Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Tento zápisek je o chvále přehrávače Clementine.
Amarok používám ve svém starém Ubuntu 8.10, ale Amarok 2 je takový divný krám, inovace v gui jsem příliš nepochopil. Podotýká, že mírně preferuji GNOME filozofii jednoduchosti.
Takže jsem zkoušel bazmeky co tlačí Ubuntu, tedy především Rhythmbox. Neříkám, že se to nedá používat, ale je to takové zbytečně velké (i na poměry GNOME), neohrabané. O něco lepší je Banshee, ale ne o moc. To, že Banshee je postaveno na Monu mi politicky nevadí, ale na paměťových nárocích to možná znát je.
No a pak jsem zkusil Clementine, přehrávač, o kterém jsem zde mnohokrát četl. Byl jsem velice mile překvapený.
Je funkční a rychlý jako byl starý Amarok. Qt4 aplikace většinou vypadají hezky, ale Clementine do Ubuntu překvapivě zapadl. Z aktuálního Ubuntu si vzal ikonky i barvičky. Co měl ale dostalo nejvíc je podpora pro ubuntí ovládání přes ikonku hlasitosti hlasitosti. Skvělá integrace do systému je o to víc překvapivá, že Clementine se profiluje jako multiplatformní, binárky jsou k mání i pro Winddows.
Prostě moc dobrý a dotažený kus softu.
Tiskni
Sdílej:
Clementine není multiplatformní.Jakto že není? Funguje na normálních unixových OS i na OS od MS. Je snad nějaký problém někde jinde?
Clementine je Qt aplikace. A právě Qt je multiplatformníTakže i Clementine je multiplatformní, protože nezávisí na celém KDE, ale jen na minimu knihoven, které jsou snadnějí portovatelné.
V minulosti to bylo KDE gtk-qt theme engine a aktuálně qgtk - imitace GTK prostředí zabudovaná přímo do Qt a využévaná v GTK prostředích.Tohle souvisí se zápiskem jak?
Někdo kdo pracuje většinu času s GUI nástroji se bude pracovat i lépe s GUI než přechytávat na klávesnci kvůli TUI.
Ne každý má dostatečné znalosti a odvahu, aby používal své vlastní skripty atd. pro poslech hudby. Zvlášť když v nějakém GUI hudebním prohlížeči/přehrávači je vše uživateli naservírováno pod nos.