s radnicí, že pomaluje nějakou legální plochu nebo půjde pracovat).
Pokud sem jednoho migranta pustíš (čmáranice zůstane na zdi a lidé ji budou vídat), další se budou snažit o totéž. Pokud ale začneš pašerácké lodě vracet zpátky, pochopí, že to nemá smysl, přestanou platit pašerákům a další lodě už nevyplují. Tyhle jevy spolu jednoduše souvisí (a to jsem se snažil říct i tím příkladem s krysami).
Další související efekt je, že lidé, kteří zůstanou ve své zemi, budou řešit problémy své země – ať už třeba tím, že se budou vzdělávat, pracovat, podnikat, nebo že svrhnou špatnou vládu nebo se postaví teroristům. Když ale budou mít vidinu, že někdo z jejich okolí odjel do Německa a má se tam dobře, aniž by se musel nějak snažit, tak tomu velká část podlehne a bude chtít odjet taky. Ovšem tím ten problém v jejich zemi zůstane nevyřešen a bude se pravděpodobně dále prohlubovat.
[1] ve smyslu vandalismu (ne legálního umění vytvořeného s povolením majitele plochy nebo na jeho objednávku)
kdyz se objevi skutecny nacekAle on se "jen tak" neobjevi. Je to vetsinova spolecnost, ktera extremni postoje toleruje a zvyka si na ne. Napriklad ta soucasna protimuslimska hysterie to zivi. A je tu na foru par lidi, kteri si oznaceni rasista naprosto zaslouzi.
I kdyz tedy je pravda, ze si myslim, ze aby ti mene uspesni (zeme V4) radili tem uspesnejsim (Nemecko, USA) jak maji vest svou zemi je trochu drze.
Nemyslím, že bychom Němcům přímo radili. Spíš jenom vyjadřujeme obavu, že možná dělají chybu. Každopádně na radách není špatného. Špatné je, když ostatním místo rad začneme rozkazovat, co mají dělat. A to neděláme my, ale Němci.
Spousta Cechu ma dnes (diky ceskym mediim) dost scestnou predstavu o tom, jak to v Nemecku vlastne je
Můžete ty zcestné představy zkorigovat? Nedávno jsem se tady ptal, jak to vypadá s kriminalitou ve Švédsku, protože mám (možná zcestnou) představu o tom, že integraci migrantů tam jaksi nezvládají. Odpovědí mi bylo, ať si to najdu na Google a Wikipedii. Na Wiki jsem našel článek, který mé (možná zcestné) představy potvrzuje. Můžete věnovat trochu svého jistě cenného času a zkusit mé představy vyvrátit fakty? Například by mě zajímalo, jak je to s těmi desítkami švédských no-go zón. Prý o žádné no-go zóny rozhodně nejde, prostě jsou to jen oblasti, kam se neodvažují ani policisté, ale jinak je tam všechno v pořádku.
Můžete věnovat trochu svého jistě cenného času a zkusit mé představy vyvrátit fakty?Asi bude problem u tebe, protoze me jeden z prvnich odkazu hledani na Google, co jsem ti dal, vede sem, kde to primo svedska vlada vyvraci, o tech no-go zonach. Mozna by stacilo precist si to cele a nevybirat si.
Označení „no-go“ zóny se vžilo pro městské části, kde místo zákona vládne už jenom zločin a není bezpečné do nich chodit. Podle šéfa švédské policie, pod kterého tři takto označené oblasti spadají, je to nesmysl. V rizikových městských částech je policistů naopak více a situace v nich se pomalu zlepšuje, informuje Sveriges Radio.Proste zadna platba nebyla a ta castka taky nesouhlasi. Vyjadreni Muslimskeho bratrstva k dispozici neni?
Co se týče no-go zón ve Švédsku, viz třeba tady. Na mě to dělá dojem, že přistěhovalci sice jsou problém z hlediska kriminality, ale zároveň ty zvěsti o těch no-go zónách jsou zřejmě často dost přifouknutý.
Nevím, na jaké zvěsti narážíte. Samozřejmě, že nejde o válečnou zónu, kde vám bezprostředně hrozí smrt. Prostě jsou to oblasti, kde policie nemá moc kontrolu, zapalují se tam auta (včetně policejních), sanitka a hasiči se tam neodváží bez početného policejního doprovodu atd. V Latinské Americe to není nic neobvyklého, ale Švédsko bývalo považováno za zemi, kde ani není nutné zamykat.
kde policie nemá moc kontrolu, zapalují se tam auta (včetně policejních), sanitka a hasiči se tam neodváží bez početného policejního doprovodu atd.Byl by nějaký důveryhodný zdroj pro tohle? Myšleno ve Švédsku. (Např. ve Francii by mě to tak nepřekvapilo.)
ale Švédsko bývalo považováno za zemi, kde ani není nutné zamykat.Tohle AFAIK nikdy nebyla pravda. Respektive ano, ale jen na dalekém severu Norska a Švédska, kde je hustota zalidnění hodně nízká a podmínky drsné.
Byl by nějaký důveryhodný zdroj pro tohle? Myšleno ve Švédsku. (Např. ve Francii by mě to tak nepřekvapilo.)
Tak třeba tady. Je to napsáno velmi "korektně" a člověk musí trochu číst mezi řádky.
emergency services do often adapt their behaviour, for example by making sure that there is proper back-up, by entering the areas via alternative routes, or by reversing their vehicles into the areas in order to make sure they are able to leave quickly if needed. Emergency services have, for example, been exposed to threats, stone-throwing, or vandalism of their vehicles.
Přesnější popis třeba zde.
Asi bude problem u tebe, protoze me jeden z prvnich odkazu hledani na Google, co jsem ti dal, vede sem, kde to primo svedska vlada vyvraci, o tech no-go zonach. Mozna by stacilo precist si to cele a nevybirat si.
Goebbels by byl pyšný. Lži pěkně zabalené do polopravd. Místo aby dali jasná čísla, tak to okecávají.
The studies show that the majority of those suspected of crimes were born in Sweden to two Swedish-born parents
Vzhledem k tomu, že Švédové ve Švédsku pořád ještě tvoří většinu, tak to nemá žádnou vypovídací hodnotu.
The studies also show that the vast majority of people from foreign backgrounds are not suspected of any crimes.
Opět naprosto bez hodnoty. Nevíme, jestli "vast majority" znamemá 70 % nebo 99 %. A nemáme porovnání se Švédy. Proč prostě nezveřejní kriminalitu přepočtenou na obyvatele mezi Švédy a Nešvédy? Pak bychom hned měli jasno. Data zjevně mají.
aby ti mene uspesni (zeme V4) radili tem uspesnejsim (Nemecko, USA) jak maji vest svou zemi je trochu drze.Jiste, zatimco vyzadovat, aby ostatni (V4) vyzirali moje (Nemceko) chybna rozhodnuti drze neni ani trochu.
Je to vetsinova spolecnost, ktera extremni postoje toleruje a zvyka si na ne.Samozrejme, vzdyt o tom pisu. Tak dlouho budes oznacovat jako nacky ty, kteri jimi nejsou ani omylem, az se takove oznaceni nebude brat vazne ani v pripade, ze jim dotycny skutecne bude.
Ja s tim zacal znovu, protoze mi vadi, ze nekdo mluvi za me, a navic mimo meze slusnosti. A to nacionalismus dela, ze povazuje narod za jeden celek, ktery ma jednotny nazor. Kdyby Randy delal jen jedno z toho, co jsem mu vytkl, neozval bych se. Ale oboji dohromady uz je trochu moc.
1) Kde a čím konkrétně jsem překročil meze slušnosti?
2) Kde konkrétně mluvím za někoho jiného? Kde tvrdím, že národ (asi český?) má jednotný názor?
Ad 1, tady.
Tak znovu? Který konkrétní výrok překračuje meze slušnosti? Tvrzení, že jen minimum žadatelů dostane azyl? Vždyť to říkají i přední evropští politici. Nebo konstatování, že zachraňovat "trosečníky" u břehů Libye a jejich převoz do Evropy je nesmysl? I na to už evropští politici postupně přicházejí.
Ad 2, je to implicitni ve vyjadrenich typu ze EU vladne Nemecko a Cesko ma maly vliv.
A tím mluvím za někoho jiného? Opravdu? Vždyť jen vyjadřuji svůj názor.
Oboji je pak zkombinovano v tvem puvodnim prispevku, predevsim vete: "My problém na hranicích nemáme"
Opět jen popisuji skutečnost a vyjadřuji názor. My v Česku si řešíme naše problémy a Italové si řeší své. Oni nám nemluví do toho, jestli postavit další bloky Temelína a my jim neradíme, jak hlídat námořní hranice. Co je na tom špatného?
Tak znova, kdybys vyjadroval svuj nazor, delas to za sebe, ne za "Cesko". Nic jako "cesky nazor" neni. Ja mam treba jiny.
