Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Tak jsem se dneska na rootu dočetl, že existuje nějaký pořadník pro získání účtu na Gmailu, tak jsem to zkusil a zaregistroval se. Po několika hodinách (asi 5) mi skutěčně přišla pozvánka a já se mohl zaregistrovat a získat emailový účet od Google.
Teď sedím pár hodin u notebooku a nažím se všude možně vypátrat, jaké má Gmail nevýhody. Většina článků byla ale staršího data, problémy s IMAP, SMTP, POP3...a snad nějaký program pro prohledávání pošty a podle získaných dat upravuje reklamu.
Moc jsem toho tedy nezjistil.Co je tedy podle Vás na Gmailu špatného? Jaké má nevýhody? Jeho filosofie? Jeho snaha stát se dominantní? Vzhled ? Podělte se o svoje zkušenosti s Gmailem !
Tiskni
Sdílej:
Jinak nejlepší je vlastní doména, IP adresa a poštovní server. Tam je potom místa a služeb, jaké chcete
Třeba i ten webmail...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Jeste najit zpusob jak si spajet doma HW a nepotrebuju k zivotu zadne komercni firmy z oboru ITTakže FPGA a opencores.org?
má vyšší dostupnost a rychlostMaily si stejně většinou čtu lokálně, jinak přes GPRS. Takže 1 Mbit mi opravdu stačí...
Blbé je to se soukromím, ale stejně jsou to jenom maily, ty fičí po síti tak jako tak nešifrované.Minimálně taková polovina příchozích/odchozích mailů u mě v Postfixu využila TLS (co koukám do logu). Takže ne. Jinak ano, máte pravdu. Samozřejmě jsem si vědom výhod Gmailu...
Nejde v opere...
Opera/8.52 (X11; Linux i686; U; cs)
- nepozoruju žádné problémy nelze zobrazit zdroják zprávyVe zprávě: More options - Show original
chce proste presundout vas desktop do online sferyNo s panom bohom. Toho sa snad nedozijem ...Já myslím, že jo. Víc firem má podobnou vizi tj. data i aplikace na síti s možností týmové práce. A je tu třeba taky projekt Planet Lab a další (zajímavé PDFko např. tady