Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Ano, dělám si na pažbě další zářez, sejmul jsem dalšího. Ne, nebojte, nejsem masový vrah
Dostal jsem na GNU/Linux dalšího uživatele, už jich mám na svědomí 14, zase bude ve webových statistikách pro nás nějaké to +. Dnes, ehm, vlastně už včera, jsem byl u známého, který měl opakovaně problémy se svým legálním windows XP, jen tak náhodou se tomuto známému u mě naskytl tento pohled a hodně ho zajímalo co to u mě na tom PC je. Týden na to, jen tak náhodou při dalším crashi windows XP jsem seděl u něj doma před jeho PC s hromádkou DVD, kde bohužel první pokus nahodit fedoru dopadl fiaskem, při druhém pokusu o nahození mandrivi jsem byl mnohem úspěšnější, systém jsem nainstaloval bez větších problémů i s veškerým HW.
Musím Vám říct, že mě Mandriva nemálo překvapila, od dob mých posledních pokůsů s mandrake se toho opravdu hodně změnilo a vypadá to že k lepšímu, být firemní zákazník používající windows a ukázat mi někdo mandriva linux, okamžitě se po něm vrhám (po tom distru, ne po tom někom kdo mi ten systém ukazuje ).
Ještě toho večera se mi ten známý ozval, že je z GNU/Linux nadšen a že již s ním pracuje bez větších problémů na tom, co právě potřebuje.
Povzbuzen tímto s mou snahou "verbování" dalších uživatelů rozhodně nekončí, na obzoru jsou další 4 uživatelé, které čeká stejný osud.
A na závěr dodám, kam se na mandrivu hrabe nějaký ubuntu? I když nemám RPM distribuce rád, svým user friendly prostředím mě opravdu překvapily distra jako je Fedora a Mandriva.
Tiskni
Sdílej:
A na závěr dodám, kam se na mandrivu hrabe nějaký ubuntu? I když nemám RPM distribuce rád, svým user friendly prostředím mě opravdu překvapily distra jako je Fedora a Mandriva.Co vam v Ubuntu chybi co v Mandrive (Fedore) je, resp. co tam povazujete za lepe resene?
Já taky "nemám rád rpm distribuce", ale je to iracionální pocit.Tak to jsi asi nikdy nemel moznost porovnat yum a apt
Distribuovat binarky proste vzdy bude zpusobovat problemy.A distribuovat zdrojáky bude zase přispívat ke globálnímu oteplování, destabilizovat energetickou síť, způsobovat likvidaci severočeských vesnic a mít řadu dalších negativních účinků
Dostat holku do postele je taky zpusob, jak stvorit dalsiho linuxakaA proto je to třeba tu výrobu nových linuxáků co nejvíce zkoušet, vždyť to děláme pro komunitu