Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
Teď zrovna nemluvím o těch extremistech z vás, kteří se buď brutálně věnují nějakému softění a mají tak mezi 2 až 4 GB RAM, nebo jedou bleeding-edge Gentoo a proto oceňují brutální výkon co nejlepšího CPU anebo se prostě více věnují hraní her a oscilují tak někde od úrovně X1800/GF7800 výše.Spadám do všech třech skupin, je to hodně zlé?
A hledal jste třeba i u HP? Mám nx6125 s turionem&ATI a jsem spokojený.
ideálně pak samozřejmě Core (Duo) nebo Turion (X2). K tomu přidejme obyčejných 512MB paměti (a klidně si 64MB může alokovat grafika, to opravdu pro mne není problém)
Kdybych si musel pro normální desktop vybrat mezi Core Duo resp. Turionem X2 s 512 MB paměti a starým Athlonem 1800+ s 2 GB, beru jednoznačně to druhé.
vim ~/.emacs
(incf knize-ignor)
(print "To je ale sofistikované přitakání")
do toho pocitam i "developer's desktop", je kvzteku, kdyz vam syntax hiliting nebo 50 oken se zdrojaky zpomali pocitac do nepouzitelna. (o vim nechci nic slyset, tabovany editor s object browserem je nenahraditelny a vi/vim je nutne zlo na nahatych prestarlych solarisech).Co se ti na vimu nelibi? Taby umí (>= 7.0, do té doby to mělo "jen" buffery, což ale bohatě stačí) a object browser umí taky (stačí vybrat hezký plugin/script).
.... Vyrobky nvidia se soustredi na vykon a nikoli efektivitu. Takovy chipset nForce4 topi i pri vypnutem pocitaci....Perpetum Mobile?