Byla vydána nová verze 4.2.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 198 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 200 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
Konference Bratislava OpenCamp 2020 proběhne v sobotu 4. dubna 2020 v Bratislavě na Fakultě informatiky a informačních technologií STU. Organizátoři vyhlásili CFP. Návrhy přednášek a workshopů lze zaslat do 31. ledna 2020.
Bylo oznámeno vydání KDE Frameworks 5.65.0, tj. nové verze aktuálně 74 knihoven rozšířujících multiplatformní framework Qt a dnes využívaných nejenom KDE Plasmou a KDE Aplikacemi. Nově začleněnou knihovnou je KQuickCharts pro generování grafů.
Byla vydána verze 2.4 svobodného nelineárního video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdůraznit lze přechod na Python 3.
Vyšel toolkit Qt verze 5.14. Změny se týkají především Qt Quick, jeho odstínění od konkrétních nízkoúrovňových grafických API a zlepšení výkonu zvláště ve 3D. Začíná tím proces postupných příprav na Qt 6. Příští vydání (5.15) bude s dlouhodobou podporou. Aktuálně také vyšlo vývojové prostředí Qt Creator 4.11 – vedle oprav chyb a řady zjednodušení konfigurace přidává mj. experimentální podporu WebAssembly.
Byla vydána nová verze 1.41 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.41 bylo vydáno také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
J2EE, nověji Java EE a nejnověji Jakarta EE, tj. Java pro vývoj a provoz podnikových aplikací a informačních systémů (Java Platform, Enterprise Edition), slaví 20 let. První verze J2EE 1.2 byla vydána 12. prosince 1999.
V kancelářích společnosti NGINX, tj. společnosti stojící za stejnojmenným webovým serverem a reverzní proxy, v Moskvě proběhla policejní razie. Na NGINX si nárokuje práva společnost Rambler. Igor Sysoev, zakladatel společnosti NGINX, ve společnosti Rambler pracoval v letech 2000 až 2011. V březnu letošního roku byla společnost NGINX prodána společnosti F5 Networks za 670 milionů dolarů.
Vyšel Vim 8.2. Jedná se převážně o opravnou verzi tohoto textového editoru, ale mezi několika novými funkcemi je také možnost používat vyskakovací okna v uživatelském rozhraní, což využijí zvláště vývojáři doplňků pro dialogová okna či okna s nápovědou, napovídáním atp. Ukázkou je hra killersheep.
Byla vydána nová verze 19.12.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení, kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.
Dnes jsem obdržel telefonickou nabídku na internetové připojení od 02. Dosud jsem používal (již několik let) wifi od czspeed.net. Je takový přechod dobrá volba? Tuším, že tento "dotaz" nepatří do klasické poradny, dávám jej do fóra.
O2 mi nabízí připojení až 8 Mbit/s, zatímco stávající připojení sotva dosahuje jednoho a cena je dost vysoká. Co však potřebuji, je mít pevnou IP adresu z důvodu openVPN, což mi dosavadní připojení umožnilo.
Dále bych potřeboval (pochopitelně) modem, který bez problémů funguje v Linuxu - ethernetové připojení, neboť k němu mám připojen
domácí wifi router, který rozděluje signál do dalších počítačů. Mohl by mi někdo, kdo tyto zkušenosti má, poradit? Dík
Tiskni
Sdílej:
No dík, máma se ráda dívá přes počítač na seriály ČT1 (ivysílání), záznam se trhá, neustále načítá, k pokoukání to není . Chtěl jsem něco rychlejšího. Zejména právě večer rychlost wifiny klesá dost znatelně. Kaffeine nebo totem-xine, vše je stejné ...
no, potřebuji se často připojovat z domova i v noci jak na poštu, tak na soubory a databázi, pevná IP adresa to zajišťovala bez problémů.
Dík, tohle vyzkouším u domácího stroje, kde mám připojení UPC bez pevné adresy ..
mohl by jdi trochu priblizit jak se to da udelat, na strankach jsem se prihlasil, ale nevim vubec jak dal, a jak to funguje, dik
Nemuzu posoudit kvalitu resp. agregaci pripojeni u O2 ve vetsim meste, ale mam v nasi firme (Bor u Tachova) a pobocce (stejne mesto) ADSL od O2 a rychlost 8Mbit/512kbit tam opravdu dava. Co se tyce DNS serveru pouzivam OpenDNS. Od O2 jsme dostali verejnou IP adresu, ale pozor NE pevnou (o tu je treba pozadat a priplatit cca 70Kc).
+1
+1
No ja mam asi stesti, ale jsem 4,7Km od ustredny a O2 ADSL mi vali 4Mbit (v realu tak 3,5 - 3,7 Mbit). Vypadky nejsou, pevnou IP mam (ona i ta nepevna se moc nemeni)
UPC u vas asi nejde. To bych doporucil ja. Za 5 kil 10MBit (a bezne ho dosahuju).
Hlavne si vzit ten Zyxel, ne Huawai ci jak se to pise...
No minimalne po SW strance je ten Zyxel o hodne lepsi. Ja ho mam za dobry usmev ze spravnych mist, ve srovnani je zatim nesrovnatelny...
jo, upload ten je strasnyMáš na to nejaké podklady? Pásmo uploadu (neboli směr od uživatele k DSLAMu) je na nižších frekvencích než download a tedy na dlouhých drátech nebude imho tak utlumeno.
No přesně .. takový servřík mám taky a potřebuji se k němu připojovat třeba z chalupy, přenášet i větší datové soubory mezi sebou.
Tohle nebude pro domácnost, ale pro firmu (fyzickou osobu). Tak možná podmínky budou jiné.
Jo, díky za vysvětlení .. taky mi to vrtalo hlavou.
Ahoj ,
jedu na O2 celkem hodně dlouho, u nás nic jiného není. Používal jsem Draytec Vigor 2500VE a nyní mám D-LINK DSL 2641-B. Nyní jsem na 8MBitu - Wifi i Metaliku mám po celém domě. Maximum se pohybuje kolem 950 Kbps, co se mi podařilo změřit. Samozřejmně záleží u agragace s kým sousedíte , můžete narazit na děcka a pak budete rád , že pojedete kolem 300 Kbps. 02 rychlost negarantuj.
O2 nabízí u Home verze pouze Dynamic IP - za statickou platíte cca 100,- / měsíc.
www.cz.o2.com/osobni/2971-doplnkove_sluzby/40771-pevna_ip_adresa.html O2 obyčejně rádo padá , oni dělají údržbu , kdy se jim zamane , z ničeho-nic to celé padne. Ale u nás třeba nic jiného není.
Hyuawei nebrat , doporučuji spíše D-LINK , NEXTGEAR.