Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Tak jsem se dneska na rootu dočetl, že existuje nějaký pořadník pro získání účtu na Gmailu, tak jsem to zkusil a zaregistroval se. Po několika hodinách (asi 5) mi skutěčně přišla pozvánka a já se mohl zaregistrovat a získat emailový účet od Google.
Teď sedím pár hodin u notebooku a nažím se všude možně vypátrat, jaké má Gmail nevýhody. Většina článků byla ale staršího data, problémy s IMAP, SMTP, POP3...a snad nějaký program pro prohledávání pošty a podle získaných dat upravuje reklamu.
Moc jsem toho tedy nezjistil.Co je tedy podle Vás na Gmailu špatného? Jaké má nevýhody? Jeho filosofie? Jeho snaha stát se dominantní? Vzhled ? Podělte se o svoje zkušenosti s Gmailem !
Tiskni
Sdílej:
Jinak nejlepší je vlastní doména, IP adresa a poštovní server. Tam je potom místa a služeb, jaké chcete
Třeba i ten webmail...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Jeste najit zpusob jak si spajet doma HW a nepotrebuju k zivotu zadne komercni firmy z oboru ITTakže FPGA a opencores.org?
má vyšší dostupnost a rychlostMaily si stejně většinou čtu lokálně, jinak přes GPRS. Takže 1 Mbit mi opravdu stačí...
Blbé je to se soukromím, ale stejně jsou to jenom maily, ty fičí po síti tak jako tak nešifrované.Minimálně taková polovina příchozích/odchozích mailů u mě v Postfixu využila TLS (co koukám do logu). Takže ne. Jinak ano, máte pravdu. Samozřejmě jsem si vědom výhod Gmailu...
Nejde v opere...
Opera/8.52 (X11; Linux i686; U; cs)
- nepozoruju žádné problémy nelze zobrazit zdroják zprávyVe zprávě: More options - Show original
chce proste presundout vas desktop do online sferyNo s panom bohom. Toho sa snad nedozijem ...Já myslím, že jo. Víc firem má podobnou vizi tj. data i aplikace na síti s možností týmové práce. A je tu třeba taky projekt Planet Lab a další (zajímavé PDFko např. tady