Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
dcop
A taky korektury byla otrava - najít chybu, najít ve zdrojáku, opravit, znovu přeloži, překontrolovat.Na to je dobré se kamarádit s lomítkem.
:set syntax=html
# ls /usr/share/vim/vim70/syntax/|wc -l 481A to nemám nainstalovaný ještě ty další extra syntaxe...
Opera je bloatware, používej Lynx.
Lynx je bloatware, co takhle telnet?
Telnet je bloatware. Za mých mladých let jsme sockety otvírali zubama a stáli při tom po pás ve snihu
schvalne ho zkus ...
Teď jsem to zkusil s Kate z KDE 3.5.3 a pohoda...A co jste "zkusil"? Scrollovat? Nebo zapisovat doprostřed těch delších odstavců ... a hlavně jak dlouho, 10 sekund? Problém není v tom, že by se nedalo psát pořád dál. Problém je v tom, že se po poměrně krátké době začne Kate chovat neskutečně líně, když je třeba části vět uprostřed odstavců (pro Kate řádků) přepisovat a opravovat, a to nikoliv systémem "datel", ale normálním tempem deseti prsty. Je také možné, že rychlejší procesor nebo hodně paměti (víc než 320 MB) s tím poradí lépe a zpomalení není tak znatelné. Pokud je tento "problém" v 3.5.3 skutečně vyřešen, tak hurá. Jelikož to provází Kate už dlouho, tak jsem ale skeptik, dokud to sám nevyzkouším.
Problém je v tom, že se po poměrně krátké době začne Kate chovat neskutečně líněTobě.
Zatím všem, kdo to zkusili. Pokud máte zkušenost opačnou (při respektování uvedených podmínek) nebo víte o nějaké zprávě, která by ji popisovala, tak ji prosím uveďte.Problém je v tom, že se po poměrně krátké době začne Kate chovat neskutečně líněTobě.
sudo
precejen pohodlnejsi, nez X veci...
Tiskni
Sdílej: