Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Ahoj / Dobrý den všem,
pořídil jsem si novou pracovní stanici:
Dell Dimension 9200 CPU: Intel Core2Duo EN6600 (2,4 GHz) RAM: 2 GB DDR2 dále deska INTEL chipset 965 ,SATA disk, NVIDIA 7900GS
Takže oč tu vlastně jde?
Nainstaloval jsem si Debian Etch amd64, ale mám potíže s Acrobatem a Flashem, to nejsou vcelku nepřekonatelné potíže, ale hlavní problém je v Eclipse a to přesně s pdt-all-in-one-S20070611_M1-linux-gtk.tar.gz, který je pro 32 bit systém, stáhnul jsem si tedy nejnovější Eclipse 3.2.2 s podporou amd64, ale PDT plugin pro vývoj PHP se mi nepodařilo začlenit. Součástí balíčků Debianu Eclipse je, ale výsledek s integrací PDT pluginu byl stejný. Bez funkčního Eclipse mi pracovní stanice slouží tak akorát jako poněkud dražší přehrávač videa a hudby, cože se mi nelíbí.
Rozhodl jsem se tedy, že nainstaluju 32 bit Debian Etch a oželím 64 bit zpracování.
Pomalu se dostáváme k jádru věci, myslíte si, že jsem idiot (je rozumnné), že chci cpát na 64 bit architekturu 32 bit systém? Poznám nějaký výrazný pokles výkonu nebo nedejbože nějaké nekompatibility? Samozřejmě důležité je pro mě pracovat, pokud bude půlka systému běhat s 32 bit knihovnami, tak nevidím moc přínos.
Pokud se někomu podařilo na 64 bit systému rozjet a spolehlivě provozovat Eclipse s PDT a chtěl by se o tuto zkušenost podělit, rád to uvítám .
Jirka
Tiskni
Sdílej:
./eclipse: error while loading shared libraries: libgtk-x11-2.0.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
, i přesto, že v /usr/lib existuje a ia32-libs jsou nainstalované.
If you are compiling a kernel which will never run on a machine with more than 1 Gigabyte total physical RAM, answer "off" here (default choice and suitable for most users).Je to z helpu konfigu jádra verze 2.6.22.
import
em. Problém je, že celková velikost vygenerovaných obrázků se počítá ve stonásobcích velikosti původního pdf (v závislosti na tom, jaký formát zvolím v import
u). Celou tuhle opičárnu dělám kvůli tomu, že acroread je nenažraná bestie a na mém notýsku spapá celou paměť a pak už se skoro nedá dělat nic jiného. Takže hledám formát, do kterého by se daly převést ty obrázky bez znatelné ztráty kvality ale s významným snížením celkové velikosti a který by měl nenáročný prohlížeč (hlavně na pamět). Jestli má někdo nějaký nápad, tak šup sem s ním, please import pokus.pgm; c44 pokus.pgm pokus.djvu
, pokus.djvu má 732 bajtů a stránka se zobrazí prázdná dcop kpdf-12785 kpdf pagesKpdf je holt skvely. Ale pouzit toto, a pak acroread by fakt mohl jen "windows" "programator" <- tech uvozvoek by to chtelo vic