Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »ESET Software nemá zájem prodávat své produkty. Ve firmě, kde pracuji jsem měl za úkol do našich zařízení vybrat antivirus, který bychom dodávali jakou součást.Jelikož je naše zařízení postaveno na Windows Embededd, tak je to určitě vhodné, protože v provozu je připojeno do různých sítí a i samostatně může být připojeno do Internetu např. technologií CDMA, GPRS.... jelikož jsme již léta uživatelé antiviru ESET, tak jsem se rozhodl je oslovit
Zavolal jsem tedy na obchodní oddělení ESETu, kde mě slečna (nebo paní) milým hlasem přivítala a zeptala se s čím že mi může pomoci. Tak sem jí vysvětlil, že potřebujeme ochránit naše zařízení nějakým spolehlivým antivirem a jelikož ESET sami ve firmě používáme, tak jsem oslovil jako první je. Slečna hned, že kolik asi licencí budeme potřebovat. Odpovědel jsem, že se jedná řádově o desítky až stovky ročně podle počtu vyrobených kusů. Dále jsem ji upozornil, že licence nebudou vystaveny na naši firmu, ale přímo na zákazníka. Jelikož jsoui naši zákaznící převážne státní organizace po celém světě, tak že i do zahraničí. V tom se slečna zadrhla a hned mě odpálkovala, že to není možné. Že jednak bychom se museli stát partnery ESETu(v tom problém není), ale že nemůžeme prodávat do zahraničí, že jim to klauzule od ESET Software Slovensko nedovoluje. A že by ani nepomohlo zavolat přímo do Bratislavi. Tak jsem jí odvětil, že se jedná ročně o zajímavou částku, ale i tak prostě dál tvrdila že to nejde. Tak celý hovor jsme ukončil větou, jestli teda nemají zájem o obchod a jestli se mám raději dotázat konkurence, která jistě ráda po takové příležitosti skočí. Odpověděla, že to klidně můžu zkusit, ale že ESET mi tohle nenabídne.
Další telefonát tedy směřoval do Alwilu, výrobce AVASTu. Za 3 minuty bylo hotovo. Bez problémů. Lze zařídít úplně všechno.Licence nakupoupíme my a prodat je můžem kam chceme a za kolik chceme. Koncový uživatel může být klidně z Marsu
Co z toho plyne. Je vidět, že i v době krize, kdy jsou firmy vděčné za každý i malý obchod, se najdou takové, kterým je lhostejné vyjít vstříc zákazníkovi. Je mě jasné, že náš odběr, byť není nezajímavý, asi firmu ESET nevytrhne, ale na druhou stranu díky Alwilu můžu zase já pomoct v získání obchodní příležitosti i referencí nehledě na to, že se jedná o Českou firmu. Z ESETem díky jejich postoji nekončím jako s používáním jejich antiviru, protože mi vyhovuje, zvykl jsem si na něj a jsme s ním spokojený, ikdyž má své mouchy. Zápiskem jsem chtěl jen upozornit na to, že se ne vždy lze domluvit s velkou firmou na obchodu
Tiskni
Sdílej:
Tak stát se partnerem Esetu není zas až tak extra výhra. Jejich prodejní politiku jsem do dnes nepochopil.
Partnery ve svém partnerském programu zavazují k dodržování koncových cen a pokud zjistí porušení, tak po nich jdou jak slepice po flusu. Jenže licence dodávají i velkoskladům a zákazníci velkoskladů jaksi nejsou vázáni partnerskými podmínkami Esetu, protože nejsou partneři Esetu, takže mohou prodávat za ceny takové, jaké uznají za vhodné. :) --- A pak se Eseti diví, že partneři mají nízké obraty, když velkosklady prodávají hodně. :D
Osobně si myslím že chyba byla v komunikaci.
Na straně ESETu slečna, která tě měla předat někomu jinému zodpovědnému, někomu kdo může rozhodovat. Na tvojí straně v tom, že od prvního člověka kterému se dovoláš čekáš řešení a po prvním neúspěchu utneš hovor s pocitem, že tudy cesta nevede....
Z.
