Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
with:public
lang:cs
, i když detekce jazyka se nezdá moc fungovat. Obrovské vlny (nad 200 blipů, nejlíp nějaký ten gadget k tomu) jsou pomalé snad všude, ale jinak v linuxovém Chrome nemám problém.
K těm nativním klientům – osobně mám pocit, že časem vzniknou specializované klienty pro různé způsoby využití Wave, tahle webová mrcha je takový univerzální všeuměl, což si myslím, že je ta hlavní věc, na kterou lidi nadávají. Jako že je to nevede za ručičku. Wave není sociální síť Obrovské vlny (nad 200 blipů, nejlíp nějaký ten gadget k tomu) jsou pomalé snad všude, ale jinak v linuxovém Chrome nemám problém.Od poslední údržby se mi zdá, že se to o něco zrychlilo. Jinak to
lang:cs
funguje, jen když je ve vlně tag lang:cs
, pokud jsem to tedy správně pochopil.
lang:
by podle mě měla být automatická detekce jazyka, podle tagů se vyhledává tag:
. Aspoň jak jsem to pochopil já. Ale teď lang
v dokumentaci nevidím, a tady tvrdí to, co já.
A já myslel že pozvánky do Wave už nikdo nechce :) Mám jich asi 20 nebo kolik, tak kdyby byl ještě zájem ..
Do C++ se taky chci pustit, nějakou literaturu si k tomu vyberu, ale hlavně to chce programovat, programovat, programovat.
Trackpoint nemám. Keď som hľadal, či by sa nedal samostatne dokúpiť a nejako "nabúchať" do obyčajného NB, tak som sa dopátral k pár riešeniam:
Ted se s nima rozsypal pytel. Ja i dalsi lidi dostali 17 dalsich moznosti poslat pozvanky.
Jediny problem je v tom, ze ten wave z mych znamych vubec nikdo aktivne nepouziva, neznam nikoho, kdo by tam za posledni 2 tydny neco napsal, z meho hlediska je to momentalne mrtvy projekt.
Tiskni
Sdílej: