Byl vydán Linux Mint 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 10.0 vydáno v nové stabilní verzi 11.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je podpora NTSYNC a dokončení architektury WoW64.
Byl vydán Mozilla Firefox 147.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Firefox nově podporuje Freedesktop.org XDG Base Directory Specification. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 147 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Asociace repair.org udělila anticeny těm nejhorším produktům představeným na veletrhu CES 2026. Oceněnými jsou například šmírující kamery Amazon Ring AI, chytrý běžecký pás od společnosti Merach, která otevřeně přiznává, že nedokáže zabezpečit osobní data uživatelů, případně jednorázové lízátko, které rozvibrovává čelisti uživatele a tak přehrává hudbu. Absolutním vítězem je lednička od Samsungu, která zobrazuje reklamy a kterou lze otevřít pouze hlasovým příkazem přes cloudovou službu.
Íránští protirežimní aktivisté si všímají 30% až 80% ztráty packetů při komunikaci se satelity služby Starlink. Mohlo by se jednat o vedlejší důsledek rušení GPS, kterou pozemní přijímače Starlinku používají k výpočtu polohy satelitů a kterou se režim rovněž snaží blokovat, podle bezpečnostního experta a iranisty Amira Rashidiho je ale pravděpodobnější příčinou terestrické rušení přímo satelitní komunikace Starlinku podobnou
… více »Evropská komise (EK) zvažuje, že zařadí komunikační službu WhatsApp americké společnosti Meta mezi velké internetové platformy, které podléhají přísnější regulaci podle unijního nařízení o digitálních službách (DSA). Firmy s více než 45 miliony uživatelů jsou podle DSA považovány za velmi velké on-line platformy (Very Large Online Platforms; VLOP) a podléhají přísnějším pravidlům EU pro internetový obsah. Pravidla po
… více »Tržní hodnota technologické společnosti Alphabet poprvé v historii přesáhla čtyři biliony dolarů (83 bilionů Kč). Stalo se tak poté, co Apple oznámil, že bude na poli umělé inteligence (AI) spolupracovat s dceřinou firmou Alphabetu, společností Google.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 161 (pdf).
Po delší době vývoje vyšla nativní linuxová verze virtuálního bubeníka MT-PowerDrumKit 2 ve formátu VST3. Mezi testovanými hosty jsou Reaper, Ardour, Bitwig a Carla.
Desktopové prostředí Budgie bylo vydáno ve verzi 10.10. Dokončena byla migrace z X11 na Wayland. Budgie 10 vstupuje do režimu údržby. Vývoj se přesouvá k Budgie 11. Dlouho se řešilo, v čem bude nové Budgie napsáno. Budgie 10 je postaveno nad GTK 3. Přemýšlelo se také nad přepsáním z GTK do EFL. Budgie 11 bude nakonec postaveno nad Qt 6.
Tiskni
Sdílej:
Ono jde ledacos, problemem vetsiny lidi je to, ze se moc nesnazi...A nejvic je to videt na nezamestnanosti v CR. Moc rad bych vedel, kolik procent z tech nezamestnanych je na tom tak jak je proto, ze opravdu nemuzou pracovat, nebo proste zadnou praci najit nemuzou........
Ale spravedlnost je to posledni, co CSSD a jeji volice zajima.Nemyslite, ze tohle je prilisna generalizace? Ze nadavate na politiku nejake strany, budiz, je to Vas nazor, ale nadavat bez argumentu jejim volicum, to je silne kafe, nehlede na to, ze s podobnou logikou lze i o Vasi oblibene strane a jejich volicich rict, ze pro ne jsou nektere veci to posledni, co je zajima.
Ja pujdu volit proti CSSD a proti jejich rudym bratrum z KSCM.
I když, obecně vzato, ono se dá takhle mluvit o kterékoli straně a u kterékoli to bude mimo.
Co je nesprávného na tom platit za různě kvalitní bydlení různou cenu?Tak dobře, zkusíme to polopaticky, abys to měl jednodušší pro pochopení. Soused naproti je soused v protějším bytě. To znamená člověk, který bydlí ve stejném domě, ve stejně kvalitním bytě, jenom naproti v jiných dveřích.
Co je nezdůvodnitelného a protiústavního na obyčejném dodržování nájemní smlouvy, na kterou předtím svobodně přistoupily obě strany?To samozřejmě není pravda. Strana majitel domu nepřistoupila na regulované nájemné, straně majiteli domu bylo regulované nájemné přikázáno státem jako přechodné opatření, než lidi začnou vydělávat dost na to, aby mohli zaplatit tržní nájem. Přechodné opatření trvá patnáct let, dvakrát bylo zakázáno ústavním soudem a po žalobě ve Strassburgu to opět budeme platit všichni.
Rozhodně nevěřím řečem že do KSČ někdo vstupoval proto že musel...Jak by na tebe působil něco jako: "Tak soudruhu, ty máš nějaký ty flíčky v kádrovým posudku, teď se ti děti chystají na vysokou... no,... nevím, nevím." A když je ti pak "nenápadně" naznačeno, že vstup do strany by šanci tvých dětí na studium mohl nějak vylepšit, tak uděláš leccos. A nebo když uděláš zkoušku na CSc a pak ti řeknou, že dokud nebudeš ve straně, tak ten titul nedostaneš. Spousta lidí by do KSČ nevstoupila, kdyby nemuseli, tomu věř.
první vláda, která mi (navzdory obvyklým liberálním kecům pseudopravicové partičky zlodějů z ODS) opravdu snížila daněTo slůvko „navzdory“ má znamenat, že ODS se vytrvale snaží daně zvyšovat a ČSSD se i navzdory těmto snahám podařilo daně snížit? Jestli ano, šlo by to nějak konkrétně doložit – marně po něčem takovém pátram v paměti…
Není problém VK, že si ostatní myslí, že to tak bude hned zítra. Mimochodem, teď je plat někde kolem 19tis kč*. Takže budeme stále říkat, že VK lhal a to i v době, kdy plat bude přes 20. Ok?
*) Po pouhých 15 letech od jeho zkresleného výroku. A bez všech reforem. V zemi, kde je morálka a pracovní návyky na dně po 50 letech diktatury (Třetí říše, pak KSČ).
CSSD je prece ta nejlepsi strana na svete - viz i 'aferka' kolem maturitnich otazek a jedne otazky na toto tema...
Nemyslel lékaře na Slovensku ?
takze ten 'chudas' muze klidne vykourit dvacet cigaret denne a zaplati na svem pojisteni mene, nez ten kdo o sve zdravi dba a pritom vice vydela (odvede)Ale tohle prece neresi ani ODS, ona snizi zdravotni vsem, a ten nepomer zustava, zase nic neresi, jen pindaji, problem a nespravedlnost zustava.
Kdyz chces spravedlnostSpravedlnost neexistuje, leda by byli vysichni lidi uplne ale uplne stejni.
Stejnej system jako s BibliNenavazej se do Bible jo? Nemuzu za to ze si tak omezenej a nechapes moudrost Bible.
vetsina pravicaku voli ODS, protoze ta o sobe tvrdi ze je pravicovaJsem si jist ze volici ODS maji i mnohem lepsi a zavaznejsi duvody. To nemuzes takle rict, tak jednoduche to neni.
pravicak, kterej si nikdy nic od nich neprecetlJak to vubec mouzes rict? Ty si vazne myslis ze si nikdy nic od nich neprecetl? Vzdyt to je nesmysl!
, ale doufam ze jsem to rekl srozumietlne a doufam ze to pochopis a zamyslis se nad svym postojem.
Jmenovat se ale tak (pro jistotu) nebude...