Každý stát má nějaký postoj a samozřejmě se nikdy nebude shodovat se 100 % svých občanů. To není možné. Ale žijeme v demokracii a tak rozhoduje vůle většiny.
A spatna je samozrejme ta myslenka zavirat lidi do vezeni, kdyz nic neudelali.
Opakuji, že nejde o vězení, ale o tábory, kde budou migranti čekat na vyhodnocení svých žádostí.
I kdyz tedy je pravda, ze si myslim, ze aby ti mene uspesni (zeme V4) radili tem uspesnejsim (Nemecko, USA) jak maji vest svou zemi je trochu drze.
IMHO většině Čechů je celkem jedno, jaká politika se dělá v Německu (pokud je to neohrožuje). Pouze odmítají, aby Německo říkalo nám, co máme dělat (např. v tomto případě přijímat migranty).
Tak, i pro V4 i pro EU by to tak bylo lepsi, ten rozdil mezi vychodem a civilizovanym svetem je proste moc velky ...
Tak určitě, například v civilizované Francii mají výjimečný stav už skoro dva roky, zatímco u nás pořád nic. Neměli bychom si také nějaký ten výjimečný stav pořídit, abychom se zařadili do jádra EU?
rozsireni v roce 2004 byla imho fakt velka chyba, bez nej by nejspis ani nebyl po 40 letech brexit .
Brexit je spíš důsledkem naprosté neschopnosti britských politiků ohledně imigrace. Je to až neuvěřitelné, jací arogantní pitomci s nulovou sebereflexí rozhodují o osudech desítek milionů lidí. Oni si v roce 2004 udělali odhad, že z nových členských zemí přijde max. 13 tisíc lidí ročně. Normální člověk by si položil otázku, co budeme dělat, když těch imigrantů přijde podstatně víc. Oni ne, prostě to nebude problém, tak k čemu plán B.
... vykopnout V4 z EU a bude klid.
Souhlas, nejjednotnější unie bude, když v ní bude jenom Německo. Přivážet nové spoluobčany a určovat kdo s kým bude žít si nedovolil ani Sovětský svaz.
Nemyslím si ale, že by to brusel Berlín nějak ochotně kvitoval. Kdo by jim dělal popelnici, levnou montovnu a odbytiště hnoje, vydávaného za potraviny? Né že by to bez uhnije nebylo možné, bylo by to obtížnější.
s tim souhlasim, ale celou tu dobu jsme meli sanci pokouset se ji zmeni podle nasi predstav ... nedelali jsem nic
To není pravda. Např. Václav Klasu se velmi intenzivně snažil odvrátit přijetí Ústavy EU / Lisabonské smlouvy… ale nakonec jsme k jejímu přijetí stejně byli dotlačeni.
tak to mi referendum fakt prijde fer....
Stejně jako referendum o vstupu, kdy občané platili daně, aby z toho následně vláda financovala kampaň propagující EU a přesvědčující tyto občany?
Např. Václav Klasu se velmi intenzivně snažil odvrátit přijetí Ústavy EU / Lisabonské smlouvyto je presne to, o cem mluvim, ze u nas obvykle nejkaou aktivitu vyvijeji jen idioti, ktere nikdo nebere vazne (a to typicky stylem "ne, ne, ne, vsechno je spatne")
ale nakonec jsme k jejímu přijetí stejně byli dotlačeniLOL. A kdo nutil poslance a senatory?
Stejně jako referendum o vstupu, kdy občané platili daně, aby z toho následně vláda financovala kampaň propagující EU a přesvědčující tyto občany?s tim taky nesouhlasim, ale je hodne velky rozdil, jestli prezentuji jen muj uhel pohledu a nebo jestli cilene lzu
Bylo by fer udelat referendum o clenstvi, at rozhodne hlas lidu.Tak to asi klidně udělat můžeme, ale bylo by dobré do toho referenda přidat i nějakou tu otázečku na to, co by člověk jakože chtěl, aby se dělo dál po výstupu z EU / zrušení EU. Ani by třeba ta otázka resp. odpovědi nemusely mít žádný důsledky, čistě jen aby se nad tím hlasující aspoň trochu zamyslel. Přijde mi, že lidi, co volají po výstupu z EU se nad tímhle totiž zamýšlí v lepším případě příliš málo, v horším případě vůbec a mají v hlavně jen "EU = zlo, musíme vystoupit, hurr durr". Pak jsou tady lidí, kteří mají myšlenku "budeme jako Švýcarsko", což mi nepřijde realistické, vzhledem k tomu, že zatím se nám nikdy nepodařilo být jako Švýcarsko bez ohledu na to, jestli jsme byli/nebyli v EU...
Na pozměňovací návrhy dvacítky českých europoslanců, kteří proti směrnici protestovali, vůbec nedošlo.zdroj. Dále:
Kvůli nové proceduře platné od letoška se vůbec nehlasovalo o několika desítkách pozměňovacích návrhů, které chtěli prosadit i čeští europoslanci.Dále jsem se ještě dočetl z jiného zdroje, že právo na pozměňovací návrhy do dvou let si vyhrazuje Nejvyšší sovět EU SSSR v čele s generálním tajemníkem soudruhem Junckerem. Takže milý Lojzíku, buď lžeš ty nebo novináři. V tomhle případě budu spíše důvěřovat novinářům, i když ty lžou samozřejmě velice často taky.
chytří, racionálně uvažující lidé, kteří svoje názory hlásají proto, že jim opravdu věří, ne proto, že je populární to říkat.Chytrý a racionální ti vykukové určo jsou, Mach je Klausův odchovanec, původně. Ale kdes přišel na to, že vozit se na pohádkách o tom, jak je EU strašně zlá a o minimálním státu je nepopulární? Zlatá naivito, vždyť je to dneska jeden z nejvděčnějších kousků z repertoáru průměrnýho populisty (i ty jejich ekonomicko-"liberální" jakože seriózní programový ideje - těžkej populismus a nesplnitelný sliby. A to nemyslím tak, že na to neseženou hlasy, ale že jsou to nebezpečný magořiny co by nás mohly pěkně zruinovat. I "pravice" může mít demagogickou slibotechnu, nejen "levice"). Za mě osobně bych si o ty sráče ani kolo neopřel, navíc s tím euroskeptictvím se tam taky nevezlo nahrávání Rusákům a to je neopdustitelný.
Hoď to Svobodným, zaslouží si dostat šanci. Jejich členové (přinejmenším ti významnější) jsou většinou chytří, racionálně uvažující lidé, kteří svoje názory hlásají proto, že jim opravdu věříVzhledem k tomu, jak šílené / utopistické / idealistické názory mají, si nejsem jistý, že to, že jim opravdu věří, je až takové plus...
ANO
Používá to otevřené, v praxi používané technologie s mnoha implementacemiFunkčních jsem jich moc neviděl, většina měla zásadní kryptografické nedostatky.
Že to bonzuje každou transakci do centrály, místo toho, aby to poslalo jenom celkovou sumu za celý rok.
Že to vyžaduje až na extrémní výjimky realtime online komunikaci.To je ale princip EET, aby stát věděl realtime o každé provedené transakci. Můžeme o tom debatovat z politického hlediska, ale z technologického je to OK.
A pak takové drobnosti jako Google Captcha.To je dobrý postřeh, tu taky nemám rád.
Funkčních jsem jich moc neviděl, většina měla zásadní kryptografické nedostatky.Myslel jsem technologie SOAP a XML Signature, ne nějaké skriptíky na GitHubu.
To je ale princip EET, aby stát věděl realtime o každé provedené transakci.Z mediální prezentace mi přišlo, že smysl EET je, aby se transakce danily. Pokud je smysl aby stát věděl o každé provedené transakci, pak pro mě neplatí i když přijmeme tu myšlenku (a řekl bych, že pro většinu ostatních také ne, že jim šlo o ty daně, ne o sbírání dat).
Jenže na základě těch dat jsi schopný dohledat podezřelé chování, když třeba někdo na konci měsíce v jeden den nabouchá do kasy účty tam, aby mu seděly počty.Pointa je přece v tom, že dostaneš na účtence vytištěný kód, podle kterého se ověří, že ta transakce byla zdaněna (a musí sedět minimálně částka).
Navíc by mě zajímalo, jak budou průměrní programátoři vytvářející e-shopy programovat blockchain.Stát měl za ty stovky miliard dodat knihovny pro běžné programovací jazyky. Teď i kdyby to bylo ZKP.
A ten by přece taky vyžadoval online komunikaci, ne?Stačilo by třeba jednou za měsíc.
Pointa je přece v tom, že dostaneš na účtence vytištěný kód, podle kterého se ověří, že ta transakce byla zdaněna (a musí sedět minimálně částka).To je část pointy.
Stát měl za ty stovky miliard dodat knihovny pro běžné programovací jazyky. Teď i kdyby to bylo ZKP.Stovky miliard? A i tak, proč by to měl dělat? O tohle se krásně postará trh.
To je ale princip EET, aby stát věděl realtime o každé provedené transakci.
A to je na tom právě to zvrácené. Je to vskutku totalitní přístup.
Ekonomicky liberální, společensky liberální, Bingo!Ano, pokud jste antisocialni, liberalismus je ta spravna volba.
No je to docela snadné, jednoduchá vylučovací metoda, kterou už jsi ve svém článku prakticky aplikoval.
U mě je naprosto nepřijatelné toto:
Sečteno a podtrženo, vychází mi jen Piráti.
Proč:
A ano, z těchto a mnoha dalších důvodů jsem členem Pirátů
Proto také nereaguji na Ovoce výše, protože pokud někdo první příspěvek do diskuze zahájí takto (a ještě tam – patrně v rozrušení – udělá podstatnou logickou chybu), tak to nemůže skončit jinak.Chybu nevidím, není spíš odmítnutí relevance diskutujícího pohodlná záminka/trik? Čapek to tuším měl v té své studii argumentačních faulů.
Ale kdes přišel na to, že vozit se na pohádkách o tom, jak je EU strašně zlá a o minimálním státu je nepopulární?Napsal jsem to někde? Sám cituješ větu, která říká něco úplně jiného:
svoje názory hlásají proto, že jim opravdu věří, ne proto, že je populární to říkatOtočil jsi implikaci. Já tvrdil, že svým názorům věří, a proto je hlásají (bez ohledu na to, jestli jsou populární). Tys to otočil na to, že je populární to říkat, a proto to říkají (bez ohledu na to, jestli tomu věří). Navíc já mluvil o názorech Svobodných obecně, zatímco ty jsi to stočil na dva body, co se ti zrovna hodí do krámu. A ne – když Svobodní vznikli, tak tady nebyly problémy s imigranty a zdaleka ne taková bezpečnostní hrozba radikálních islamistů, které odpor vůči EU více vystupňovaly. Jinak ta strana dlouhodobě dosahuje nižších jednotek procent hlasů přesto, že není zcela neznámá. I z lidí, kteří je znají, je volí jen velmi malá část. Takže to, co říkají, asi zase tolik populární nebude, že? Jistě by bývali mohli svoje postoje postupně začít přeformulovávat tak, aby nabrali více voličů. Můj výrok jsi úplně přetočil a teď máš ještě tu drzost mě obviňovat z argumentačních faulů? Jsi čůrák.
Ale kdes přišel na to, že vozit se na pohádkách o tom, jak je EU strašně zlá a o minimálním státu je nepopulární?Napsal jsem to někde? Sám cituješ větu, která říká něco úplně jiného:svoje názory hlásají proto, že jim opravdu věří, ne proto, že je populární to říkat
No a já s tímhle tvým pohledem na ně nesouhlasil a vyjádřil to ve svým příspěvku, co jsi na tom nepochopil? Já jsem totiž pevně přesvědčen, že naopak svobodní jsou jenom další týpci, co na EU nadávají hlavně proto, že je na tom hrozně snadné získat body, tj., ne z nějakého přesvědčení. I kdybych se v tomhle náhodou mýlil, tak tím hůř, ostatně.
Jinak ta strana dlouhodobě dosahuje nižších jednotek procent hlasů přesto, že není zcela neznámá. I z lidí, kteří je znají, je volí jen velmi malá část. Takže to, co říkají, asi zase tolik populární nebude, že? Jistě by bývali mohli svoje postoje postupně začít přeformulovávat tak, aby nabrali více voličů.
Můžeš zkoušet hledat dílčí omluvy, proč to jakože populismus/demagogie podle tebe není, ale mě to teda moc nepřesvědčuje, spíš si mylsím, že si jenom něco racionalizuješ a v podstatě se obelháváš.rákču rákču
Jsem si fakt jistej, že Čapek tam onen trik fakt popisuje... ale když ti to vadí, že ti to někdo vyhazuje na oči, tak sorry?
Pro začátek by bylo dobré nepoužívat nesnášenlivou rétoriku a nešířit FUD. Příklad:
Spasitelé slovanských národů matičkou Rusí a vystupovači z EU, případně NATO (sem spadají často ti z kategorií výše + Svobodní a Strana regionů, kteří si říkají Realisté).
Viz třeba regulace roamingu v EU
Nechci řešit roaming, ale obecně k mobilním operátorům – už jsem to tu jednou vysvětloval: rádiové pásmo lze přirovnat k pozemku a tento pozemek patří občanům, kteří ho spravují skrze stát. Stát by tento pozemek mohl prodat a udělat z něj soukromý majetek (což bych považoval za nešťastné) nebo ho může pronajmout nějaké firmě resp. ho rozdělit na menší pozemky a ty pronajmout více firmám. Je na občanech/státu, co si do té nájemní smlouvy dají za podmínky.
Pokud stát selhává a špatně spravuje majetek občanů, vyjednal nevýhodnou smlouvu na pronájem společného pozemku, tak to nelze ani ve snu považovat za selhání trhu nebo vadu tržního hospodářství.
(tohle je můj osobní názor a píšu ho sám za sebe)
Pokud stát selhává a špatně spravuje majetek občanů, vyjednal nevýhodnou smlouvu na pronájem společného pozemku, tak to nelze ani ve snu považovat za selhání trhu nebo vadu tržního hospodářství.Pokud to chápu správně: Stát pronajal části spektra více firmám, které díky tomu mohou nabízet unikátní služby na trhu. Regulovat tento trh (aka nastavit pravidla pronájmu) je v pořádku, klidně třeba prostřednictvím sektorové daně. Důvod proč to nefunguje dobře je, že stát reguluje málo / hodně / špatně. Já to vidím tak, že to funguje špatně, protože to není konkurenční trh, a to ze dvou důvodů:
Stát pronajal části spektra více firmám, které díky tomu mohou nabízet unikátní služby na trhu. Regulovat tento trh (aka nastavit pravidla pronájmu) je v pořádku, klidně třeba prostřednictvím sektorové daně. Důvod proč to nefunguje dobře je, že stát reguluje málo / hodně / špatně.
Jakákoli regulace by měla být součástí té nájemní smlouvy, jinak to není fér vůči podnikatelům a není to stabilní předvídatelné prostředí.
Co třeba Facebook? Kvůli network effects má přirozený monopol a díky tomu si může dovolit obrovské marže.
Od začátku1 říkám, že takovéto centralizované služby jsou zlo a lidé by je neměli používat. V tomhle případě je chyba na straně uživatelů, že dobrovolně strkají hlavu do oprátky a stávají se závislými na proprietární službě. A částečně je to i chyba státu, který těmto proprietárním službám dělá reklamu – některé složky státu, instituce nebo státní firmy propagují Facebook a Twitter. Toto je dokonce nelegální a bylo by zajímavé to napadnout u soudu. Stejně tak Microsoft rozšířil svůj software s podporou státu – to je stejné zlo.
[1] minimálně od dob, kdy se řešilo ICQ vs. Jabber
Od začátku říkám, že takovéto centralizované služby jsou zlo a lidé by je neměli používat. V tomhle případě je chyba na straně uživatelů, že dobrovolně strkají hlavu do oprátky a stávají se závislými na proprietární službě.Tohle je argumentace, se kterou se dá obhájit skoro jakýkoli systém, včetně třeba komunismu. Můžeš klidně tvrdit, že komunismus by fungoval výborně, nebýt lidí, kteří dělají špatná rozhodnutí. Opravdu nestačí ani ten Facebook na uvědomění si, že volný trh prostě nefunguje?
A částečně je to i chyba státu, který těmto proprietárním službám dělá reklamu... následuje klasický pokus hodit to na stát. To jako fakt? To už je opravdu absurdní, s popularitou/monopolem Facebooku nemá stát nic společného.
Od začátku1 říkám, že takovéto centralizované služby jsou zlo a lidé by je neměli používat.Podle mě je hlavní problém v tom, že firmy jako Facebook (částečně i Apple, Google, Amazon, ...) jsou přirozeně monopolní, proto si mohou dovolit vysoké marže. Marže jsou vlastně aproximace toho, jak konkurenční je daný trh (jenom hypotéza).
Pokud stát selhává a špatně spravuje majetek občanů, vyjednal nevýhodnou smlouvu na pronájem společného pozemku, tak to nelze ani ve snu považovat za selhání trhu nebo vadu tržního hospodářství.Tohle tvrzení předpokládá, že celý problém s oligopolem operátorů je způsobem přidělováním spektra. IMO to je spíše podružný problém, spektra je typicky 'dostatek' pro všechny. IMO ten problém spočívá hlavně ve vlastnictví infrastruktury - tu vlastní soukromník, a tím pádem může celkem pohodlně všechny natáhnout, včetně státu.
Pokud stát selhává a špatně spravuje majetek občanů, vyjednal nevýhodnou smlouvu na pronájem společného pozemku, tak to nelze ani ve snu považovat za selhání trhu nebo vadu tržního hospodářství.To už je spíše otázka pohledu a záleží na tom, jestli považuješ volný trh za vhodný mechanismus pro správu/vlastnistcví infrastruktury. Pokud ano, tohle bych viděl jako vadu.
jestli považuješ volný trh za vhodný mechanismus pro správu/vlastnistcví infrastrukturyNepochybne musi, protoze jedna z hlavnich proklamovanych vyhod trhu je reseni problemu tragedy of the commons, prave diky tomu, ze se zavede jeden spravce (pripadne se zdroj rozdeli na vice spravcu).
U elaborátů tohoto nadšeného pirátského evangelisty se vždycky dobře pobavím. Krom nosné myšlenky (svoboda internetu, s tím se naprosto ztotožňuji) je to těžko čitelná strana, kde se pohybují všichni možní exoti od ultrakomunistů (který se vyskytuje i tady) až po ekoteroristy.
Kdyby se ti klučíci drdatí čirou náhodou ocitli někde ve vládní koalici, zkušení političtí matadoři si je namažou na chleba a až přijde nějaký výnos Nejvyššího sovětu ÚV EU, tak na nějakou svobodu internetu klidně můžou pustit z hlavy
Kdyby se ti klučíci drdatí čirou náhodou ocitli někde ve vládní koalici, zkušení političtí matadoři si je namažou na chleba a až přijde nějaký výnos Nejvyššího sovětu ÚV EU, tak na nějakou svobodu internetu klidně můžou pustit z hlavyCož je mimo jiné přesně důvod, proč je nejspíše budu volit taky - chci vidět, jak se zachovají / co udělají ve chvíli kdy se takhle někam dostanou. To může být docela zajímavé. Určitě zajímavější než u celé řady jiných stran, kde bohužel vim naprosto přesně, co dělají ve chvíli, kdy se někam dostanou...
označit někoho jako "exota", "ultrakomunistu" nebo "ekoteroristu", jsem opavdu zmatený.
Prostě mam takovej dojem, a nejsem sám. Tušim, že nějaký ty senátoři jsou společně s ekoteroristy, že? No jako sorry jako, ale pokud někdo nachází souznění s takovýmito exoty tak to opravdu jako ne.
A to i přesto, že si myslím, že strana s ekologickým akcentem je třeba jako sůl. To, co předvádí tihle radikální komunisté a ultravítači, nemá s ekologií nic společnýho. O pirátech jsem nějaký čas uvažoval, ale už mě to pdávno přešlo.
Prostitutky a bezcharakterní sráči a pámbíčkáři (KDU-ČSL).
Není tohle zrovna dost předsudek? Jako na rozdíl od některých těch dalších charakteristik je to dost málo nějak racionálně/fakticky podložený odsudek.
Lidovce nemam rad, tak nejak iracionalne. Krestani. vzdy u moci, soucast Národní fronty.
To jinak platí i u samotného pisatele blogu, tam jsem si taky hned říkal, že z těch vyjmenovanejch "kontraindikací" to je hodně pocitovka možná založená spíš na klišé (však to tam taky sám podotýká, což teda oceňuju) a možná by stálo za to se nad tím víc zamyslet. Ale nechtěl jsem úplně shillovat svoji vlastní volbu.
Disclaimer: já KDU volím (moje druhá volba je zelí, ochrana životního prostředí je snad nejdůležitější úkol, co teď je, ale holt nemají procenta bay se dostali skrz hranici). Znám u KDU-ČSL dost lidí u nás na komunální úrovni, kde vím celkem jistě, že jsou asi nejlepší volba jak z velkých stran (u nás je ODS, ANO, ČSSD dost hrůza, strašní oportunisti a intrikáni pokukující po rozpočtu, městském majetku a tak, TOP-09 znám míň ale asi jsou minimálně ne tak hrozná sběřú, tak mezi takovými těmi lokálními/nezávislými kandidátkami - ty jsou u nás trochu náhodná skladba lidí s různým pozadím/zralostí. Mimochodem nejde o Moravu, ale o JČ.
No a na celostátní úrovni mi nevadí, minimálně tedy se vším vzatým v potaz. Celkem i věřím tomu, že to křesťanský zakotvení u nich v úhrnu musí trochu zvýšit ty morální standardy, myslím, že to fakt funguje. navíc mě teda středová politika oslovuje i obecně - žádné excesy takové té šáhlejší/vulgární asociální pravice (což se u nás bohužel trochu objevuje), na druhou stranu zase žádná taková ta naivní levice, kde můžou být i u intelektuálů sklony k nebezpečným iluzím o marxismu, komunistické minulosti a nedejbože tendence odpouštět minulým i dnešním nebo ještě hůř budoucím diktaturám a totalitám, které z rudochů vzešly (katastrofa v Severní Koreji, Číně, no škoda mluvit). Na a pak ten střed taky z podstaty stojí proti populismu v různých formách, což je plus.
Něco mi na nich vadí. Vždycky jsem nesouhlasil s takovými těmi postoji k feminismu, gayům a lesbám a tak. Takzvaná "prorodinná politika", která ve skutečnosti nikdy pro rodiny nic nedělala, akorát budovala strašáky a obraz vnitřního nepřítele, rovnou do prdele s ní! Kvituju pozitivně, že se v jejich rétorice na rozdíl od různejch národoveckejch/populisitckejch směrů třeba u sousedů, ale i hurá "konservativců" u nás moc neobjevuje. Jsem rád, že jsou v tomhle spíš chladný. Myslí si to a je to v jejich programu, ale moc tím nemávají a asi by celkem tolerovali, když se jim ten názor nepovede prosadit. Jako KDU jsou podle mě docela dobrej mix mezi tou tradiční křesťanskou politikou a moderní sekularizovanou. Máme velkou kliku, že to u nás není religiózní tradice v americkém stylu, to by byl děs.
Takže to naštěstí omezené "anti-homo" jsem se proto rozhodl akceptovat, žádná strana není dokonalá a důležitý je, že zrovna v tomhle je asi snadno přehlasujou ostatní, takže tenhle pragmatismus mě vlastně nic nestojí. Ono se to tak hezky vyváží a myslím, že v těch ostatních věcech působí pozitivně. Celkově mám při volbě Lidovců pocit klidu, že jsem nic neposral a že si to nebudu vyčítat, ačkoliv jinak mám tendenci ve všem si za špatný rozhodnutí nadávat. Takže myslím, že dělám dobře. Pozn: 2006 a 2010 jsem ještě volil Zelené, ale už tak 6 let to u mě vyhrávají "černoprdelníci".
A nemyslím si že by zelení byly piavice co by rozkrádalu stát..
Zelení sice nerozkradli stát přímo, na to byli příliš malí a ve vládě byli příliš krátce, ale povedlo jim něco mnohem horšího. Jejich "zelené" projekty na obnovitelné zdroje nás stojí desítky miliard ročně. Proti tomu jsou předražené stíhačky nebo transportéry pakatel.
Ano, ale za to může špatně nastavený systém z dílny ODS a ČSSD, ne samotná idea zelených projektů.
Autorem zákona je Bursík, který v té době (kolem roku 2005) pracoval jako náměstek nebo poradce ministra ŽP. A nepamatuji se, že by Zelení proti podobě zákona protestovali. Naopak podporu OZE vydávali za svůj úspěch a zásluhu.
ne samotná idea zelených projektů.
O tom se dá pochybovat. Když chceme OZE, ale technologie jsou drahé, co jiného zbývá než dotace? Samozřejmě by bylo lepší investovat do vývoje nových technologií, ale to je běh na dlouhou trať, zatímco zelené mozky chtějí výsledky hned.
A možná to byl dokonce dobrý záměr, protože tehdy nikdo nečekal, že cena solárních panelů tak rychle klesne.
Dobrý záměr to rozhodně nebyl. Zjevně si neudělali ani základní analýzu rizik. Např. když budu dotovat každou kWh z OZE určitou částkou, nemůže se stát, že se těch zdrojů postaví moc? Nemůže se stát, že ty dotace vylezou do neúměrné sumy? Co budu v takovém případě dělat? Tyto otázky si zjevně nikdo nepoložil. A takoví lidé rozhodují o našich životech. Paralela s migrační krizí není náhodná - přijmeme miliony uprchlíků, oni se integrují, budou pracovat, platit daně a všichni na tom vyděláme. Co se stane v případě, že to nepůjde podle plánu, to už nikdo neřešil.
Pidistrany typu Svobodni a Pirati nesrozumitelni a nepouzitelni. Pochybuju o tom, ze jim bude nekdo rozumet 20 kilometru za Prahou.Piráti mají podporu mimo Prahu víceméně srovnatelnou s Prahou, v západních Čechách se tuším i vyšší než v Praze...
Vlastnické právo je právem absolutním.Ostatní práva jsou pravděpodobně relativní.
V České republice se tak povinně na základě pokřivených cen a dotací vyrábí drahá elektřina ze solárních panelů a větrníků.Já jsem teda do tý cukrárny šel, žádnou dotaci jsem nedostal, větrník jsem musel koupit za svoje a i když jsem do něj foukal sebevíc, žádnou elektřinu to nevyrobilo.
