Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Právě jsem skoukl "kejnoutu" od Aarona Seiga o KDE4. Bylo to moc hezké, možná i s kanadským přízvukem (nepoznám). No, po shlédnutí mám pocit, že mé GNOME je beznadějně zastaralé, což je bezva . Za půl roku bude 4.1, za rok něco jako 4.2...
Tiskni
Sdílej:
Skype (a tomu je to ještě jedno, jelikož na Linuxu ho asi moc lidí nepoužíváLOL!
Linux tvoří, dejme tomu, jedno procento operačních systému na osobních počítačích.Další nesmysl.
"Nová generace" spočívá v tom, že se to opravdu začne používatTak to bude dobře, jestli to bude opravdu tak, ačkoliv bych pro to osobně nepoužil označení nová generace. OT: To je dle mého názoru problém GNOME, totiž že části typu Gnome VFS, které existují již docela dlouho, nejsou skoro vůbec využívány, útěchou uživatelům GNOME může být to, že se na tom zrovna pracuje.
Jinak na těchto dvou technologiích mě štve jiná věc - že jejich autoři ještě nepřišli na pmount, fuse a /mnt a nezpřístupňují s jejich pomocí jimi namountované systémy všem aplikacím bez rozdílu.Jo, tohle mě na tom štve taky. Je to asi největší bug na celém linuxovém desktopu. ad kioslave vs. gnome-vfs: Mám pocit že jsem pár takových potkal, ale jednalo se jen o částečnou podporu gnome-vfs, ne že by to neumělo nic. Jenže je to celkem dávno a nepamatuju si co to bylo a co to neumělo...
Jinak na těchto dvou technologiích mě štve jiná věc - že jejich autoři ještě nepřišli na pmount, fuse a /mnt a nezpřístupňují s jejich pomocí jimi namountované systémy všem aplikacím bez rozdílu.Jak kdo
Ved si to len predstavte - mozete si napisat vlastny taskbar v pythone, ktory sa bude spravat _presne_ ako chcete vy.. A to vsetko vdaka Plasme - myslim, ze to nie je len mojim snom, vsak nie? ;)co ti brani napsat si vlastni taskbar v jakemkoliv svobodnem desktopovem prostredi?