Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Ahoj / Dobrý den všem,
pořídil jsem si novou pracovní stanici:
Dell Dimension 9200 CPU: Intel Core2Duo EN6600 (2,4 GHz) RAM: 2 GB DDR2 dále deska INTEL chipset 965 ,SATA disk, NVIDIA 7900GS
Takže oč tu vlastně jde?
Nainstaloval jsem si Debian Etch amd64, ale mám potíže s Acrobatem a Flashem, to nejsou vcelku nepřekonatelné potíže, ale hlavní problém je v Eclipse a to přesně s pdt-all-in-one-S20070611_M1-linux-gtk.tar.gz, který je pro 32 bit systém, stáhnul jsem si tedy nejnovější Eclipse 3.2.2 s podporou amd64, ale PDT plugin pro vývoj PHP se mi nepodařilo začlenit. Součástí balíčků Debianu Eclipse je, ale výsledek s integrací PDT pluginu byl stejný. Bez funkčního Eclipse mi pracovní stanice slouží tak akorát jako poněkud dražší přehrávač videa a hudby, cože se mi nelíbí.
Rozhodl jsem se tedy, že nainstaluju 32 bit Debian Etch a oželím 64 bit zpracování.
Pomalu se dostáváme k jádru věci, myslíte si, že jsem idiot (je rozumnné), že chci cpát na 64 bit architekturu 32 bit systém? Poznám nějaký výrazný pokles výkonu nebo nedejbože nějaké nekompatibility? Samozřejmě důležité je pro mě pracovat, pokud bude půlka systému běhat s 32 bit knihovnami, tak nevidím moc přínos.
Pokud se někomu podařilo na 64 bit systému rozjet a spolehlivě provozovat Eclipse s PDT a chtěl by se o tuto zkušenost podělit, rád to uvítám .
Jirka
Tiskni
Sdílej:
./eclipse: error while loading shared libraries: libgtk-x11-2.0.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
, i přesto, že v /usr/lib existuje a ia32-libs jsou nainstalované.
If you are compiling a kernel which will never run on a machine with more than 1 Gigabyte total physical RAM, answer "off" here (default choice and suitable for most users).Je to z helpu konfigu jádra verze 2.6.22.
import
em. Problém je, že celková velikost vygenerovaných obrázků se počítá ve stonásobcích velikosti původního pdf (v závislosti na tom, jaký formát zvolím v import
u). Celou tuhle opičárnu dělám kvůli tomu, že acroread je nenažraná bestie a na mém notýsku spapá celou paměť a pak už se skoro nedá dělat nic jiného. Takže hledám formát, do kterého by se daly převést ty obrázky bez znatelné ztráty kvality ale s významným snížením celkové velikosti a který by měl nenáročný prohlížeč (hlavně na pamět). Jestli má někdo nějaký nápad, tak šup sem s ním, please import pokus.pgm; c44 pokus.pgm pokus.djvu
, pokus.djvu má 732 bajtů a stránka se zobrazí prázdná dcop kpdf-12785 kpdf pagesKpdf je holt skvely. Ale pouzit toto, a pak acroread by fakt mohl jen "windows" "programator" <- tech uvozvoek by to chtelo vic