Google zveřejnil seznam 1 141 projektů (vývojářů) od 184 organizací přijatých do letošního, již dvaadvacátého, Google Summer of Code. Přihlášeno bylo celkově 23 371 projektů od 15 245 vývojářů ze 131 zemí.
Na čem pracovali vývojáři GNOME a KDE Plasma minulý týden? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Open source počítačová hra na hrdiny NetHack (Wikipedie, GitHub) byla vydána v nové verzi 5.0.0. První verze této hry byla vydána v roce 1987.
Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.
Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.
Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.
Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.
Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.
Jinak nejlepší je vlastní doména, IP adresa a poštovní server. Tam je potom místa a služeb, jaké chcete 
Třeba i ten webmail...
.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Takže jsem se ti snažil říct, že pro někoho je sice nejlepší si koupit vlastní autobus a nečekat na pravidelné linky a zastávky, tak spoustě lidí se to zase jako nejlepší řešení nezdá, pokud chtějí jenom odjet z místa A do místa B
Jeste najit zpusob jak si spajet doma HW a nepotrebuju k zivotu zadne komercni firmy z oboru ITTakže FPGA a opencores.org?
má vyšší dostupnost a rychlostMaily si stejně většinou čtu lokálně, jinak přes GPRS. Takže 1 Mbit mi opravdu stačí...
Blbé je to se soukromím, ale stejně jsou to jenom maily, ty fičí po síti tak jako tak nešifrované.Minimálně taková polovina příchozích/odchozích mailů u mě v Postfixu využila TLS (co koukám do logu). Takže ne. Jinak ano, máte pravdu. Samozřejmě jsem si vědom výhod Gmailu...
Nejde v opere...
Opera/8.52 (X11; Linux i686; U; cs) - nepozoruju žádné problémy
Jednou mi došel mail, kašlal jsem na to a klikl jsem na něj až když jsem byl offline. Mail se samozřejmě zobrazil. Nepodceňuj AJAX.
(Přes profil)
nelze zobrazit zdroják zprávyVe zprávě: More options - Show original
prosím, nezná tu někdo nějaký způsob jak si všechny zprávy na centrumu nechat poslat na gmail?
)
chce proste presundout vas desktop do online sferyNo s panom bohom. Toho sa snad nedozijem ...Já myslím, že jo. Víc firem má podobnou vizi tj. data i aplikace na síti s možností týmové práce. A je tu třeba taky projekt Planet Lab a další (zajímavé PDFko např. tady
)
Tiskni
Sdílej: