Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nedávno tady Leoš chtěl poradit s výběrem nového pc. Jelikož v neděli nebo v pondělí budu také objednávat, přidám se a budu vás tu s tím chvíli otravovat. Už mám v podstatě vybráno, jen mám takové velké dilema ohledně základní desky.
Moje sestava se zatím skládá z tohoto:
AMD Sempron 64 3000+ (socket AM2) BOX Asus M2N-E - nForce 570 Ultra Gainward 8019-Bliss 7600GS 256MB, PCI-E Geil DIMM 1024MB DDR II 800MHz Kit (GX21GB6400DC) Western Digital Caviar WD2500KS - 250GB 16MB SATA II Fortron FSP400-60THN S 400W Thermaltake Matrix VD2000BNSDůležitá je pro mne cena. snažil jsem se vejít do 15000Kč ale už jsem na 16000. Ovšem ted řeším základní desku protože s touto jsou prý problémy. Provozovat na tom budu WINXP a SuSE10.1 plus pokusy s jinými distro. Ještě mě zaujala MicroStar K9A Platinum - ATI CrossFire Xpress 3200 ale nemám žádné zkušenosti s deskami od MSI a informace které se ke mě donesly nejsou moc přívětivé.
Myslíte si že sestava dobrá? Případně bych potřeboval poradit nějakou jinou bednu, levnější která splnuje podmínky pozice pro 120x120 větráčky (z důvodu hluku).
Díky za vaše názory a připomínky
Tiskni
Sdílej:
že tam pujdou widle ze starého PC? Neo je to zakázané?
Pokud jde o OEM verzi, tak AFAIK ano.
Boze, co na tom planujes delat? Simulovat velkej tresk? A jeste prej nechat bezet pres noc
«/p>
Ja si svoji masinku predstavuju jinak
Pokud jde o desku, chipset od ATI bych na Linuxu provozovat fakt nechtela, poridila jsem nForce
Nějaký konkrétní důvod nebo jen všeobecný odpor ke značce?
* forcedeth: Ethernet driver for NVIDIA nForce media access controllers. * * Note: This driver is a cleanroom reimplementation based on reverse * engineered documentation written by Carl-Daniel Hailfinger * and Andrew de Quincey.Coz je docela prekvapive, nebot v oblasti sitovych karet jsou vyrobci obvykle ochotni poskytovat dokumentaci.