Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Vždycky jsem nechápal lidi, co třeba psali HTML stránky v Notepadu. Taky jsem slýchával jak lidi píší knížky ve Vimu a operační systémy v Emacsu.
No a já teď napsal diplomovou práci v Geditu*. Je to editor jen o trošku chytřejší než ten Notepad - umí obarvit syntaxi a otevřít víc souborů. Neumí hromadu fint jako Vim, není to reimplementace OS jako Emacs. Je celkem uklidnňující vědět, že člověk k práci zas tak mnoho nepotřebuje.
I když samozřejmě kecám. Diplomku jsem pak překládal LaTeXem, což není triviální soft. No a kód v C++ jsem mlátil do Eclipse...
* Pokud nemáte rádi GNOME, můžete si zaměnit Gedit za Kate
Tiskni
Sdílej:
dcop
A taky korektury byla otrava - najít chybu, najít ve zdrojáku, opravit, znovu přeloži, překontrolovat.Na to je dobré se kamarádit s lomítkem.
:set syntax=html
# ls /usr/share/vim/vim70/syntax/|wc -l 481A to nemám nainstalovaný ještě ty další extra syntaxe...
Opera je bloatware, používej Lynx.
Lynx je bloatware, co takhle telnet?
Telnet je bloatware. Za mých mladých let jsme sockety otvírali zubama a stáli při tom po pás ve snihu
schvalne ho zkus ...
Teď jsem to zkusil s Kate z KDE 3.5.3 a pohoda...A co jste "zkusil"? Scrollovat? Nebo zapisovat doprostřed těch delších odstavců ... a hlavně jak dlouho, 10 sekund? Problém není v tom, že by se nedalo psát pořád dál. Problém je v tom, že se po poměrně krátké době začne Kate chovat neskutečně líně, když je třeba části vět uprostřed odstavců (pro Kate řádků) přepisovat a opravovat, a to nikoliv systémem "datel", ale normálním tempem deseti prsty. Je také možné, že rychlejší procesor nebo hodně paměti (víc než 320 MB) s tím poradí lépe a zpomalení není tak znatelné. Pokud je tento "problém" v 3.5.3 skutečně vyřešen, tak hurá. Jelikož to provází Kate už dlouho, tak jsem ale skeptik, dokud to sám nevyzkouším.
Problém je v tom, že se po poměrně krátké době začne Kate chovat neskutečně líněTobě.
Zatím všem, kdo to zkusili. Pokud máte zkušenost opačnou (při respektování uvedených podmínek) nebo víte o nějaké zprávě, která by ji popisovala, tak ji prosím uveďte.Problém je v tom, že se po poměrně krátké době začne Kate chovat neskutečně líněTobě.
sudo
precejen pohodlnejsi, nez X veci...