Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Tak dnes si u me hodne splhnul Hans Reiser resp. jeho reiserfs.
Jedne firme jsem obnovoval zivotne dulezita nezazalohovana data.
Rikal jsem si, ze jsou panove dost hluboko tam, kde slunce nesviti, a ejhle. Stacilo obycejne
modprobe loop losetup /dev/loop0 /mnt/hdc1/hdb2.img reiserfsck --rebuild-tree -S -l /recovery.log /dev/loop0A voila! Vetsina dat je zpet. Jenom si budou muset jeste rucne projet lost+found a uklidit si tam chlivek.
Tiskni
Sdílej:
[NOflame]
Rozhodne lepsi nez ext3[/NOflame]
--rebuild-tree
, začínám chápat věřící. Nějaký bůh pro spadnuté harddisky by se mi taky hodil.
Bohužel moje zkušenosti s reiserem jsou ty nejhorší. Snad ani jednou, když jsem zadával onen prokletý přepínač, se mi z disku nic nepodařilo obnovit. Naproti tomu ext3 z disku, který padl uprostřed pilné práce na hubu, se mi povedlo obnovit vše, až na část adresářů, ty jsem musel ručně vytvořit a nakopírovat data z lost+found
.
BTW: jinak používám xfs (jóó, na notebooku mám UPSku pořád „Now, some folks on the InternetTakže Michal má s to vírou asi pravdu...
put their faith in C++.
They swear that it's so powerful,
it's what God used for us.
And maybe it lets mortals dredge
their objects from the C.
But I think that explains
why only God can make a tree.“
fsck
, badblocks
a fdisk
, zocelení v boji s vadnými sektory, a vyznávající pravý adrenalin, nezálohují nikdy!