Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Važený pane zasiláme Vám odpověd na e-mailovou zprávu ze dne 08. řijna 2009. Reverzní DNS záznam podléhá zákonu o ochraně osobních dat a jeho obsah je dostupný pouze na vyžádání policie ČR. Reverzní DNS Záznam Vám tedy naše společnost poskytnout nemůže. Jediná možnost je tedy obrátit se na policii ČR. S pozdravemNeco se behem tydne, co jsem to delal pres GTS pro jinou firmu, zmenilo v zakonech CR? Nebo nepochopili co jsem po t-mobilu chtel/spatne jsem se vyjadril ?
Tiskni
Sdílej:
>>>Chtel jsem, aby mi udelali....
Tak to jste chtel moc.....
To jak to pochopili oni ci Vy jak jste se vyjadril je jiz vec dalsi.
Predpokladam ze vsichni telefonni operatari se chovaji stejne a jakmile po nich chcete takove veci tak raci reknou ze to nelze - maji to vyrizene a zakaznik snad uz nebude "otravovat"
Pro kontrolu a zvedavost jsem se na zakaznicke lince O2 dotazal tez se stejnou veci - proste jen obecne jestli je mozne takove info poskytnout.
Operatorka c 1 - prepojim vas na techniky.
Operator c 2 - Takoveto informace vam bohuzel nemuzeme poskytnout. mate jeste nejake prani .....
NE
Moje rada tedy zni:
Zkuste dotaz vznest jeste nekdy jindy - treba narazite na sdilnejsiho operatora ....
proste jen obecne jestli je mozne takove info poskytnoutAsi mi něco uniká, ale autor zápisku chtěl IMHO nastavit reverzní záznam, ne? Tak jaké info?
No jo mate pravdu.
Kazdopadne operatorum muj dotaz divny neprisel. Tak nevim.
Ještě schází, aby ti řekli, že ze stejných důvodů ti odeberou veřejnou IP adresu. Můžeš jim zkusit odepsat, že jsi schopen se dostat do databáze, kde jsou uloženy reverzní záznamy, a získat záznam kteréhokoliv jejich zákazníka. A že chceš kontakt na nějakého technika, abys mu vysvětlil, jak ses tam dostal, aby si to mohli opravit. To možná zafunguje.
.
digje to naprosto jedinečná zábava
.
12-34-56-78.unassigned.provider.net (místo unasigned může bít static nebo dynamic podle přidělování) pro IP 78.56.34.12 (třeba zrovna tato IP ma reverzní DNS 78-56-34-12.static.zebra.lt
).
Takové jméno neřekne o nic víc, než je možné zjistit ze samotné IP ze znáznamů v RIPE nebo ARIN nebo obecně organizací zabývajících se přidělováním bloků IP adres, a policie ČR (která nejspíš nebude mít ani potuchy, co se po ní chce) s tím má asi tolik společného společného jako s povolením k přidělováním certifikátů pro rodokmeny čistokrevných koček
Every Internet-reachable host should have a name
Už na střední škole jsme byli před slovem má varováni. Má = nemusí.
;; ANSWER SECTION: 12.34.56.78.in-addr.arpa. 86400 IN PTR 78-56-34-12.static.zebra.lt. ;; ANSWER SECTION: 78-56-34-12.static.zebra.lt. 86400 IN A 78.56.34.12
Výborně, tady to funguje. Už jsem se setkal i s "defaultním" reverzním záznamem bez dopředného. Takový záznam je pak na dvě věci.
povolením k přidělováním certifikátů pro rodokmeny čistokrevných koček
To má na starostí amigapower 
Every Internet-reachable host should have a nameUž na střední škole jsme byli před slovem má varováni. Má = nemusí.
Na úvod každého RFC je vysvětlení pojmů, kde se poměrně jasně vysvětluje, co se v těchto dokumentech míní výrazem SHOULD. Rozhodně to nezní jako nějaké nezávazné doporučení.
Ten chova kocky? Ja myslel, ze to jsou bili usati krtci.povolením k přidělováním certifikátů pro rodokmeny čistokrevných kočekTo má na starostí amigapower
kdybych nebyl v posteli, tak se valem po zemi
<pre> a <blockquote>
. Ta reklama O2 na téhle rozšířené negramotnosti staví. Několik let jsem na tu otázku každému odsekával „ne, nemám, ale mám připojení k internetu“… od jisté doby už ty větrné mlýny nechávám být a rezignovaně odpovídám „jo, mám“
).
a co je základem, co je důležitější – to, že ta věc telefonuje, nebo že je přenosná, mobilní?
Nejdůležitější je jakou má barvu, kolik LEDek na ní bliká a a kolik má megapixelů. :-)
Co je to za zlozvyk, cpát citace do <pre>? Už jsem si toho všimnul u víc lidí. Máme přeci <blockquote>. Pokud je cílem, aby text vypadalo „jako na stroji“, tak bych prosil alespoň zalomit řádky, ať se nezobrazuje ten posuvník.
K věci: narazil jsi na nějakého blba, který neví o co jde. To se při komunikaci s technickou podporou, nebo alespoň s její první linií, stává často.
Nevidím na tom nic špatného.
Jak jeden můj kamarád řekl ..
Prosil bych k telefonu vašeho nejlepšího technika, protože je u něj největší pravděpodobnost, že bude rozumnět alespoń části mého výkladu.

Už jsem četl různé strojové překlady, ale tohle je fakt síla.