Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Tiskni
Sdílej:
1) ceska strana si muze vyjednat predem podminky, kdyz se to USA nebude libit, tak si muzou polibit...
Aha, další člověk, co nechápe, že tu nejde primárně o stavbu radarů, ale o PRODEJ území v majetku státu armádě USA. Radarová základna by se stala výsostným územím USA, takže ČR by tam nemohla pustit nejen sebe, ale bez povolení USA by se tam nedostal ani nikdo od nás.Ty jsi nějaký chytrý. O tom (že by na PŘÍPADNÉ základně platily americké zákony -- NIKOLI, že by se území prodalo, v to nedoufají ani Američané
Nemluvě o tom, že jakmile to amíci koupí, můžou si tam postavit třeba základnu na testování chemických zbraní nebo další tajné vězení porušující lidská práva a těžko jim v tom kdo zabrání, protože to bude JEJICH vojenské území...Postaví si tam Pentagon -- nebo rovnou dva (hnedle u tvojí chalupy). Dále viz minulý bod.
Putin není zrovna vzor politika, ale pořád je to menší dobytek než Bush. Doufám, že neustoupí. Snad alespoň toto zabrání těm naším zkur****m politikům rozprodat naši republiku po kouskách cizincům...Obávám se, že privatizace (obecně) byla zrovna v našem případě historicky nutná (že se někde špatně vyjednaly podmínky nebo se to špatně načasovalo, je věc druhá). Je krásné říkat o podniku, že je náš, ale když prostě a jednoduše nefunguje, je nám... vy víte, na co. Ke státním věcem (konkrétně k jednomu podinku) ještě něco. Loni jsme byli na dovolené Kdesi a táta se chtěl mrknout do výrobny, jejíž výrobky v mládí velmi obdivoval, která byla v těch místech. Jedná se o státní podnik (je to nepřesné označení, ale pro naše potřeby to stačí). Přijeli jsme do prodejny (byla to výrobna i prodejna) někdy ve tři odpoledne, ale na dveřích viselo, že už (!!) je zavřeno. Uvnitř byl ale nějaký chalpík, tak táta zaťukal, že je na dovolené a už nebude mít možnost si podnik prohlédnout. Chlapík tedy "velmi ochotně" svolil, ať si ty výrobky tedy prohlédnem (velmi ho to obtěžovalo, že by prodal něco, co vyrábí). Výrobků bylo v celé prodejně asi deset kusů jednoho druhu a jedné barvy, informace nám chlepík žádné nechtěl podat, hlavně, abychom už vypadli. Tak jsme to udělali. Tolik k prosperujícímu hospodáři -- státu.
(Sorry za ty emoce, ale excitují mě ty lži a dezinformace, kterými nás ti korytářští Bushovi vlezdoprdélkové v parlamentu krmí.)To je fenomén doby. Bushe fakt nemusím, ale ještě více mi vadí lidé, co si potřebují na někoho ukázat -- a Bush se jim hodí nejvíc. Pak si ještě ukáží na politiky (které sami volili), sednou si k pivu a jsou spokojeni, jak ten celý svět hezky vyřešili.
Popisujete to správně, jen bych dodal několik detailů. Nenávist byla oboustranná a násilí také. Otázkou je, kdo si začal. Teroristé z UCK (Kosovské osvobozenecké armády) několik let napadali Srby v Kosovu. Oni doslova vyprovokovali Srby k protiakci. Velmi zajímavé je, že USA měly UCK několik let na seznamu teroristických organizací a vyškrtly ji těsně před začátkem náletů.
Další fraška v Kosovu bylo to, že oficiálním důvodem bombardování bylo zastavení etnických čistek. Jenže nálety zastavily jen vyhánění Albánců. Když Albánci vyhnali z Kosova téměř všechny Srby, tak to nikoho nezajímalo. A ta husa Albrightová má ještě tu drzost vydávat Kosovo za největší úspěch své kariéry.
Velmi zbabělý byl také způsob vedení války. Opět se projevil (stejně jako Rwandě) strach z opakování bitvy v Mogadišu 1993. Clinton chtěl zahrát světového četníka, ale bez mrtvých US vojáků, to by mu snížilo preference. Proto dostali generálové rozkaz zastavit násilí v Kosovu, ale nemít ztráty. Důsledek známe. Místo poměrně legitimních útoků na ozbrojence v Kosovu se prováděly nálety na civilní cíle v Srbsku - mosty, elektrárny, sídlo televize atd.
Já vidím Ameriku velmi pozitivně, přes všechny problémy a chyby. To můžete snadno vyčíst z mých dalších příspěvků. Ale válka v Kosovu by opravdu velká chyba.
Stejně můžete chodit pěšky.Po úspěšném testu jaderné rakety už nebudeme muset vůbec chodit pěšky
Toto prohlášení není určeno nám, ale Rusům.Stejne jako cela ta pravidelna Putinova televizni estrada, kde "taticek Vladimir odpovida na dotazy lidu"........