Jednotlivé druhy energií spolu musí soutěžit za rovných podmínek.A to v běhu, plavání nebo skoku o tyči?
Svobodní odmítají ideologické předsudky vůči dálnicím a individuální automobilové dopravě. Osobní doprava je výrazem svobody jednotlivce a jen každý člověk sám ví, jestli je pro něj lepší doprava individuální nebo hromadná.Zajímavé je, že v programu jsou body "Doprava" a "Silniční doprava" zvlášť. Proč asi?
Modernější technologie, které jsou produktem nepokřivené tržní soutěže, přirozeně šetří energii.Tečka. Prostě to tak je. Smiřte se s tím.
Dnešní státem regulované a organizované zdravotnictví je neslučitelné s principy svobody, odpovědnosti a spravedlnosti, na nichž stojí politická filosofie Svobodných.Tečka. Prostě to tak je. Smiřte se s tím.
Obtíže plynoucí ze stanovení hranice mezi péčí hrazenou z veřejného pojištění mizí, jakmile je přijata zásada, že povinné pojištění nemá komerční charakter, není podnikáním.Jestli si myslíte, že tato věta nedává bez kontextu smysl, nebojte, nedává ani s ním.
Svobodní jsou přesvědčeni, že vysoká nezaměstnanost je primárně důsledkem demotivačního systému sociálních dávek a svazující pracovní legislativy.Tohle je asi největší sranda. Tahle věta se evidentně dostala do programu v době, kdy byla nezaměstnanost vysoká. Jenže momentálně je nízká a na sociální dávky ani pracovní právo nikdo nesáhl.
Koneckonců, nejnižší nezaměstnanost nacházíme v zemích, které jsou na špičce v míře ekonomické svobody.Země s nejnižší nezaměstnaností: Katar, Kambodža, Bělorusko, Benin, Thajsko a Madagaskar. Jenom nevím, jestli vzorem Svobodných je Bělorusko nebo Benin. P.S. Já budu pochopitelně volit Jednotné Rusko.
Ve čtyři ráno bejt schopnej googlit program a rychle vymyslet nějaké rejpy :)Neomezuji se na konvenční vnímání časoprostoru.
Rodiny se můžou brilantně nastěhovat do garáží, po socíku jich máme na sídlištích takové úhledné řadovky (úspora za topení!). Díky za tip, docela mi to pomohlo.Jeden z mých učitelů na stavební průmyslovce v garáži bydlel. Prostě to přestavěl. Ty na to třeba nemáš představivost a to je tvůj problém; stále to však neopodstatňuje naprosto nesmyslné normy a regulace. Pochopím (neříkám, že plně schvaluji, ale pochopím) bezpečnostní opatření. Ale zkus na vesnici získat povolení na stavbu baráku bez sedlové střechy. To je většinou skoro nemožné, protože na tebe vlítnou čůráci, že „narušuješ ráz krajiny“. Projektovat sedlovou střechu je totální opruz, všechny to sere a životnost to má nižší než plochá střecha ze skládačky, která je hotová za zlomek času. Zeptej se tady Bystroushaaka na jeho zkušenosti se stavebními/památkovými regulacemi. Spousta bytů někde v centrech má po rekonstrukci plastová okna jen do vnitrobloku a do ulice jsou furt původní dřevená. Proč asi? Z jedné strany nám tady EU zakáže žárovky, protože jsou neekologické, a z druhé strany majitel baráku nemůže ani vyměnit okna, aby se náhodou německý turista na ulici nepohoršil, že ta budova vypadá s plastovými okny nevkusně? Kde to jsme? Chceme bydlet ve městě, které zachovává přesně tu stejnou tvář, jakou mělo před několika staletími, nebo ve městě, které je primárně dobře funkční? Proč se pár idiotů nedokáže srovnat s tím, že se tu a tam někdo rozhodne svůj barák přestavět, nebo úplně zbourat, a město pak začne vypadat jinak – a místo toho mají potřebu zakonzervovávat určitý stav? Když tyhle úplně zbytečná omezení zrušíš, lidi najdou víc možností a nebude potřeba prudit se „sociálním bydlením“ a podobnými kokotinami.
Úřady zastupují občany. Když chce někdo stavět nestetický dům, mají obyvatelé právo ho omezit nebo mu to přímo zakázat, prostřednictvím úřadu, třeba starosty. Jinak by tu byla stavební anarchie. Svoboda jedněch končí tam, kde začíná svoboda druhých, kteří se na tu hrůzu budou muset sto let dívat.To byl můj názor. Jinak: Jak by dopadlo celostátní referendum, jestli se na vesnicích smí stavět baráky s plochou střechou? Fakt by to lidi zamítli? Kdyby se to rozhodovalo jen vesnici od vesnice, tak by to dopadlo různě, ale taky bych se divil, kdyby to většinou neprošlo. Přijde mi, že lidi zrovna v tomhle mají spíš liberální názory. Ale co už, u nějaké menší vesnice by stačilo dočasně koupit/pronajmout nějaký domek, nahlásit tam trvalé bydliště pár tisíc liberálně uvažujících pražáků, co chtějí pomoct kámošovi v nouzi, a to hlasování prostě demokraticky vyřešit takhle. A kdyby to už přecejen fakt neprošlo, tak vždycky si člověk může postavit krásnou sedlovou střechu a pak ty lesklé červené tašky přetřít nějakou totálně hnusnou barvou, aby aspoň nasral co nejvíc lidí.
Úřady tady nemají být od toho, aby se zaobíraly estetičností budov.Cesko je v tomhle extremne liberalni (z praktickeho, nikoli teoretickeho hlediska). Podle prava staci souhlas stavebniho uradu a obcas sousedu a je pomerne snadne to obejit (jak se stalo treba nam, nam sousedi postavili hnusnou zed, ktera se nam nelibi). Ale napriklad v USA musi stavebni zmeny casto schvalit "homeowner association", coz jsou lide treba z cele ulice. Ono s tou svobodou je to holt tezke, a k tomuhle to v praxi dospelo.
Dnešní státem regulované a organizované zdravotnictví je neslučitelné s principy svobody, odpovědnosti a spravedlnosti, na nichž stojí politická filosofie Svobodných.SSO je proti veřejné zdravotní péči a chtěla by "Ameriku"? No potěš koště. Jestli je to pravda, tak to si asi udělám voodoo panenku Macha a budu do ní píchat špendlík ;) (sorry za vtípky), protože bez něj bych už 2-3 byl asi mrtvej. Je teda pravda, že od nich bych to čekal.
v US zdravotnictvi je toho spatne dost, ale je nutne priznat, ze je nesilnejsim duvodem inovaci a pokroku v medicineMas sice fakticky pravdu, ale cely ten argument je moralne dost pochybny. I kdyby EU mela polovicni vyzkum (coz nema), tak opravdu myslis, ze se to vymenou za ty americke zivoty vyplati? Opravdu by nemohla EU (nebo USA) investovat vic, aniz by to znamenalo ztraty na zivotech? Ja myslim, ze v klidu mohla.
Teď už ve FAQ ani část o zdravotnictví (radši) není.+1, to, co mají v programu na stránkách teď, vypadá velmi (pečlivě?) okleštěně oproti dřívějšku. Asi se před volbami snaží působit co možná nekontroverzně a "normálně". Osobně jim to ale moc nežeru.
Neteř chtěla jít na zubařku, ale nedostala se tam, protože většina studentů jsou bohatí zahraniční studenti, kteří pak pochopitelně odejdou pryčNa které fakultě? A ti zahraniční studenti umí česky?
Já bych podporoval monarchii, kdyby u nás usedli na trůn Habsburkové.Heh, taky tak. Za Habsburků to tu aspoň bylo pěkné a měli to grafiky dobře vyvedené…
Tak možná že by vrchnost ve Vídni byla lepší než vrchnost v Bruseli nebo Berlíně, ale pořád by to bylo špatné.
zrušíme papírové penízUž aby to bylo, s*** mě když někde neberou karty.
Mně by vadilo, pokud bych se musel při každém nákupu identifikovat. Pokud půjde nějakým digitálním prostředkem (např. Monero) platit tak, abych byl anonymní, a nevznikala tak moje digitální stopa, tak na papírové hotovosti nijak netrvám (bude to hygieničtější, bezpečnější a asi i levnější).
@ ...jak nezaplatili svemu pravnikovi, co jim vyhral ten jejich barak v Praze...
Takhle to často prezentují média, zní to jako kdyby zlá ČSSD okradla poctivého advokáta. Ovšem Lidový dům byl vždy jejich, od roku 1920 až dodnes, tak to také v roce 2000 potvrdil soud.
