Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O Tuxáncích se hodně mluvilo přibližně touto dobou před rokem a pár měsíci. Pak o nich na dlouhou dobu nastalo hrobové ticho. Skoro se mohlo zdát, že tento velice nadějný projekt upadl do hlubin zapomnění. Jaké štěstí, že to není pravda a že se pilně připravuje první verze nové generace.
Dá se říci, že "konec" první generace přišel ještě v první polovině loňského roku, kdy nemohl Oroborus (vedoucí vývojář) pro nemoc nějakou dobu na projektu pracovat. Skoro celý tým se rozpadl a ohromné tempo vývoje, které bylo na začátku značně zpomalilo, až se nakonec na počátku tohoto roku zastavilo úplně (konečná konzervace ještě neproběhla, ale chystá se).
Nová generace (s kódovým označením NG) datuje svůj počátek k 18. lednu 2008. Tuxánci NG urazili přibližně čtvrt roku vývoje (suma sumárum jedním vývojářem! (Oroborem)) a lze již o nich skoro prohlásit, že dosahují kvalit předchozí generace (nově s kódovým označením FG), v lecčem je dokáží i předčít (hlavně co se týče síťového multiplayeru). Již se rýsuje vydání verze 0.20.0 – chtěli bychom ji vydat ještě před prázdninami (teď bude trošku útlum, protože Oroborus bude maturovat, ale úplné (po)zastavení nehrozí).
Změn je mnoho – nejlépe uděláte, když si stáhnete aktuální verzi ze SVN. "Největší" změnou je změna pracovního rozlišení Tuxánků z 640×480 na 800×600. Velký posun je znát i v síťovém multiplayeru – ten si můžete vyzkoušet na některém z veřejných serverů. Jak si můžete všimnout, tak celé to zastřešuje všestranná wikina, která nahradila předchozí statický a těžko upravitelný web.
Plán do budoucna je – stačí se mrknout do ToDo a člověk nazná, že až bude za pár let vydána stabilní verze Tuxánků, tak se budou moct jít Bulánci (jakožto prvotní předloha) zahrabat. Pomoc je vítána – nejen programátoři, ale i testeři a v neposlední řadě samozřejmě hráči.
Aktualizace
Klíčovým místem pro kontakt vývojářů a shromáždění nadšenců je náš IRC kanál #tuxanci na serverech freenode.net (např. irc.freenode.net).
Tiskni
Sdílej:
Poměrně dost se z toho dá vyčíst i o dalším ubírání žánru, ale neřekl bych, že se to nějak výrazně odkloní od současné myšlenky. Jen to bude na daleko jiné úrovni.Pokud to správně chápu, tak myslel spíš žánr tý hudby
Pokud to správně chápu, tak myslel spíš žánr tý hudbyAha, špatně jsem si to přečetl, díky za upozornění.
přibližně touto dobou před rokem a pár měsíciTo mi připomnělo... "Kolik je mu let? - Za půl roku mu bude 3 a půl roku."