Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Dlouho jsem přemýšlel nad tím, jak do svého Kubuntu (přeci jen jsem ho ještě nezrušil) nainstalovat Javu 6. Prolezl jsem kde jaké fórum s tím, jak tu zatracenou Javu do svého zatraceného Kubuntu 64bit dostanu a nic. Spásná myšlenka na sebe nenechala čekat.
V prvé řadě je třeba mít nainstalovány balíky fakeroot
a java-package
a stažený balík Javy 6 v 64bitové verzi pro Linux.
Je nutné upravit skript /usr/share/java-package/sun-j2sdk.sh
a sice přidat nové řádky pro vybranou architekturu, konkrétně amd64|x86_64-linux
(cca řádek 70-71).
"jdk-6-linux-amd64.bin") # SUPPORTED j2se_version=6 # j2se_expected_min_size=105 # 110956 kB - celkem nepodstatné found=true ;;
Dále je nutné zkopírovat adresář sun-j2sdk1.5
jako sun-j2sdk6
a zeditovat v něm soubor install
, konkrétně suffix=j2sdk6-sun
. No a tím jsou všechny přípravy hotové, stačí jen nainstalovat.
karel@benycomp:~$ fakeroot make-jpkg jdk-6-linux-amd64.bin
(Všechny odpovědi jsou y
nebo yes
)
karel@benycomp:~$ sudo dkpg -i sun-j2sdk6_6_amd64.deb
Postup to rozhodně není začátečnický, vyžaduje min. základní znalost používání editoru vi a příkazů konzole. Dokud ale nebude Java 6 v normálních repozitářích k dispozici, lze použít tento postup. A proč se tolik mořím s Javou poslední verze? Prostě si ji chci vyzkoušet, přináší několik zajímavých novinek a oprav.
Tiskni
Sdílej:
Nevyšla Java 6 až po Kubuntu 6.10? Pokud ano, tak nadáváte na nesprávném hrobě.Proč prostě nepřijde v aktualizacích?
pacman -S jre jdk
.
install
: obdobnym zpusobem je vhodne taky zmenit soubor remove
;o)