Po revoluci tu byl ale bordel, vládla ODS a ČSSD sílila. Patrně v rámci nějakého mezistranického boje podalo ministerstvo financí žalobu o vlastnictví Lidového domu. Ministr financí byl tehdy bývalý bolševik Kočárník, který po převratu převlékl kabát do ODS. Už v roce 1994 soud rozhodl ve prospěch ČSSD. Ministerstvo ale bylo urputné, tak se spor táhl až do roku 2000, kdy soud rohodl definitivně. V roce 1997 si najali Altnera. Ten za "výhru" požadoval nesmysné sumy víckrát, např. 4,6 miliardy někdy kolem roku 2000 - zamítnuto, 590 milionů v roce 2005 - zamítnuto, v roce 2006 17,5 miliardy - zamítnuto, teď chtěl pro změnu 330 milionů, první soud mu to přiznal, další to pozastavil.
Sám Altner byl hodněkrát vyšetřován, na Slovesku byl dokonce půl roku ve vězení a měl spoustu dluhů (14 exekucí), byl to mazaný hochštapler, určitě nemá moje sympatie.
Tohle všechno je asi pravda, ale není to zase tak podstatné. Altner uzavřel s ČSSD smlouvu, odvedl práci a měl dostat zaplaceno podle smlouvy. Soudruhům z ČSSD se ovšem nechtělo vyplatit část honoráře (za nájemné). A teď se jim to vrátilo jako bumerang.
jeste zkusim kalkulacku na kohovolit.eu.to mi u tebe prekvapuje. Oproti jinym zde se vyznacujes tim, ze dost casto pouzivas mozek. Proc najednou kalkulacka?
Ja mam bezpochyby predpojatosti, ktere ta kalkulacka v takove mire nema.Odkud víš, že ta kalkulačka a/nebo způsob, jakým ji lidé typicky používají, nemá bias nebo že je vhodná na rozhodování? Mně přijde, že kromě toho, že se nějak snaží namapovat odpovědi, které do toho člověk naleje, na strany / politiky, o ní nevím prakticky nic.
Uz treba jen proto, ze si nepamatuji, kdo jak hlasoval ve snemovne.To souhlas, nicméně na to není nutně potřeba kalulačka...
Odkud víš, že ta kalkulačka a/nebo způsob, jakým ji lidé typicky používají, nemá bias nebo že je vhodná na rozhodování? Mně přijde, že kromě toho, že se nějak snaží namapovat odpovědi, které do toho člověk naleje, na strany / politiky, o ní nevím prakticky nic.Uplne totez se da rict o kompilatoru, ktery pouzivas. Je to proste jen nastroj. Nemam duvod si myslet, ze je zmanipulovana. A mam duvod si myslet, ze at to pocita jakkoli (a neni to zase raketova veda), tak spolehliveji nez ja - znam se.
To souhlas, nicméně na to není nutně potřeba kalulačka...Neni, pokud chces stravit vic casu.. Ja taky nejak umim rucne dlouhe deleni a nasobeni, ale nevzpominam jsi, kdy jsem to naposled pouzil.
Uplne totez se da rict o kompilatoru, ktery pouzivas. Je to proste jen nastroj.K tomu pár poznámek:
A mam duvod si myslet, ze at to pocita jakkoli (a neni to zase raketova veda), tak spolehliveji nez ja - znam se.To by mě zajímalo, jaký důvod to je, protože já zatím žádné takové zdůvodnění nikde neviděl. Ať už to ty 'ručně' počítáš jakkoli špatně, není obecně žádný problém, aby to ten nástroj počítal ještě hůře.
Fakt si vezmi analogii treba s dlouhym delenim na papire a pouzitim kalkulacky, a precti si ve svetle teto analogie svuj prispevek.To je v podstatě stejný jako ten kompilátor. U násobení/dělení je poměrně snadné ověřit, že ta implementace je správná (nebo dostatečně správná) - jde to ještě snáz než u toho kompilátoru. Podobné je to i s tím použitím, špatné použití aritmetické kalkulačky nejspíše budu schopen odhalit. To, co děláš ty, je, že sis řekl, že ti ruční násobení nejde, tak ty čísla někam posíláš a výsledku, který ti je poslán zpátky, prostě bez čehokoli dalšího věříš. Kdyby ta volební kalkulačka byla ve formě open-source toolkitu, který bych si mohl stáhnout, nějak naparametrizovat a použít (podobně jako ten kompilátor nebo nějaký framework), navíc kdyby za tím byl nějaký seriózní výzkum, tak to budu třeba brát vážně. Takhle to ale není nic jiného než magická černá skříňka. Na stránkách mají několik odstavců o tom, jak je kalkulačka boží a už od roku 2006 nejúspěšnější a jánevímco, ale nějaké pojednání o fungování tam nevidím. Zdrojový kód taky ne. To je přece naprosto směšné. Myslím, že mě špatně chápeš, já nehledám problémy, já hledám jen jakékoli zdůvodnění pro tvoje tvrzení, že ta kalkulačka poskytuje rozhodnutí lepší, než když by ses rozhodoval intuitivně nebo nějakou ruční analýzou. Pro toto tvrzení nenacházím, alespoň zatím, absolutně žádné zdůvodnení. Jediné, co jsi uvedl, je, že ty se rozhoduješ špatně, a tudíž ta kalkulačka určitě rozhoduje lépe. To je ale non sequitur.
U násobení/dělení je poměrně snadné ověřit, že ta implementace je správnáA ja to takhle mam s tou volebni kalkulackou, staci ti to tak? A ne, nezkousel jsem to, stejne jako ty normalne nez pouzijes kalkulacku, taky jako paranoidni autista nezkousis, jestli pocita spravne.
Je nekde Kalousek? Jsem asi jeho jedinny fanousek.Proč lžeš?
Ja to pujdu hodit Piratum, i kdyz od nich necekam vubec nic, protoze IMHO nejsou vlastne na vubec nic ready. Ale nedostat nic a nebo dostat se do vetsich hoven, mam jasno, koho budu volit. Kdyby nic, tak to beru tak, ze ajtakum v mym veku grantnu Vysokou Skolu Politickou a dalsi volebni obdobi uz by treba mohli vedet, jakou hru hraji a mohli by pak skornout nejake goly pro tridu spolecnosti, ktera zajima mne - IT/techies s alternativnim nahledem na cely tradicni establishment. A netrpelive vyckavam, kdo prijde s resenim problemu automatizace, za ktere bych mohl hlasovat.
Ja jedno mam, zatim jsem ho od nikoho jineho neslysel, tak sem s tim, potrebuju oponenturu, abych mohl domyslet dusledky, ktere mne ted nenapadaji. Nasrat na zakladni nepodmineny prijem v systemu, kdy "demokraticky" (kobliha-backed) si muze koupit hlasy takovych volicu kazdy. Ja jsem pro neco, cemu rikam "standardni prijem vymenou za volebni pravo", kdykoliv vratne/zmenitelne na obe strany. Standardni prijem, tj. nekde mezi prumernou mzdou a jejim medianem dneska, vymenou za to, ze v zivote takovy clovek, co je zavisly na ostatnich, jim nebude rikat, jak to jako maji delat. Ma si uzivat zivot, uzivat toho, co nabizi ostatni a pokud chce sam zacit kecat do veci verejnych, nemuze z nich byt placeny. Potom bych jako ten aktivni jedinec s volebnim pravem akceptoval klidne rovnou dan z prijmu okolo 75%, splacnul bych to na jednu dan a ne takovy trapny danovy labyrint, jak je ted, hotovo.
Se zjednodušením daní 100% souhlasím.
Co se týče té směny volebního práva za dávky. Nejsem si tím úplně jist… Podle mého by stačilo zavedení malého poplatku za započtení hlasu – zaplatit takový poplatek by si mohl dovolit i bezdomovec, ale odfiltrovalo by to lidi, kteří neberou volbu dostatečně vážně a nevěnují výběru dostatečné úsilí. Stejně tak by prospěla nutnost osobní účasti u volební urny – pokud si někdo neudělá čas ani na to, aby zašel k volbám, kolik času asi věnoval výběru a přemýšlení o politice? To by se ovšem muselo udělat tak, aby to nediskriminovalo lidi, kteří berou volby vážně, ale z objektivních důvodů nemůžou být osobně ve volební místnosti (to by se dalo řešit tak, že pro vzdálenou volbu by ses musel registrovat několik měsíců před volbami).
Nevim, jak je mozne, ze nekdo, kdo prosel alespon stredni skolou a jejim minimem matematiky, ehm, ne, jen aritmetiky, muze nahlas rict, ze podporuje zakladni prijem...Též nevím jak je to možné, ale vím že to možné určitě je.
A taky muzeme zapomenout na zdravotnictvi zdarma, protoze jsme vydaje na ne rozdali lidu, vsem potrebnym, takze pocitejme tak 50 tisic za zlomenou ruku. Milion za infarkt. Sere pes, ne? Mame preci 10 tisic zakladni prijem.technicka: Zdravotni pojisteni je mimo statni rozpocet.
Rekneme, ze "vsem potrebnym" 10ti milionum rozdelime cely statni rozpocet, vsechno, co stat vybere a utrati.Tento predpoklad je z podstaty spatny. Pres 2/3 prijmu naseho soucasneho statniho rozpoctu pochazi primo od obcanu, zamestnancu. Pokud bude vyvoj automatizace pokracovat tak, jak pokracuje, nebude mit za chvilku kdo platit dane, protoze tu budou zastupy nezamestnanych. Prijmy budou muset jit z jinych zdroju. Nabizi se zdaneni pravnickych osob. Tradicni argument zni, ze firmy prece dane platit nebudou a radeji utecou pryc. Ale v dusledku spolecenskych zmen jim mozna dojde, ze je sice fajn mit fabriky, kde je jen minimum zamestnancu, ale na druhou stranu je prusvih, ze neni nikdo, kdo by si byl schopen kupovat jejich vyrobky. Zbytek tvych vyplodu je hrani si s cisly bez jakekoliv relevance.
Nevim, jak je mozne, ze nekdo, kdo prosel alespon stredni skolou a jejim minimem matematiky, ehm, ne, jen aritmetiky, muze nahlas rict, ze podporuje zakladni prijem....Mozna proto, ze si uvedomuje, ze zavedeni zakladniho prijmu neni jen ucetni (matematicka) operace, ale je potreba ji chapat v sirsim kontextu. Ale chapu, ze clovek, ktery pise, ze mame zakladni prujem, o vecnou (a sirsi) diskuzi nema zajem. Nicmene, kdyz jsi tak dobry pres ty cisla, muzes mi vysvetlit, kam se podelo 50 let soustavneho rustu produktivity prace?
myslím, že se shodneme na tom, že zakl. příjem bude možný až k tomu společnost dospějeJak se to vezme. Cely problem s automatizaci a jeho reseni pres VZP je koneckoncu jen specialni instance problemu socialni nerovnosti, a s tou se neco da delat v kazde spolecnosti. Spolecnosti maji volbu, jestli chteji byt rovnostarske jako treba Severni Evropa nebo naopak nerovnostarske jako Jizni Amerika. Z ucetniho hlediska neni jedna odpoved lepsi nez druha.
Spolecnosti maji volbuA to je prave, kde se JiK dost myli. Spolecnosti mohou byt jako celek svobodnejsi nez vetsina lidi v nich. Svoboda se neda aritmeticky scitat. Ja mam v oblibe priklad s tim, kolik je ve spolecnosti sluzek v domacnosti. V Severni Evrope je to zlomek procenta, v Jizni Americe jsou to horni jednotky procent. To je ciste kulturni rozdil - z hlediska ekonomicky odvedene prace to vyjde nastejno. Lisi se to v tom, komu pripadne ten volny cas.
Mas pravdu, a ja se spletl, provozni vydaje zdravotnictvi jsou mimo. Vse ostatni plati.A taky muzeme zapomenout na zdravotnictvi zdarma, protoze jsme vydaje na ne rozdali lidu, vsem potrebnym, takze pocitejme tak 50 tisic za zlomenou ruku. Milion za infarkt. Sere pes, ne? Mame preci 10 tisic zakladni prijem.technicka: Zdravotni pojisteni je mimo statni rozpocet.
Tento predpoklad je z podstaty spatny. Pres 2/3 prijmu naseho soucasneho statniho rozpoctu pochazi primo od obcanu, zamestnancu.Ja bych se nebal jit o kus dal, rict, ze ne 2/3, ale celych 100% toho, co stat ma, pochazi od obcanu, od lidi, kterym to stat silou a moci sebral. Je to dobre?
Pokud bude vyvoj automatizace pokracovat tak, jak pokracuje, nebude mit za chvilku kdo platit dane, protoze tu budou zastupy nezamestnanych.Nevidim nikde zastupy nezamestnanych kovaru podkov, ani kocich, ba dokonce ani vyrobcu zebrinaku, zapalovacu plynovych lamp, spojovatelek a operatorek telefonnich ustreden, kreslicek, pisarek, sevcu, kartacniku, telegrafistu, nebo ponocnych. Kam se podeli? Pokud ti to je jedno, jaktoze bez nich stat nezkrachoval?
Mozna proto, ze si uvedomuje, ze zavedeni zakladniho prijmu neni jen ucetni (matematicka) operace, ale je potreba ji chapat v sirsim kontextu.Rika se tomu prani otcem myslenky. Ale ani "v sirsim kontextu" z hovna bic neupletes, rozumime si? Pokud mas tak akorat na to abys rozdaval penize tem, kteri to opravdu potrebuji, a zacnes-li rozdavat vsem, i tem, kteri to vubec nepotrebuji, nevyjde to. Aritmetika. Ne filozofie.
Nicmene, kdyz jsi tak dobry pres ty cisla, muzes mi vysvetlit, kam se podelo 50 let soustavneho rustu produktivity prace?Lidi maji vyssi komfort zivota, delku doziti, a chteji [mohou chtit] i zcela zbytne veci, navic k tem nezbytnym. Prirozene, a vazme si toho, ze neprerusene treba [jadernou] valkou nebo rozsahlou prirodni katastrofou [Krakatoa, Tunguzsky bolid, Yellowstonsky supervulkan]. Maslowova pyramida.
celych 100% toho, co stat ma, pochazi od obcanu, od lidi, kterym to stat silou a moci sebral. Je to dobre?Neni, ztraci to jakoukoliv informacni hodnotu. To uz muzes rovnou argumentovat tim, ze ZP nema smysl, protoze nakonec stejne vsichni umreme.
Kam se podeli?Nepodeli. Presunuli se k jinym profesim, do Amazonu, do ruznych kancelarskych profesi, kde v podstate maji za ukol jen otravovat jinym zivot. A taky do rozpoctove sfery.
Pokud ti to je jedno, jaktoze bez nich stat nezkrachoval?Hlavne diky nizkym urokovym sazbam.
nevyjde to. Aritmetika.Kdyz bys pred sto lety nekomu tvrdil, ze v zemedelstvi budou pracovat 3% lidi, taky ti bude tvrdit, ze to nemuze vyjit, ze je to prosta aritmetika.
Lidi maji vyssi komfort zivota, delku doziti, a chteji [mohou chtit] i zcela zbytne veci, navic k tem nezbytnym.Bez to rict lidem na main street. Prodavacce do Walmartu. V Mcdonaldu ti k okurce jeste pribali extra omacku. Urcite ti s radosti povykladaji, jak zvysovani produktivity ma dopad na jejich komfort zivota.
Nevidim nikde zastupy nezamestnanych kovaru podkov, ani kocich, ba dokonce ani vyrobcu zebrinaku, zapalovacu plynovych lamp, spojovatelek a operatorek telefonnich ustreden, kreslicek, pisarek, sevcu, kartacniku, telegrafistu, nebo ponocnych. Kam se podeli?Vytvorily se nove pracovni pozice jako financni poradce, operator call centra prodavajici zbozi a v posledni dobe se rozmaha kaučink. Zajimalo by me, jak dlouho si bude tato spolecnost schopna nalhavat, ze delaji uzitecnou cinnost a zaslouzi si za ni odmenu. Nebylo by lepsi temto lidem dat rovnou penize na ruku, at muzou delat neco lepsiho?
Definuj lepší.Cokoliv. Co by se spolecnosti stalo, kdyby tyhle profese ze dne na den zanikly? Pochybuju, ze by si toho vubec nekdo vsiml. Schvalne se podivej, kdo dane profese vetsinou dela. Lide, kteri dlouho nemohli najit zadnou praci, tak zkusili tohle. V podstate predstirame, ze ti lidi jsou zamestnani, protoze dnesni spolecnost uctiva fetis prace. V konecnem souctu tem lidem tu vyplatu (za praci, ktera nic neprinasi) stejne zaplatime ale oklikou a skryte na ruznych poplatcich, prirazkach, atd.
Tak především si nejsem jistý, že ta povolání jsou fakt vytvořená úplně uměle. My to třeba za užitečné nepovažujeme, ale někdo jiný v tom tu hodnotu vidět může – ta poptávka vzniká z nějakého důvodu.Ja si nejsem jisty, jestli valka neni umela. My civiliste to treba za uzitecne nepovazujeme, ale nekdo jiny v tom tu hodnotu videt muze - jiste ten konflikt vznikl z nejakeho duvodu. To je potiz s tou hypotezou - proc by se lide meli vubec ucastnit neceho, co jim nedava smysl? To je prece skoro definice nesvobody.
Je to nesmysl.Spocitam ti jak ten ZP funguje a pak vam to sem napisu, ale chvili mi to potrva. Nejlepsi by bylo si to nasimulovat, ale da se to myslim i spocitat.
V konecnem souctu tem lidem tu vyplatu (za praci, ktera nic neprinasi) stejne zaplatime ale oklikou a skryte na ruznych poplatcich, prirazkach, atd.
