Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Važený pane zasiláme Vám odpověd na e-mailovou zprávu ze dne 08. řijna 2009. Reverzní DNS záznam podléhá zákonu o ochraně osobních dat a jeho obsah je dostupný pouze na vyžádání policie ČR. Reverzní DNS Záznam Vám tedy naše společnost poskytnout nemůže. Jediná možnost je tedy obrátit se na policii ČR. S pozdravemNeco se behem tydne, co jsem to delal pres GTS pro jinou firmu, zmenilo v zakonech CR? Nebo nepochopili co jsem po t-mobilu chtel/spatne jsem se vyjadril ?
Tiskni
Sdílej:
>>>Chtel jsem, aby mi udelali....
Tak to jste chtel moc.....
To jak to pochopili oni ci Vy jak jste se vyjadril je jiz vec dalsi.
Predpokladam ze vsichni telefonni operatari se chovaji stejne a jakmile po nich chcete takove veci tak raci reknou ze to nelze - maji to vyrizene a zakaznik snad uz nebude "otravovat"
Pro kontrolu a zvedavost jsem se na zakaznicke lince O2 dotazal tez se stejnou veci - proste jen obecne jestli je mozne takove info poskytnout.
Operatorka c 1 - prepojim vas na techniky.
Operator c 2 - Takoveto informace vam bohuzel nemuzeme poskytnout. mate jeste nejake prani .....
NE
Moje rada tedy zni:
Zkuste dotaz vznest jeste nekdy jindy - treba narazite na sdilnejsiho operatora ....
proste jen obecne jestli je mozne takove info poskytnoutAsi mi něco uniká, ale autor zápisku chtěl IMHO nastavit reverzní záznam, ne? Tak jaké info?
No jo mate pravdu.
Kazdopadne operatorum muj dotaz divny neprisel. Tak nevim.
digje to naprosto jedinečná zábava
12-34-56-78.unassigned.provider.net
(místo unasigned
může bít static
nebo dynamic
podle přidělování) pro IP 78.56.34.12 (třeba zrovna tato IP ma reverzní DNS 78-56-34-12.static.zebra.lt
Every Internet-reachable host should have a name
Už na střední škole jsme byli před slovem má varováni. Má = nemusí.
;; ANSWER SECTION: 12.34.56.78.in-addr.arpa. 86400 IN PTR 78-56-34-12.static.zebra.lt. ;; ANSWER SECTION: 78-56-34-12.static.zebra.lt. 86400 IN A 78.56.34.12
Výborně, tady to funguje. Už jsem se setkal i s "defaultním" reverzním záznamem bez dopředného. Takový záznam je pak na dvě věci.
povolením k přidělováním certifikátů pro rodokmeny čistokrevných koček
To má na starostí amigapower
Every Internet-reachable host should have a nameUž na střední škole jsme byli před slovem má varováni. Má = nemusí.
Na úvod každého RFC je vysvětlení pojmů, kde se poměrně jasně vysvětluje, co se v těchto dokumentech míní výrazem SHOULD. Rozhodně to nezní jako nějaké nezávazné doporučení.
Ten chova kocky? Ja myslel, ze to jsou bili usati krtci.povolením k přidělováním certifikátů pro rodokmeny čistokrevných kočekTo má na starostí amigapower
<pre>
a <blockquote>
a co je základem, co je důležitější – to, že ta věc telefonuje, nebo že je přenosná, mobilní?
Nejdůležitější je jakou má barvu, kolik LEDek na ní bliká a a kolik má megapixelů. :-)
Co je to za zlozvyk, cpát citace do <pre>? Už jsem si toho všimnul u víc lidí. Máme přeci <blockquote>. Pokud je cílem, aby text vypadalo „jako na stroji“, tak bych prosil alespoň zalomit řádky, ať se nezobrazuje ten posuvník.
K věci: narazil jsi na nějakého blba, který neví o co jde. To se při komunikaci s technickou podporou, nebo alespoň s její první linií, stává často.
Jak jeden můj kamarád řekl ..
Prosil bych k telefonu vašeho nejlepšího technika, protože je u něj největší pravděpodobnost, že bude rozumnět alespoń části mého výkladu.