Nemyslím si, že by měla být chyba u mě. Volal jsem na obchodní oddělení a přepodkládám, že jsem se nebavil s asistentkou, ale s obchodníkem, který by měl být placen z prodeje. Ta slečna neudělala nic v čem by mě vyšla vstříc. Pokud si nevěděla rady, tak se mě opravdu měla přepojit na někoho kompetentnějšího, vzít si na mě kontakt a zavolat mi zpět. Ale ukončení tím, že se v podstatě mám obrátit na konkurenci zavání z jejím vyhazovem nebo min. šáhnutím na odměny. Aspoň by to tak mělo fungovat. Ale anštěstí konkurence je velká, takže když mě někde vyhodí, jinde rádi přivítají s kyticí(nebo chléb se solí) u dveří.
Je to velice jednoduché.
Paní prostě nemá zájem dělat si problémy, koneckonců firma jí nepatří. Pokud je někdo moc aktivní, stejně z toho nic nemá, jenom problémy. Ona se prostě musí přesně řídit pokyny shora, ať už jsou, nebo nejsou logické. Jakýkoli i dobrý přestupek, nebo snahu vyhovět zákazníkovi si pravděpodobně x krát odskákala a tak si prostě už nedělá nervy. Práci potřebuje, nadávky shora nikoli. Jí daleko více trápí, že jí někdo vynadá, či pohrozí snížením výplaty, než to, že firma bude mít o pár korun méně.
V řadě firmách se více trestají přečiny proti nařízení, a na to, co uděláte firmě se bere jako samozřejmost. Následně pak ředitelé takových firem mají blbé kecy o lenosti pracovníků, a že nikdo nemá zájem o svojí aktivitu. Řada lidí jim to žere, ale to už je o blbosti.
Doma na Win XP mám Avast Home, na OpenSuse nic , v práci používáme na Win XP Trend Micro - nařízení mateřské firmy.
Zkus u ESETu vypnout v nastavení Esetu kontrolu síťových disků rezidentním štítem. --- Poměrně hodně mi to pomohlo u většiny počítačů, které přistupovaly do informačního systému.
Taky je dobré do vyjímek přidat pagefile.sys a adresáře které netřeba kontrolovat a které mohou obsahovat velké množství souborů např. pictures, music, atp..
Thinkpady maj Norton AV v def. instalaci, výkon s Nortonem a bez něj je sakra poznat a proto mam k němu nechuť. Možná tak zdržujou všechny antiviry
Ok, na r51e jsem neměl čas to zkusit, linux tam šel hned. Na r61 mi to přišlo, že s poměrem výkonu proti r51e (jedno/dvoujádro) by to mělo jet líp.
Mno ve firme sme pouzivali norton antivir, ale ted sel do kytek. byl to dost velikej a neprehlednej, a pomalej moloch. prechazime na KAV, a zatim si lidi nestezujou. tak jenom k NAV
Upřímně, NOD stejně stojí v poslední době za nic.
Já nepoužívám antivir, ale jednou za cca 2 roky si stáhnu NODa a proskenuji počítač, zda mám čisto. To co jsem zažil v poslední verzi to byl děs a hrůza.
A slovenská nátura, je no, slovenská nátura. Dobře vím, jak opravdu hnusně a přezíravě se chovali při návštěvě Slovenska v Tatrách. Jedli jsme v několika restauracích, ale to chování od Slováků, to bylo na ránu pěstí. A nebylo to mnou, oni se tak chovali k naprosto všem návštěvníkům jakékoli národnosti a vzhledu.
Myslím, že jste jenom zažil mírný slovenský standard. Hlavně dejte peníze, ale služby na úrovni Konga.
Zazil som nieco velmi podobne v Cechach. A vyplyva z toho nieco ? Urcite nie, urcite to nie je o ziadnej "ceskej nature"...
Odporucam navstivit Kremnicu, to si tie tatry este budete pochvalovat :)
Kdosi někde na ábíčku (nebo možná rootu) doporučoval Aviru.FUJ. Velké a důrazné FUJ.
Povedal by som, ze si jednal s nekompetentnym clovekom. Vzhladom na to, ze sme partner esetu a predavame dalsim zakaznikom uz niekolko rokov bez problemov, tak to tvrdim s urcitostou.
>>>kde mě slečna (nebo paní)
Nechci tady zavadet pohlavni diskriminaci, ale neni problem tu ?
Kdyby se slečna (nebo paní) zeptala kolegy co a jak - coz neudela - shodila by si ego tak jste jiste poridil i u ESETu.
Popravde receno jsem radsi, kdyz na helpline (jakekoli) zvedne telefon chlap.
A co zkusit TrustPort od AEC? Žádné zkušenosti s ním nemám, ale na druhou stranu jsem do našeho IS doprogramovával práci s digitáními certifikáty a vždy mi vyšli velmi ochotně vstříct. Faktem je, že jsem jednal z pozice programátora, nikoliv uživatele.