Ne. Pokud si někdo platí osobního kouče, tak ho platí ze svého a dobrovolně. Pokud firma zaměstnává operátora, který prodává po telefonu, tak ho bude zaměstnávat jen do doby, dokud bude něco prodávat tzn. bude přinášet zisky – pokud nebude, tak ho propustí a on bude hledat jinou práci. Proto nemám rád ten rádoby lidský přístup ve stylu: když už mi volá, tak já si to koupím, ať ten chudák na druhém konci drátu má provizi. Tenhle přístup je zcestný a generuje zbytečnou práci a náklady. Vytváří iluzi, že je to nějak užitečné a mělo by to být odměněno – přitom je to jen otravný zbytečný telefonát, ztráta času pro všechny.
O umělé zaměstnanosti se dá mluvit jen v případě státu – ať už přímo státní zaměstnanci, nebo práce vykonávaná v soukromém sektoru, ale jen kvůli tomu, aby bylo splněno nějaké státní nařízení (takové náklady by se měly považovat rovněž za daň – např. při úvahách nad celkovou mírou zdanění).
bude zaměstnávat jen do doby, dokud bude něco prodávat tzn. bude přinášet ziskyNezlob se, tohle je pohled pana ucetniho. A svym zpusobem taky zhoubny. Stejnym argumentem se da obhajit i existence prodavacu predrazenych kobercu. Jsi schopen podivat se na to v kontextu sirsi spolecnosti? Co by se stalo, kdyby byli propusteni vsichni zamestnanci Parterns, OVB, prodejci po telefonu? Srovnej, jak by to dopadlo treba s uklizeckama nebo zdravotnima sestrama, ktere maji praci casto hure ohodnocenou.
Vytváří iluzi, že je to nějak užitečné a mělo by to být odměněno – přitom je to jen otravný zbytečný telefonát, ztráta času pro všechny.Myslim, ze to vis, ale bojis se si to pripustit.
Co by se stalo, kdyby byli propusteni vsichni zamestnanci Parterns, OVB, prodejci po telefonu? Srovnej, jak by to dopadlo treba s uklizeckama nebo zdravotnima sestrama, ktere maji praci casto hure ohodnocenou.
Mohli by stavět domy, opravovat auta, vařit jídlo, vyrábět oblečení… dělat cokoli užitečného, vytvářet nějaké reálné hodnoty.
Jinak viz #375
O umělé zaměstnanosti se dá mluvit jen v případě státuTohleto na tvých komentářích fakt nechápu - tu snahu přisoudit negativa státu a pozitiva firmám. Mám otázku: Pracoval jsi někdy ve velké firmě? Tj. alespoň desítky tisíc zaměstnanců, lépe stovky? Na mě to dělá dojem, že ne, protože věci, na které si v komentářích typicky stěžuješ jako na špatné vlasnosti státu jsou ve velkých firmách, alespoň z mé zkušnosti, běžné. Pokud někdo porovnává fungování státu s fungováním malých či max. středně velkých firem, dá se celkem očekávat, že stát z toho vyjde jako neschopný byrokratický moloch... Takové porovnání je ale pokřivené.
Nebylo by lepsi temto lidem dat rovnou penize na ruku, at muzou delat neco lepsiho?
Proč by měl někdo někomu něco dávat? Je odpovědnost každého člověka, aby se uživil (resp. spíš si užíval podle svých představ, protože samotné uživení se není problém). K rozdávání můžeš přistoupit až jako k nějakému krizovému scénáři ve smyslu: radši těm lidem dáme nějaké dávky, pošleme na rekvalifikační kurz nebo je necháme stavět nějakou hladovou zeď, než aby se bouřili, škodili ostatním, pouštěli se na dráhu zločinu… Ale ani to není dobré.
Když se zvedla naše technická úroveň a produktivita, tak je na místě, aby lidé nemuseli trávit tolik času prací a mohli se věnovat jiným věcem. Proč by osm hodin × pět dní v týdnu měla být nějaká konstanta? Se vším tím pokrokem bychom na tom měli být tak dobře, že by stačilo pracovat kratší část dne/roku/života.
O jedno původní pracovní místo se tak v průměru bude dělit víc lidí, takže práci a příjem budou mít všichni. Pak je spousta jiných pracovních příležitostí, kterým se mohou lidé věnovat i bez nějaké větší kvalifikace. A zásadní věc je, že lidé svoji kvalifikaci mohou zvyšovat, aby následně poskytovali nějakou užitečnou službu ostatním a vydělali si víc. Rozhodně je lepší, když tu ta motivace je, než říct lidem: tvoje pracovní místo v montovně bylo zrušeno, protože místo tebe pracuje robot, takže jsi úplně zbytečný člověk a my ti tedy dáme základní příjem, abys neumřel hlady. To je úplně zcestné a zhoubné uvažování.
Je odpovědnost každého člověka, aby se uživil ... pošleme na rekvalifikační kurz nebo je necháme stavět nějakou hladovou zeď, než aby se bouřili, škodili ostatním, pouštěli se na dráhu zločinu…Ano, presne to je ten fetis prace, o kterem jsem mluvil.
Proč by měl někdo někomu něco dávat?A co se na to divat treba jako na MacArthuruv grant ve velkem? Tady mas nejake penize, abys neumrel, a ukaz, co pro spolecnost muzes udelat, vytvorit. Specialne bych tu chtel zduraznit, ze prinos pro spolecnost se neda hodnotit ciste penezi. (Jako vedlejsi efekt by se narovnaly ceny na trhu prace, protoze zamestnavetele by netahali za tak dlouhy konec provazu jako ted.)
Když se zvedla naše technická úroveň a produktivita, tak je na místě, aby lidé nemuseli trávit tolik času prací a mohli se věnovat jiným věcem. Proč by osm hodin × pět dní v týdnu měla být nějaká konstanta? Se vším tím pokrokem bychom na tom měli být tak dobře, že by stačilo pracovat kratší část dne/roku/života.Proto jsem se ptal JiKa, kam se podelo vsech tech 50 let kontinualniho rustu produktivity? Proc nepracujeme polovinu casu, nebo proc nema kazdy clovek dva domy?
A zásadní věc je, že lidé svoji kvalifikaci mohou zvyšovat, aby následně poskytovali nějakou užitečnou službu ostatním a vydělali si víc.Zase ten fetis prace. Pro prinos spolecnosti neni treba kvalifikaci zvysovat. Spousta lidi by byla uzitecna treba jenom tim, ze zustane doma a bude se starat deti, rodice. Ale protoze v nasi spolecnosti je uctivan fetis prace, musi clovek nekde pracovat (klidne v call-centru, v Partners), i kdyz to spolecnosti jako celku nic neprinasi. To je úplně zcestné a zhoubné uvažování.
Ale protoze v nasi spolecnosti je uctivan fetis prace, musi clovek nekde pracovat (klidne v call-centru, v Partners), i kdyz to spolecnosti jako celku nic neprinasi. To je úplně zcestné a zhoubné uvažování.
On tam ale nemusí pracovat. On tam chce pracovat – sám za sebe se rozhodl, že bude šidit lidi (dobře, tak doporučovat jim ne zcela výhodné obchody… za hranou zákona to většinou není), aby si vydělal víc peněz. Klidně by mohl sedět doma, starat se o rodiče nebo děti nebo pracovat na zahradě a nějak by vyžili. Ale on nechce – pochop to – on chce mít víc peněz a kupovat si víc věcí.
Ty příjmy, které z jakéhosi celospolečenského objemu odčerpal, jsou na úkor firmy, která poskytuje danou službu a jejích zákazníků (promítne se do zisků a cen). Toto jsou jediné dva subjekty, které by mělo zajímat, zda je jeho práce zbytečná a zda má smysl mu za ni platit. Pokud by ho vyhodili a např. to pojištění by si vybírali zákazníci na základě toho, co si sami přečtou, tak by ty jeho peníze dostal a utratil majitel pojišťovny a její zákazník (v nějakém poměru). Ostatní to ale nemusí trápit – ty peníze budou v oběhu tak jako tak, třeba si za ně někdo koupí tvoje služby, jen to bude někdo jiný než ten zbytečný člověk. Majitel/zákazník mu ty peníze dávají ze svého, tak proč bys jim do toho měl mluvit ty nebo stát?
Stát by měl řešit jen případy, kdy se jedná o podvod. A to je otázka trestního práva – ne nějaké hospodářské politiky.
On tam chce pracovat – sám za sebe se rozhodl,Tato teze je pravdepodobne chybna. Zeptej se, kolik lidi tam opravdu chce pracovat a kolik lidi k tomu bylo dotlaceno okolnostma.
aby si vydělal víc penězOpet chybny predpoklad. Vetsina lidi tam pracuje, aby vubec nejake penize mela.
Ostatní to ale nemusí trápit – ty peníze budou v oběhu tak jako takZapominas na cenu obetovane prilezitosti, ktera se spali bez vetsiho uzitku.