Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Tiskni
Sdílej:
Podle ktere normy ? to by me celkem zajimalo ...
Dlhodobo ma vysiera len jedna vec, že ani za nič neviem Android donútiť, aby nekurvil reálny údaj o baterke, aplikácie ala Battery calibrator som samozrejme pár krát už skúšal.OMG. Tohle snad vyřeší jedině Bořiči mýtů. Nedávno o tom blogovala Android vývojářka od Googlu, která se snažila vysvětlit, že mazání statistik baterii je zcela k ničemu. Ale je to marný, marný a marný.
Pri pouzivani tychto "inteligentnych" telefonov prevazne ako hlupych nie je problem sa dostat na par dni vydrze (ak je rozumne velka baterka a nie je tam moc zravy procesor). S mojim androidom sa dostanem vacsinou na nejake tie 4 dni (zvacsa 3-5) pri pouzivani telefonu ako budik, na obcasne sms/volanie a ako spolocnika na zachode. Pri takmer absolutnej necinnosti (takmer ziadne hovory ani sms, displej nebol zapnuty snad ani raz, telefon bol prihlaseny do siete operatora) vydrzal az okolo 14 dni. Procesor: 800 MHz arm11, bateria: 1500 mAh.
Na vasom mieste by som uvazoval o Motorole Defy+, zvysena odolnost by mohla pomoct zvladnut popisane pouzivanie a urcite potesi velmi slusna kapacita baterie (1700 mAh). Cyanogen Mod zatial oficialne podporovany nie je, ale kedze telefon je v podstate rovnaky ako povodne Defy, tak by mohla byt pridana (ale asi by som pred nakupom radsej spravil nejaky vyskum).
Dalsia alternativa je povodne Defy, vyhodou je oficialna podpora cyanogen modu a nizsia cena, nevyhodou je mierne slabsi procesor (aj ked rozdiel je pokial viem len v takte) a nizsia kapacita baterie (1540 mAh), aj ked ta by mohla byt stale dostatocna.