Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ano, je tomu tak, můj starý počítač nenávratně umírá a já se poohlížím po novém, mladším, výkonějším.
Poté co mi za těch 5 let služby dvakrát vyhořel, nepočítaněkrát zatuhnul jsem se rozhodl koupit si nový. Ale čím více studuji nabídky komponent, tím více se v tom ztrácím a tím více jsem nerozhodný. Vzhledem k tomu, že jsem dokupoval komponenty tak chci koupit následující:
Case middletower+zdorj -obyčejný case, zdroj nejlépe 350W Procesor AMD Athlon 64 3200+ Desku Asus A8N-sli SE 128MB Segeate Barrauda 7200.9 80GB SataII GigaByte MAYA GV-NX66L 128MB, PCI-E Kingston DIMM 1024 DDR 400MHz CL2
Bohužel, můj rozpočet je dosti omezený. Původně jsem se chtěl vejít do 15000 Kč ale s tímto jsem trochu přes. Mechaniky doplním ze starého pc. Největšího brouka ted mám jestli AMD je dobrá volba oproti Intelu. Poraďte nebo řekněte svůj názor na tuto sestavu, případně poradte lepší, ovšem stále se chci pohybovat kolem 15000Kč i s dph.
Tiskni
Sdílej:
Asi jsi to ještě nepostřehl, ale to co Radek Hulán prezentuje jako svatou pravdu jsou mnohdy manipulačně mystifikační lži. Celkově ten plátek dezinformací vedený diktátorským řemeslným divadelníkem nemá cenu číst.