Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ačkoliv je tu už pravděpodobně velká část vysokoškolského osazenstva po zkouškách, hodlám se s vámi podělit se svým dalším/dnešním katastrofickým zážitkem na Přírodovědecké fakultě MUNI.
Dnes jsem měl zkoušku z Geometrie 3, na kterou jsem šel s přesvědčením, že asi po písemné končím, ale riskl jsem to. Naprosto proti očekávání jsem napsal písemnou na 13 bodů z 18, takže jsem postoupil k ústnímu, ze kterého jsem byl ovšem vylit... Asi se divíte, proč jsem naštvanej, když jsem s tím víceméně počítal. Nuže jde mi o systém zkoušek na matematické sekci PřF a rozhodl jsem se, že jakmile zjistím, kdo je tam ve studentské komoře akademického senátu, budu požadovat minimálně debaty o změnách ve fakultních řádech. Proč?
Zkoušky začínají všechny v osm ráno. Pak se píše zhruba 2 až 3 hodiny písemná část. Kdo má (většinou) alespoň polovinu, postupuje k písemné. Kdo nemá, jde domů a příště znovu. Problém ale je, že někteří vyučující nestanoví dobu, kterou potřebují na vyzkoušení jednoho studenta, a v případě dnešní zkoušky u paní Sekaninové ani začátek zkoušení. Takže ti, co šli první, si byli pro rohlík (když končili půl hodiny před koncem písemné), jenže sotva přišli, už po nich byla zháňka, jaktože si dovolili odejít. Kdo by řekl, že ústní začne hned po písemných... A co ten zbytek? Já naříklad čekal do tří, než na mne přišla řada. Samozřejmě bez oběda, protože lze těžko odhadnout, kdo bude mučen půl hodiny, kdo hodinu a s kým budou vymeteny dveře po první větě.
Další věcí jsou podmínky budovy. Na chodbách je všehovšudy asi deset židlí. Kde si mají ti, co čekají na zkoušku, sednout? Většinou se sedí na schodech, ale to znamená každých pět minut vstávat, když někdo prochází. Jeden pánský a jeden dámský záchod asi také není zcela OK. Ještě, že se tu nepořádají zkoušky pro 120 lidí, jako na informatice...
A na závěr zlatý hřeb. Když jsem napsal písemnou a neuspěl u ústních, dalo by se čekat, že příště půjdu jen na ústní. Ovšem kdepak. I na opravný termín budu vstávat na osmou, abych si pěkně vyžral, že jsem se rozhodl studovat matematiku. Koneckonců, studenti mají spoustu času, tak proč by nemohli psát písemku na něco, z čeho ji již úspěšně napsali, že...
Tiskni
Sdílej:
Zkoušky začínají všechny v osm ráno. Pak se píše zhruba 2 až 3 hodiny písemná část. Kdo má (většinou) alespoň polovinu, postupuje k písemné.
Správně má být že kdo má (většinou) alespoň polovinu, postupuje k ústní.
Já mám osobní rekord na TD - od 7 do 7... Výhodou bylo akorát to, že Doc Novák tenkrát věděl, že po 12 hodinách čekání nám to prostě musí dát, jinak bysme byli schopný ho snad i vyhodit z okna
<rejp> 3.1415555555555≠π </rejp>
3.14159265358979323846264338327940288419716939937510582097494459230 --------------------------------5----------------------------------
Zkouška na zemědělce v 7:00 je podle mě nekřesťansky pozdě! Čas zkoušky je totiž součástí komplexního vzdělávacího procesu.
Co si myslíte, že kráva s dojením počká, než se v deset vyhrabete z peřin? To by vám dlouho nevydržela! V sedm musíte mít podojíno!