Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Podle ktere normy ? to by me celkem zajimalo ...
Dlhodobo ma vysiera len jedna vec, že ani za nič neviem Android donútiť, aby nekurvil reálny údaj o baterke, aplikácie ala Battery calibrator som samozrejme pár krát už skúšal.OMG. Tohle snad vyřeší jedině Bořiči mýtů. Nedávno o tom blogovala Android vývojářka od Googlu, která se snažila vysvětlit, že mazání statistik baterii je zcela k ničemu. Ale je to marný, marný a marný.
Pri pouzivani tychto "inteligentnych" telefonov prevazne ako hlupych nie je problem sa dostat na par dni vydrze (ak je rozumne velka baterka a nie je tam moc zravy procesor). S mojim androidom sa dostanem vacsinou na nejake tie 4 dni (zvacsa 3-5) pri pouzivani telefonu ako budik, na obcasne sms/volanie a ako spolocnika na zachode. Pri takmer absolutnej necinnosti (takmer ziadne hovory ani sms, displej nebol zapnuty snad ani raz, telefon bol prihlaseny do siete operatora) vydrzal az okolo 14 dni. Procesor: 800 MHz arm11, bateria: 1500 mAh.
Na vasom mieste by som uvazoval o Motorole Defy+, zvysena odolnost by mohla pomoct zvladnut popisane pouzivanie a urcite potesi velmi slusna kapacita baterie (1700 mAh). Cyanogen Mod zatial oficialne podporovany nie je, ale kedze telefon je v podstate rovnaky ako povodne Defy, tak by mohla byt pridana (ale asi by som pred nakupom radsej spravil nejaky vyskum).
Dalsia alternativa je povodne Defy, vyhodou je oficialna podpora cyanogen modu a nizsia cena, nevyhodou je mierne slabsi procesor (aj ked rozdiel je pokial viem len v takte) a nizsia kapacita baterie (1540 mAh), aj ked ta by mohla byt stale dostatocna.
Tiskni
Sdílej: