abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Václavova Gnome plocha

    6.1.2007 16:23 | Přečteno: 2345× | Václavův software

    Dobře, chtěli jste to sami. Gnome, Fedora, beryl. Okno levo dole je negativ, což je fajn funkce. Vpravo od něj pak jiné hořící okno, což je "nevyfotitelný" efekt a naživo vypadá asi 10x líp. Jinak samozřejmě screenshot bez Gimpu je jako Bond v teplákách. :) Samotné okno Gimpu je na sreenshotu trochu rozsypané, čert ví proč.

    PS: Pokud někdo chcete sledovat i můj osobní nelinuxový blog, pak je to tady.

           

    Hodnocení: 50 %

            špatnédobré        

    Obrázky

    Václavova Gnome plocha, obrázek 1

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    kotyz avatar 6.1.2007 16:29 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    no rozsypany je to trochu vic ... ale jinak to neni zly. to horeni sem este nikdy nevidel, muze to bejt zajimavy. ale nebudu kvuli tomu nasazovat beryl a komplikovat si zivot ...

    gnome uz radeji nebudu vubec komentovat. jiste vsichni vi ze mam k nemu averzi tak si necham kecy na koledu ;-)

    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    kotyz avatar 6.1.2007 16:31 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    a ten efekt horeni by bylo asi lepsi zachytit v pohybu nakym screen recorderu a hodit to sem jako avi. v horsim pripade jako flash nebo animovanej gif. akorat nevim v cem to udelat, nikdy sem to nepotreboval ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    6.1.2007 16:35 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    http://youtube.com/watch?v=MRNZ0Cikh4Q
    xvasek avatar 6.1.2007 16:38 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    Tam to má barevný oheň, oranžový je lepčí.
    kotyz avatar 6.1.2007 16:40 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    no to je hustyyy. dik moc.

    diky sabayonu sem aspon trochu ochutnal xgl (slo to ale pomalu, trhane) ale tohle tam nebylo. na vl. systemu sem se to zprovoznovat neodvazil (stejne v tom krom machrovani nevidim zadnej praktickej uzitek, snad jen zoomavni po plose, to cemu se u macu rika expose a taky ze to odlehci procesoru (no zadny zrychleni sem nepozoroval, spis naopak)).

    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    xvasek avatar 6.1.2007 16:48 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    To říká každý, dokud to nezkusí. :)
    kotyz avatar 6.1.2007 16:50 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    zkousel sem to v nekolika livecd. v zadnym krome sabayonu to ale nefunguvalo vubec a v tom sabayonu to bylo pomaly. ale bylo to funkcni a to i v kde i gnome. takze vim ze by to na mym stroji slo. ale jak? neslavne ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    xvasek avatar 6.1.2007 16:45 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    Beryl na nVidia ovladači není žádná komplikace (funguje všechno a dobře) a Gnome? Co jiného? KDE je na mě moc složité waimea (0.4) se seká, různé *boxy nejdou konfigurovat... Ještě tak možná xfce nebo fvwm.
    kotyz avatar 6.1.2007 16:48 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    tjn, ja mam starou ati (R9250 a tam me to funguje lip s open ovladacema nez s binarnima. ale hry jako ut nebo nexuiz na tom pro nizky fps hrat stejne nejdou. a nevim nakolik je narocny xgl, ale vsadim boty ze by se to sekalo) a kde.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    xvasek avatar 6.1.2007 16:53 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    Podezřívám Microsoft, že vytvořil mýtus o náročnosti akcelerovaného desktopu a skrývá tím svou neschopnost udělat to dobře a rychle. Ve hře posunuje grafika tisíce až desetitisíce polygonů, co je proti tomu nějakých pět oken? Lidi tady psali, že jim to jede dobře na integrované grafice i810, já nevidím důvod, proč by nemělo.
    Josef Kufner avatar 6.1.2007 17:10 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    Hmm... sranda bude, až toolkity budou taky tři-dé a když se nějaké okno nakloní, tak bude vidět vystouplé tlačítko. A ikonky by pak mohli dostat zcela nový rozměr.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    kotyz avatar 6.1.2007 17:17 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    boze chran ...!
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    6.1.2007 17:27 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    http://www.opencroquet.org ;-)
    7.1.2007 10:09 Pavel Křivánek | skóre: 29 | blog: Kvičet nezávaznou konverzaci
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    Chtělo by to přepsat do Selfu a použít 3D helmu. Outlinery v prostoru, to by dalo programování konečně nový rozměr ;-)
    I'm sure it crashed in the most type-safe way possible.
    7.1.2007 10:11 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    To jako že bychom konečně měli polymorfismus v dalších dimenzích? Generické fce a mulptiple-dispatch Smalltalk?:-D
    7.1.2007 10:40 Pavel Křivánek | skóre: 29 | blog: Kvičet nezávaznou konverzaci
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    Slate k tomu nemá daleko :-) Tak mě tak napadá... nezkoušel někdo udělat variantu Lispu založenou ne na jednorozměrných párech, ale třírozměrné struktuře? To by dodalo výrazu "závorkové peklo" zcela nový význam ;-)
    I'm sure it crashed in the most type-safe way possible.
    7.1.2007 13:49 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    Funkce CBR a CCR by alespoň zaplnily lexikografickou mezeru mezi CAR a CDR. :-) Pokud by se však měly zachovat ekvivalenty standardních funkcí, pak obávám „mírné“ kombinatorcké exploze – přeci jen 340 accessorů by bylo trošku hodně. :-D A s moderními synonymy FIRST a REST by to bylo nahnuté. Asi by tam muselo být spíš něco jako HERE, FORWARD, SIDEWARD a DOWNWARD… ;-)
    6.1.2007 20:55 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    Hmm... sranda bude, až toolkity budou taky tři-dé a když se nějaké okno nakloní, tak bude vidět vystouplé tlačítko. A ikonky by pak mohli dostat zcela nový rozměr.
    Dokud nebudou zavíraná okýnka vyskakovat z monitoru a schovávat rychlým během na tenkých nožičkách se do temných koutů místnosti, nebude to ono :-D
    kotyz avatar 6.1.2007 17:17 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    ja to zkousel na livecd a byla to bida. na kororaa ani berry to neslo vubec a na sabayonu to bylo pomaly. ale vypadalo to hezky!

    vono to bude taky tim ze to je vsecko teprv v beta a ze to nebylo vyladeny na muj stroj. ale me tam vubec ta 3d grafika de jako kdyz nejde. at uz s binarnima nebo otevrenyma driverama. takze i hry co fungujou pod linuxem hraju ve windows (takovej unreal tournament budiz zarnym prikladem).

    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    belisarivs avatar 6.1.2007 19:13 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    UT (to puvodni) jede v Linuxu? Jakou mas grafiku ze se ti Beryl a dalsi tak sekaji?
    IRC is just multiplayer notepad.
    kozzi avatar 6.1.2007 17:02 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    muj gnome je lepsi :-D
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    6.1.2007 17:18 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    hm, chybi ti tam tecka. asi se za gnome stydis, co :-)
    kozzi avatar 6.1.2007 17:27 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    Jejda toho jsem si nevsiml. Oprava Budiš
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    kotyz avatar 6.1.2007 17:29 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    zrovna sem te chtel rict ze te tam chybi tecka pred koncovkou png.

    inu pekne to snad i je, ale je to "to hnusne gnome".

    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    xvasek avatar 6.1.2007 17:38 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    Pořád se divím, kolik ten jeden nebo dva proužky dokážou vyvolat emocí... :-)
    kotyz avatar 6.1.2007 17:31 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    koukam, ze mas naky jiny tmavy css styl na abicko nez je ten oficialni. takle zbezne podivano musim rict ze se mi snad i libi vic ...

    kdepak to roste?

    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    kozzi avatar 6.1.2007 17:37 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    na http://kozzi.php5.cz/kozzi.css
    staci kdyz zadas tu adresu do policka stylu v tvem nasrtaveni uctu, ale zatim to neni uplne doreseni musel jsem odebrat logo, protoze kdyz bylo nacteny tak pokud si byl najetej na vrchu stranky tak se to porad jako by reloadovalo, coz bylo neprijemny takze to prave skousim opravit.
                
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    kozzi avatar 6.1.2007 17:50 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Václavova Gnome plocha
    JJ takze uz je to OK logo uz jede spravne.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    6.1.2007 19:04 JK
    Rozbalit Rozbalit vše Me se spise libi tohle
    http://video.google.com/videoplay?docid=-2155353011707841108&q=beryl
    6.1.2007 21:07 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Me se spise libi tohle

    Tak to je fakt hustota. Super

    Josef Kufner avatar 6.1.2007 23:47 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Me se spise libi tohle
    Huh, tak tohle už mi přijde poněkud zvrhlé.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    kotyz avatar 7.1.2007 16:38 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Me se spise libi tohle
    coz o to, je to super na machrovani. ale na bezny pouziti je to, jak uz si rek, zvhle. ja bych se v tom ztratil a uz bych se nenasel ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    David Watzke avatar 7.1.2007 02:20 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Me se spise libi tohle
    To je vražda, napsala! :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.