Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Dnes jsem obdržel telefonickou nabídku na internetové připojení od 02. Dosud jsem používal (již několik let) wifi od czspeed.net. Je takový přechod dobrá volba? Tuším, že tento "dotaz" nepatří do klasické poradny, dávám jej do fóra.
O2 mi nabízí připojení až 8 Mbit/s, zatímco stávající připojení sotva dosahuje jednoho a cena je dost vysoká. Co však potřebuji, je mít pevnou IP adresu z důvodu openVPN, což mi dosavadní připojení umožnilo.
Dále bych potřeboval (pochopitelně) modem, který bez problémů funguje v Linuxu - ethernetové připojení, neboť k němu mám připojen
domácí wifi router, který rozděluje signál do dalších počítačů. Mohl by mi někdo, kdo tyto zkušenosti má, poradit? Dík
Tiskni
Sdílej:
No dík, máma se ráda dívá přes počítač na seriály ČT1 (ivysílání), záznam se trhá, neustále načítá, k pokoukání to není . Chtěl jsem něco rychlejšího. Zejména právě večer rychlost wifiny klesá dost znatelně. Kaffeine nebo totem-xine, vše je stejné ...
no, potřebuji se často připojovat z domova i v noci jak na poštu, tak na soubory a databázi, pevná IP adresa to zajišťovala bez problémů.
Dík, tohle vyzkouším u domácího stroje, kde mám připojení UPC bez pevné adresy ..
mohl by jdi trochu priblizit jak se to da udelat, na strankach jsem se prihlasil, ale nevim vubec jak dal, a jak to funguje, dik
Nemuzu posoudit kvalitu resp. agregaci pripojeni u O2 ve vetsim meste, ale mam v nasi firme (Bor u Tachova) a pobocce (stejne mesto) ADSL od O2 a rychlost 8Mbit/512kbit tam opravdu dava. Co se tyce DNS serveru pouzivam OpenDNS. Od O2 jsme dostali verejnou IP adresu, ale pozor NE pevnou (o tu je treba pozadat a priplatit cca 70Kc).
+1
+1
No ja mam asi stesti, ale jsem 4,7Km od ustredny a O2 ADSL mi vali 4Mbit (v realu tak 3,5 - 3,7 Mbit). Vypadky nejsou, pevnou IP mam (ona i ta nepevna se moc nemeni)
UPC u vas asi nejde. To bych doporucil ja. Za 5 kil 10MBit (a bezne ho dosahuju).
Hlavne si vzit ten Zyxel, ne Huawai ci jak se to pise...
No minimalne po SW strance je ten Zyxel o hodne lepsi. Ja ho mam za dobry usmev ze spravnych mist, ve srovnani je zatim nesrovnatelny...
jo, upload ten je strasnyMáš na to nejaké podklady? Pásmo uploadu (neboli směr od uživatele k DSLAMu) je na nižších frekvencích než download a tedy na dlouhých drátech nebude imho tak utlumeno.
No přesně .. takový servřík mám taky a potřebuji se k němu připojovat třeba z chalupy, přenášet i větší datové soubory mezi sebou.
Tohle nebude pro domácnost, ale pro firmu (fyzickou osobu). Tak možná podmínky budou jiné.
Jo, díky za vysvětlení .. taky mi to vrtalo hlavou.
Ahoj ,
jedu na O2 celkem hodně dlouho, u nás nic jiného není. Používal jsem Draytec Vigor 2500VE a nyní mám D-LINK DSL 2641-B. Nyní jsem na 8MBitu - Wifi i Metaliku mám po celém domě. Maximum se pohybuje kolem 950 Kbps, co se mi podařilo změřit. Samozřejmně záleží u agragace s kým sousedíte , můžete narazit na děcka a pak budete rád , že pojedete kolem 300 Kbps. 02 rychlost negarantuj.
O2 nabízí u Home verze pouze Dynamic IP - za statickou platíte cca 100,- / měsíc.
www.cz.o2.com/osobni/2971-doplnkove_sluzby/40771-pevna_ip_adresa.html O2 obyčejně rádo padá , oni dělají údržbu , kdy se jim zamane , z ničeho-nic to celé padne. Ale u nás třeba nic jiného není.
Hyuawei nebrat , doporučuji spíše D-LINK , NEXTGEAR.