Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
if rok_narodenia <= 1982; then continue else stop fi
Nepamätám si už presne, aký bol problém s rozbehnutím iných emulátorov legendárneho pé-em-déčka pod Linuxom, každopádne však len prednedávnom som natrafil na už 2 roky starý projekt, kde chlapci okrem win32 verzie dokonca pripravili/upravili svoj výtvor pre beh pod wine. Mne fungoval bez zložitého nastavovania (nebolo treba čítať README), stačilo teda stiahnuť zopár pásiek a spustiť.
Pre Linux je však určená len predposledná verzia emulátora, pokiaľ by ste chceli ochutnať tú najnovšiu (changelog), treba postupovať nasledovne:
msxml4.dll
a msxml4r.dll
. Môžte ich uložiť hocikde, ale najlepšie bude asi do ~/.wine/drive_c/windows/system32/
msxml4.dll
príkazom regsvr32 msxml4.dll
wine PMD85Emu2.exe
Testované s čistým profilom a wine 1.1.33 + wine 1.1.34 (arch linux)
testované:problémy:
Celkom príjemne som si zaspomínal..
PS: Mimochodom, ak by niekto z vás vedel, kde sa dajú stiahnuť vyššie spomenuté knižnice wgetom (všade samá captcha a js), dajte vedieť. Rád by som urobil PKGBUILD pre arch. Ďakujem.
Update: Ak horeuvedený postup nezabral a stále dostávate chybovú hlašku o poškodenom konfigu, spustite winecfg, v paneli Libraries pridajte new override for library: msxml4, zeditujte a vyberte Native. To by malo zabrať.
Tiskni
Sdílej:
if rok_narodenia < 1982; then continue else stop fihmm, stop?
PS: Mimochodom, ak by niekto z vás vedel, kde sa dajú stiahnuť vyššie spomenuté knižnice wgetom (všade samá captcha a js), dajte vedieť. Rád by som urobil PKGBUILD pre arch. Ďakujem.Chcete tim rict, ze chcete udelat PKGUILD pro Windowsackou aplikaci? No nevim...
Chcete tim rict, ze chcete udelat PKGUILD pro Windowsackou aplikaci? No nevim..presne tak. nebolo by na tom nic az tak zvlastne. uz teraz je v aure utorrent, ies4linux alebo wineasio a nikto si nestazoval.
urcite bych nemenil neci wineprefixzamer je taky, ze kniznice budu umiestnene v rovnakom adresari s programovymi subormi. regsvr32 iba zaisti aktualizaciu registrov.
Co to zas je za kravinu? Snad:if rok_narodenia <= 1982; then continue else stop fi
10 CLS 20 PRINT "ZADEJTE PROSIM ROK NAROZENI" 30 INPUT A 40 IF A > 1982 THEN RANDOMIZE USR 0