Rádi bychom reagovali na příspěvek, který ze subjektivního hlediska přispěvovatele popisuje zkušenost s oslovením obchodníka společnost Eset software.
....Slečna hned, že kolik asi licencí budeme potřebovat. Odpovědel jsem, že se jedná řádově o desítky až stovky ročně podle počtu vyrobených kusů. Dále jsem ji upozornil, že licence nebudou vystaveny na naši firmu, ale přímo na zákazníka. Jelikož jsou naši zákaznící převážně státní organizace po celém světě, tak že i do zahraničí. V tom se slečna zadrhla a hned mě odpálkovala, že to není možné. Že jednak bychom se museli stát partnery ESETu(v tom problém není), ale že nemůžeme prodávat do zahraničí, že jim to klauzule od ESET Software Slovensko nedovoluje. A že by ani nepomohlo zavolat přímo do Bratislavi.
Vyjádření Eset software:
Zákazník měl opravdu zájem prodávat licence produktů ESET do zahraničí, a to v počtu desítek kusů. To znamená, že by se jednalo o přeprodej jednotlivých licencí. Zákazníkovi byla vysvětlena licenční politika a také fakt, že ESET jako mateřská firma poskytuje vždy exkluzivní distribuci pouze pro danou zemi (v tomto případě může český Eset software prodávat pouze v ČR). Eset software tedy není oprávněn uzavírat smlouvy s prodejcem, který by prodával licence do zahraničí.
....Tak jsem jí odvětil, že se jedná ročně o zajímavou částku, ale i tak prostě dál tvrdila že to nejde. Tak celý hovor jsme ukončil větou, jestli teda nemají zájem o obchod a jestli se mám raději dotázat konkurence, která jistě ráda po takové příležitosti skočí. Odpověděla, že to klidně můžu zkusit, ale že ESET mi tohle nenabídne.
Vyjádření Eset software:
Zákazník byl odkázán na mateřskou firmu ESET na Slovensku, aby jim svoji poptávku sdělil, protože jedině oni mohli v dané situaci rozhodnout a nabídnout řešení.
...Co z toho plyne. Je vidět, že i v době krize, kdy jsou firmy vděčné za každý i malý obchod, se najdou takové, kterým je lhostejné vyjít vstříc zákazníkovi. Je mě jasné, že náš odběr, byť není nezajímavý, asi firmu ESET nevytrhne.....
Vyjádření Eset software:
U těchto subjektivních a emočně laděných vyjádření je dobré připojit pohled z druhé strany. Zaklínat se krizí v každé situaci je moderní, ale je nutné zmínit některé argumenty. Eset software rozhodně nemá problém vyjít vstříc zákazníkovi, jen musíme jako distributor dodržovat pravidla daná výrobcem.
Každý výrobce má jinou licenční politiku a zmíněná konkurence zřejmě může prodávat napříč světovým trhem. ESET má stanovené podmínky jinak a my jako distributor nemůžeme prodávat licence nikomu jinému, než zákazníkům v ČR (to upravuje smlouva mezi ESET SK a Eset software). Proto ani náš partner nemůže kupovat licence od nás a přeprodávat je, dejme tomu do Velké Británie (to upravuje smlouva mezi Eset software a daným partnerem). Takto nastavená pravidla nám také pomáhají poskytovat lepší servis pro zákazníky, protože distributor nebo partner v jedné zemi je schopen se o zákazníka lépe lokálně postarat. Je nutné také zohlednit poskytování technické podpory v rámci území, kde je licence používána. Technická podpora je u ESETu zdarma a těžko bychom ji mohli poskytnout bezplatně zákazníkovi z Německa (náklady na volání, výjezdy atp.). Navíc podporu poskytuje zákazníkovi také distributor, který licenci prodal. Již z tohoto důvodu není možné prodávat licence do zahraničí.
Každá mince má dvě strany a na každou situaci lze pohlížet z jiných úhlů. Našich zákazníků si vážíme (i těch potenciálních), ale v této situaci jsme nemohli postupovat jinak. Tímto zveme přispěvovatele na kávu k nám do Eset software (Jankovcova 23, Praha 7), kde mu celou situaci znovu rádi vysvětlíme a třeba se stane naším prodejním partnerem – pro region ČR
Zaujimave ze z Intelom to ide: