Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Ano, je tomu tak, můj starý počítač nenávratně umírá a já se poohlížím po novém, mladším, výkonějším.
Poté co mi za těch 5 let služby dvakrát vyhořel, nepočítaněkrát zatuhnul jsem se rozhodl koupit si nový. Ale čím více studuji nabídky komponent, tím více se v tom ztrácím a tím více jsem nerozhodný. Vzhledem k tomu, že jsem dokupoval komponenty tak chci koupit následující:
Case middletower+zdorj -obyčejný case, zdroj nejlépe 350W Procesor AMD Athlon 64 3200+ Desku Asus A8N-sli SE 128MB Segeate Barrauda 7200.9 80GB SataII GigaByte MAYA GV-NX66L 128MB, PCI-E Kingston DIMM 1024 DDR 400MHz CL2
Bohužel, můj rozpočet je dosti omezený. Původně jsem se chtěl vejít do 15000 Kč ale s tímto jsem trochu přes. Mechaniky doplním ze starého pc. Největšího brouka ted mám jestli AMD je dobrá volba oproti Intelu. Poraďte nebo řekněte svůj názor na tuto sestavu, případně poradte lepší, ovšem stále se chci pohybovat kolem 15000Kč i s dph.
Tiskni
Sdílej:
Asi jsi to ještě nepostřehl, ale to co Radek Hulán prezentuje jako svatou pravdu jsou mnohdy manipulačně mystifikační lži. Celkově ten plátek dezinformací vedený diktátorským řemeslným divadelníkem nemá cenu číst.