Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Ahoj / Dobrý den všem,
pořídil jsem si novou pracovní stanici:
Dell Dimension 9200 CPU: Intel Core2Duo EN6600 (2,4 GHz) RAM: 2 GB DDR2 dále deska INTEL chipset 965 ,SATA disk, NVIDIA 7900GS
Takže oč tu vlastně jde?
Nainstaloval jsem si Debian Etch amd64, ale mám potíže s Acrobatem a Flashem, to nejsou vcelku nepřekonatelné potíže, ale hlavní problém je v Eclipse a to přesně s pdt-all-in-one-S20070611_M1-linux-gtk.tar.gz, který je pro 32 bit systém, stáhnul jsem si tedy nejnovější Eclipse 3.2.2 s podporou amd64, ale PDT plugin pro vývoj PHP se mi nepodařilo začlenit. Součástí balíčků Debianu Eclipse je, ale výsledek s integrací PDT pluginu byl stejný. Bez funkčního Eclipse mi pracovní stanice slouží tak akorát jako poněkud dražší přehrávač videa a hudby, cože se mi nelíbí.
Rozhodl jsem se tedy, že nainstaluju 32 bit Debian Etch a oželím 64 bit zpracování.
Pomalu se dostáváme k jádru věci, myslíte si, že jsem idiot (je rozumnné), že chci cpát na 64 bit architekturu 32 bit systém? Poznám nějaký výrazný pokles výkonu nebo nedejbože nějaké nekompatibility? Samozřejmě důležité je pro mě pracovat, pokud bude půlka systému běhat s 32 bit knihovnami, tak nevidím moc přínos.
Pokud se někomu podařilo na 64 bit systému rozjet a spolehlivě provozovat Eclipse s PDT a chtěl by se o tuto zkušenost podělit, rád to uvítám .
Jirka
Tiskni
Sdílej:
./eclipse: error while loading shared libraries: libgtk-x11-2.0.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
, i přesto, že v /usr/lib existuje a ia32-libs jsou nainstalované.
If you are compiling a kernel which will never run on a machine with more than 1 Gigabyte total physical RAM, answer "off" here (default choice and suitable for most users).Je to z helpu konfigu jádra verze 2.6.22.
import
em. Problém je, že celková velikost vygenerovaných obrázků se počítá ve stonásobcích velikosti původního pdf (v závislosti na tom, jaký formát zvolím v import
u). Celou tuhle opičárnu dělám kvůli tomu, že acroread je nenažraná bestie a na mém notýsku spapá celou paměť a pak už se skoro nedá dělat nic jiného. Takže hledám formát, do kterého by se daly převést ty obrázky bez znatelné ztráty kvality ale s významným snížením celkové velikosti a který by měl nenáročný prohlížeč (hlavně na pamět). Jestli má někdo nějaký nápad, tak šup sem s ním, please import pokus.pgm; c44 pokus.pgm pokus.djvu
, pokus.djvu má 732 bajtů a stránka se zobrazí prázdná dcop kpdf-12785 kpdf pagesKpdf je holt skvely. Ale pouzit toto, a pak acroread by fakt mohl jen "windows" "programator" <- tech uvozvoek by to chtelo vic