V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tak jsem se dneska na rootu dočetl, že existuje nějaký pořadník pro získání účtu na Gmailu, tak jsem to zkusil a zaregistroval se. Po několika hodinách (asi 5) mi skutěčně přišla pozvánka a já se mohl zaregistrovat a získat emailový účet od Google.
Teď sedím pár hodin u notebooku a nažím se všude možně vypátrat, jaké má Gmail nevýhody. Většina článků byla ale staršího data, problémy s IMAP, SMTP, POP3...a snad nějaký program pro prohledávání pošty a podle získaných dat upravuje reklamu.
Moc jsem toho tedy nezjistil.Co je tedy podle Vás na Gmailu špatného? Jaké má nevýhody? Jeho filosofie? Jeho snaha stát se dominantní? Vzhled ? Podělte se o svoje zkušenosti s Gmailem !
Tiskni
Sdílej:
Jinak nejlepší je vlastní doména, IP adresa a poštovní server. Tam je potom místa a služeb, jaké chcete
Třeba i ten webmail...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Jeste najit zpusob jak si spajet doma HW a nepotrebuju k zivotu zadne komercni firmy z oboru ITTakže FPGA a opencores.org?
má vyšší dostupnost a rychlostMaily si stejně většinou čtu lokálně, jinak přes GPRS. Takže 1 Mbit mi opravdu stačí...
Blbé je to se soukromím, ale stejně jsou to jenom maily, ty fičí po síti tak jako tak nešifrované.Minimálně taková polovina příchozích/odchozích mailů u mě v Postfixu využila TLS (co koukám do logu). Takže ne. Jinak ano, máte pravdu. Samozřejmě jsem si vědom výhod Gmailu...
Nejde v opere...
Opera/8.52 (X11; Linux i686; U; cs)
- nepozoruju žádné problémy nelze zobrazit zdroják zprávyVe zprávě: More options - Show original
chce proste presundout vas desktop do online sferyNo s panom bohom. Toho sa snad nedozijem ...Já myslím, že jo. Víc firem má podobnou vizi tj. data i aplikace na síti s možností týmové práce. A je tu třeba taky projekt Planet Lab a další (zajímavé PDFko např. tady