Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Nemel bych takhle v noci moc premejslet asi, ale tak si tak rikam, ze kdyby ste vzali vsechny zaplaty a SPcka na Wokna, ze z toho snad normalne uz musite poskladat _funkcni_ system...Minimálně u Win 3.11 to bylo hodně pravděpodobné (na samotné jádro systému bylo potřeba jen pár souborů) a ani u XP bych se tomu nedivil. Teď jen zda to nemají nějak pojištěný (na kritické části diff apod.).
Srazela to absence nejakyho rozumnyho skriptovaciho rozhrani (cmd.exe je vtip)No, to bych netvrdil. Ano, cmd.exe je vtip. Tohle už ale až takový vtip není, a jde o standardní součást Windows. O Powershellu ani nemluvě - ten se ale musí doinstalovat dodatečně.
Jsi amatér. Nějaké lspci by tě asi fakt hodně trápilo, kdyby si linux nepoužíval a snažil se ho poprvé (nebo po dlouhé době nainstalovat) - aneb opačná situace než v jaké jsi ty. lspci je aplikace a pro windows je taky spousta aplikací, které ti řeknou, co máš za hardware. Že to není v instalaci je bezpředmětný.
Ověření přes telefon jsem musel v práci použít několikrát a nikdy s tím problém nebyl. Je to rychlé a triviální. Fakt obrovskej problém.
Naprosto všechny problémy jak v Linuxu, tak ve Windows jsou PEBKAC.Hned první věta a snadno vyvratitelná lež, zbytek nemá cenu číst.
Naprosto všechny problémy jak v Linuxu, tak ve Windows jsou PEBKAC. Protože pokud budete mít dokonalé znalosti o libovolném OS, problémy Vám zmizí, a vše pro Vás bude známý, rychle řešitelný problém.Takové znalosti a schopnosti má ale snad jenom Chuck Norris a Bůh, nemýlím-li se (kdyby i programátoři daného OS, tak bychom měli sakra dobré a bezchybné OS).
Tiskni
Sdílej: