Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Tak dnes si u me hodne splhnul Hans Reiser resp. jeho reiserfs.
Jedne firme jsem obnovoval zivotne dulezita nezazalohovana data.
Rikal jsem si, ze jsou panove dost hluboko tam, kde slunce nesviti, a ejhle. Stacilo obycejne
modprobe loop losetup /dev/loop0 /mnt/hdc1/hdb2.img reiserfsck --rebuild-tree -S -l /recovery.log /dev/loop0A voila! Vetsina dat je zpet. Jenom si budou muset jeste rucne projet lost+found a uklidit si tam chlivek.
Tiskni
Sdílej:
[NOflame]
Rozhodne lepsi nez ext3[/NOflame]
--rebuild-tree
, začínám chápat věřící. Nějaký bůh pro spadnuté harddisky by se mi taky hodil.
Bohužel moje zkušenosti s reiserem jsou ty nejhorší. Snad ani jednou, když jsem zadával onen prokletý přepínač, se mi z disku nic nepodařilo obnovit. Naproti tomu ext3 z disku, který padl uprostřed pilné práce na hubu, se mi povedlo obnovit vše, až na část adresářů, ty jsem musel ručně vytvořit a nakopírovat data z lost+found
.
BTW: jinak používám xfs (jóó, na notebooku mám UPSku pořád „Now, some folks on the InternetTakže Michal má s to vírou asi pravdu...
put their faith in C++.
They swear that it's so powerful,
it's what God used for us.
And maybe it lets mortals dredge
their objects from the C.
But I think that explains
why only God can make a tree.“
fsck
, badblocks
a fdisk
, zocelení v boji s vadnými sektory, a vyznávající pravý adrenalin, nezálohují nikdy!