Švýcarská AI centra EPFL, ETH Zurich a CSCS představila otevřený vícejazyčný velký jazykový model (LLM) s názvem Apertus. Vyzkoušet lze na stránce Public AI Inference Utility.
Byl vydán Linux Mint 22.2 s kódovým jménem Zara. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze novou XApp aplikaci Fingwit pro autentizaci pomocí otisků prstů nebo vlastní fork knihovny libAdwaita s názvem libAdapta podporující grafická témata. Linux Mint 22.2 bude podporován do roku 2029.
Čínská společnost Tencent uvolnila svůj AI model HunyuanWorld-Voyager pro generování videí 3D světů z jednoho obrázku a určené trajektorie kamery. Licence ale nedovoluje jeho používání na území Evropské unie, Spojeného království a Jižní Koreje.
Blender Studio se spojilo s kapelou OK Go a výsledkem je videoklip k písni Impulse Purchase. Stejně jako samotný 3D software Blender je i ve videoklipu použitý animovaný chlápek open source. Kdokoli si jej může stáhnout a upravovat.
Zig Software Foundation stojící za programovacím jazykem Zig publikovala finanční zprávu za rok 2024. Současně s prosbou o finanční příspěvek.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za srpen (YouTube). Vypíchnuta je podpora Tabulek Google, implementace Gamepad API a Cookie Store API nebo také podpora WebGL na Linuxu.
openSUSE Leap 16, včetně Leap Micra 6.2+, nově nabízí 24 měsíců podpory pro každé vydání. To je dva roky aktualizací a stability, což z něj činí nejdéle podporovanou komunitní distribuci vůbec. Leap se tak stává ideální platformou pro všechny, kdo hledají moderní, stabilní a dlouhodobě podporovanou komunitní Linux distribuci.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal dne 3. 9. 2025 VAROVÁNÍ před hrozbou v oblasti kybernetické bezpečnosti spočívající v předávání systémových a uživatelských dat do Čínské lidové republiky a ve vzdálené správě technických aktiv vykonávané z území Čínské lidové republiky. Varováním se musí zabývat povinné osoby podle zákona o kybernetické bezpečnosti.
Americká internetová společnost Google nemusí prodat svůj prohlížeč Chrome ani operační systém Android. Rozhodl o tom soud ve Washingtonu, který tak zamítl požadavek amerického ministerstva spravedlnosti. Soud ale firmě nařídil sdílet data s jinými podniky v zájmu posílení konkurence v oblasti internetového vyhledávání. Zároveň Googlu zakázal uzavírat dohody s výrobci mobilních a dalších zařízení, které by znemožňovaly
… více »Prvního září ozbrojení policisté zatkli na na londýnském letišti Heathrow scénáristu a režiséra Grahama Linehana, známého především komediálními seriály Ajťáci, Otec Ted nebo Black Books. Během výslechu měl 57letý Graham nebezpečně zvýšený krevní tlak až na samou hranici mrtvice a proto byl z policejní stanice převezen do nemocnice. Důvodem zatčení bylo údajné podněcování násilí v jeho 'vtipných' příspěvcích na sociální síti
… více »som pedofil
(a som za to rád)U nás se točí vesměs StaroBrno nebo Gambrinus, Černá hora jedině v Brně.Nevim co je u vás, ještě jsem neviděl místo, kde by se běžně v hospodách točilo starobrno.
Ta tvoje moznost je nesmyslna, pokud je nekdo homosexual, nemuze byt zaroven hetero nebo bi.A není to náhodou tak, že když je bisexuál, tak musí být zároveň homosexuál i heterosexuál?
Vykouříš mi ho?
Já myslel, že z přesvědčení, jako správnej soudruh ach jo
Já vím, ta anketa je trochu stupidně navržená.
Každopádně, ten, komu to nevyhovuje má možnost zvolit "Jiná sexuální orientace" a specifikovat svou orientaci v diskuzi.
Víc možností zde do ankety bohužel vložit nelze.
Z těch *filií jsem tam napsal pouze 2 "nejznámější", jelikož kdybych měl vypisovat všechny možné *filie, měla by ta anketa minimálně 50 možností pro hlasování.
Je to normální, ale kdyby něco, tak tě za to můžou zavřít ...To těžko.
Keďže autor ankety a väčšina diskutujúcich nie je z dotknutých skupín, resp. nie sú psych/ológovia/iatri, resp. sa o problematiku nezaujímajú, s prižmúrením všetkých očí by si sa mohol zaradiť k tej pedofilnej. Aspoň takto ťa budú vnímať.
Samozrejme len ťažko možno čakať niečo od ankety s 10 položkamy s možnosťou jedinej odpovede a bez nejakej váhy. Čo taký človek, ktorý je heterosexuál, ale patrí k tým 20% mužov, ktorý priznávajú istú mieru pedofilnej reaktivity?
Ale možno to pomôže niekomu, kto ešte nemá celkom jasno a samozrejme jediný zdroj informácií je škola a médiá, podľa ktorých by mohol skončiť buď na psychiatrii alebo v base.
+1
médiá, podľa ktorých by mohol skončiť buď na psychiatrii alebo v base.
nevím v jaké jedeš úrovni, ale nemyslíš, že tam můžeš (opakuju - nevím jak moc v tom si, tak to neber osobně) opravdu patřit?
Můj názor je ať si dva dospělí dělají co chtěj, ale děti by měly z toho do určitého věku vyndané
rád bych na toto slyšel od tebe názor
V ankete chybi audiofil.
Hm, tak mne napadlo, co by tito lidé asi tak řekli na těch 10m nejlevnějšího měděného kabelu, který vede od výstupu ze zvukové karty mého PC k AUX vstupu mé Hi-Fi věže, případně co by řekli na ten 100mW AM transmitter, který používám, když si chci "bezdrátově" na mém rádiu pustit hudbu z PC (, mobilu, ...)?
Slyšel jsi někdy pojem "Ohmův zákon"? :OJá jo - Óhm. Nevěděl jsem, že maj hinduisti přikázání i na repráky
prcáš raději černý děcka?
prechovávanie drog - trávyNevim jak v SR, ale v ČR je to "v malém množství" legální. Už si přesně nevzpomínám, kolik to bylo, ale mam dojem, že řádově gramy.
v ČR je to "v malém množství" legální.FATÁLNÍ OMYL !!! Množství do 15g je dekriminalizováno, nikoliv legalizováno!!! Nejedná se tedy o trestný čin, ale o přestupek, normálně podléhající přestupkovému řízení, končící pokutou přiměřenou množství, případně simpatičností tvýho xichtu !!!
No a například Sigmund Freud zase popíral existenci heterosexuality/homosexuality a tvrdil, že každý člověk se rodí jako bisexuál a monosexuálem (ať už homosexuálem či heterosexuálem) se stává až později, například v dospívání, na základě vývoje jeho psychiky, případně zůstává bisexuálem napořád.
Každopádně co se týká homosexuality/bisexuality, jsem pouze "teoretik", jelikož osobně jsem heterosexuál.
Každopádně co se týká homosexuality/bisexuality, jsem pouze "teoretik"Anebo pozorovatel?
Anebo pozorovatel?lesbi-šou?
ako kto a ako ku komu. Teda aspoň podľa mňa.
Keďže u niektorých tvorov sú rozdiely medzi pohlaviami menšie, potom pri napr. delfinofílii bude väčšie množstvo delfínofilov na obe pohlavia ako pri napr. pri homo_sapiens_fílii, kde tých rozdielov medzi (dospelým) mužom a ženou je trocha viac.
Ale toto je len čisto sexuálny pohľad. Ten nesexuálny môže byť aj o tom, že niekoho priťahuje napr. delfínica, ktorá sa stará o mladé. Takého človeka delfín mužského pohlavia v podstate nepriťahuje (nedokázal by nájsť v takom teoretickom zväzku uspokojenie).
"Jiná sexuální orientace".
Sorry, do ankety nelze přidat více, než 10 možností.
Vám přijde normální řešit svoji sexuální orientaci na tomto webu?
Já nemám rád buzny - agresivní buzny aby bylo jasno. Takové, co neustále vystrkujou tu svoji "jinakost" jako by jich bylo nejmíň půl světa.
Jenže stejně tak nemám rád i agresivní cigoše, agresivní levičáky, agresivní pravičáky.. Zkrátka kohokoliv, kdo si tu svou agresivitu v sobě nedovede transformovat do nějaké užitečné činnosti.
Věc se má totiž tak. Kdyby se mě někdo zeptal zda-li někdo z mých známých je homosexuál, tak s čistým svědomím mohu říct že nevím, protože mě to prostě nezajímá. Nepídím po tom a ani neprahnu aby se mi s tím svěřoval. A je mi to také srdečně jedno. Je tu dost jiných co se nás snaží ojebávat, aniž by si kvůli tomu vůbec museli stahovat kalhoty.
Vám přijde normální řešit svoji sexuální orientaci na tomto webu?Mně jako heterákovi přijde normální dávat najevo svoji sexuální orientaci kdekoli :), nejsem žádný puritán.
Kdyby se mě někdo zeptal zda-li někdo z mých známých je homosexuál, tak s čistým svědomím mohu říct že nevím, protože mě to prostě nezajímá.Aha? A jak je to možné, že porušuješ všechny Tomešovy představy o zlém heterosexuálovi, co ubližuje hodnému homosexuálovi? (Těším se na další „Proč lžeš?“)
Jeste jsem si spomel na metrosexualy.
Na mistra z TV je času dost, obrať se nejdřív na ty naše místní
Ty orientace ale nejsou disjunktní množiny a navíc některé položky z dolní části seznamu sexuální orientaci příliš nepřipomínají...
Dle Petra Tomeše to bude nejspíš nějaká těžká deviace.
(Orientace rozhodně ne, ta je pouze heterosexuální/homosexuální/bisexuální.)
Teď už to napsat můžu:
Tenhle zápisek je třeba nebrat úplně vážně. Jedná se tak trochu o trolling, respektive reakce na určité příspěvky Petra Tomeše.Samozřejmě netvrdím, že se jedná _pouze a jen_ o troll-post. Vzhledem k diskuzím, které se tu občas - především jako reakce na názory Petra Tomeše - objevují, mne nějaká ta "sexuální statistika" místniho osazenstva opravdu zajímala, ovšem rozhodl jsem se ten blogpost pojmout tak trochu provokativní formou.
Čekal jsem, že se zde vyvine hezký flame (například proto, že jsem smíchal dohromady sexuální orientace, potenciální sexuální orientace a různé formy fetiše), nicméně nakonec ta diskuze byla vedena docela slušnou formou a (až na vyjímky) v ní byly věcné komentáře...
Tiskni
Sdílej: