Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Skype (a tomu je to ještě jedno, jelikož na Linuxu ho asi moc lidí nepoužíváLOL!
Linux tvoří, dejme tomu, jedno procento operačních systému na osobních počítačích.Další nesmysl.
"Nová generace" spočívá v tom, že se to opravdu začne používatTak to bude dobře, jestli to bude opravdu tak, ačkoliv bych pro to osobně nepoužil označení nová generace. OT: To je dle mého názoru problém GNOME, totiž že části typu Gnome VFS, které existují již docela dlouho, nejsou skoro vůbec využívány, útěchou uživatelům GNOME může být to, že se na tom zrovna pracuje.
Jinak na těchto dvou technologiích mě štve jiná věc - že jejich autoři ještě nepřišli na pmount, fuse a /mnt a nezpřístupňují s jejich pomocí jimi namountované systémy všem aplikacím bez rozdílu.Jo, tohle mě na tom štve taky. Je to asi největší bug na celém linuxovém desktopu. ad kioslave vs. gnome-vfs: Mám pocit že jsem pár takových potkal, ale jednalo se jen o částečnou podporu gnome-vfs, ne že by to neumělo nic. Jenže je to celkem dávno a nepamatuju si co to bylo a co to neumělo...
Jinak na těchto dvou technologiích mě štve jiná věc - že jejich autoři ještě nepřišli na pmount, fuse a /mnt a nezpřístupňují s jejich pomocí jimi namountované systémy všem aplikacím bez rozdílu.Jak kdo
Ved si to len predstavte - mozete si napisat vlastny taskbar v pythone, ktory sa bude spravat _presne_ ako chcete vy.. A to vsetko vdaka Plasme - myslim, ze to nie je len mojim snom, vsak nie? ;)co ti brani napsat si vlastni taskbar v jakemkoliv svobodnem desktopovem prostredi?
Tiskni
Sdílej: