Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »v dětském věku, kdy cukrovinky chutnají nejvíc, jsou zakázané. V pubertě, kdy je touha po sexu největší, je sex zakázanýOd toho zákazy jsou, ne? Aby se porušovaly...
V pubertě je objektivně nejvyšší hladina pohlavních hormonů a organismus je skutečně perfektně vyladěn na provozování sexu.Ovšem podobně objektivně je v pubertě člověk minimálně vyladěn na provozování rodinného života coby rodič. A naopak je velmi dobře vyladěn na to, aby provozoval sex bez antikoncepce...
Do jisté míry asi ano, ale není to hlavní příčina. V pubertě je objektivně nejvyšší hladina pohlavních hormonůA chvála Bohu za ten pozdější pokles, protože takhle člověk může aspoň místy myslet i na něco jiného, než na sex. Teda když zrovna není léto, nebo tak něco. Navíc on v pubertě není sex zakázaný - technicky spolu mohou souložit dva nezletilí a žádný (zákonný) postih jim za to nehrozí. Koneckonců, kdo si jako dítě nehrál na doktory
člověk může aspoň místy myslet i na něco jiného, než na sex. Teda když zrovna není léto
Té poznámce o létu moc nerozumím. U mne letní vedro chuti na sex spíš škodí než prospívá.
To sice ano, ale ne vždy je to ku prospěchu věci… :-)mluvil o "objektech zájmu" ...
No, řeknu ti... zezadu to bylo lepší.
Já se neotočil. Já je mám hezký pořád.
:-)
No to je pravda, ale určitě neškodí se občas takhle zamyslet. Člověk přijde na zajímavý věci.
Jo, ještě chci říct, že zákaz cukrovinek je u dětí kontraproduktivní, páč dítě, které nedostává sladké vůbec a touží po tom, si toho koupí tunu z prvního kapesného. V horším případě to dělá pořád. Dobrá je určitá regulace, ale úplný zákaz je hloupý.
V mládí, kdy má člověk nejvíc snů a odvážných idejí, jak by bylo možné zlepšit celý svět, nemá žádné prostředky ani postavení, aby to mohl udělat.
Coz je jenom dobre. Kdyby kazdej pitomec, co dostane napad, mel prostredky a postaveni k jejich prosazeni, tak by nebyl zivot snesitelny.
Kdyby kazdej pitomec, co dostane napad, mel prostredky a postaveni k jejich prosazeni, tak by nebyl zivot snesitelny.Jo jo, ceska klasika. Hlavne aby sousedovi ta koza chcipla.
zakazat lidem, co necemu nerozumeji, realizovat jejich napady, by patrne zhorsilo vasi zivotni uroven, za cenu, ze byste se mozna citil lepsim nez oni. Podobne jako ten sedlak, co si radeji preje, aby sousedovi chcipla koza.Nevím, jestli teď nereaguju povýšeně elitářsky (z pozice elity, která si dovolí udržet myšlenku :)), ale mám dojem, že debata vůbec není o zakazování realizace čísi nápadů. Debatuje se přeci o tom, že ten, kdo nápady údajně má, fňuká, že mu zároveň nějakým zázrakem nespadnou do klína prostředky na jejich realizaci, na což předřečník opáčil, že to je dobře. To nemá se sousedovic kozou vůbec nic společného ani podobného. Leda byste to přetvořil do podobenství o sedlákovi, co si stěžuje, že sousedovic koza není jeho.
Coz je jenom dobre. Kdyby kazdej pitomec, co dostane napad, mel prostredky a postaveni k jejich prosazeni, tak by nebyl zivot snesitelny.
Jak se divam na soucasnou politickou situaci, tak takovychto 'pitomcu', co se dostali dost vysoko, aby mohli sve silene napady realizovat, se v posledni dobe vyrojilo spousta. Ani nemusime koukat za hranice, mame jich dost i doma, staci otevrit noviny - namatkove treba ignorovani fyzikalnich zakunu pri navrhovani prednost chodcu i pred tramvajemi, ruzne podivne antidiskriminacni napady "ceskeho Borata" Dzamily Stehlikove, jeste prastenejsi ekologisticke napady zelenych a nakonec uplne silenosti bez hranic typu zruseni Masarykova nadrazi v Praze.
Bohuzel, nejhorsi vec na tom neni to, ze pitomec dostane moznost svuj plan realizovat, ale to, ze mu to platime my z nasich dani a jeste k tomu budeme muset v budoucnu zaplati za dosledky zpusobene onim pitomym planem, ktere jsou casto dopredu znamy (a dusledne ignorovany) jeste v dobe pred realizaci. A casto nejen penezi, viz nebetycna pitomost pri propagaci "absolutni" prednosti chodcu, ktera ma urcite na svedomi pokund ne stovky, tak urcite desitky zcela zbytecne zabitych lidi.
Já taky.
Bydlím v centru Prahy a ta nová, hypermoderní byznys centra jsou poloprázdná Jsou tam vysoké nájmy a firmám se to nevyplatí. Takže fakt nechápu, proč ti idioti na radnici hodlají stavět další skleněnou hrůzu. Nedávno jsem četla, že se jim nerentuje ani to Palladium nebo jak se to jmenuje. Není ani zdaleka tak úspěšné, jako je Anděl nebo Černý most. Bém je megaloman
Je malej, tak je zakomplexovanej.
Takže fakt nechápu, proč ti idioti na radnici hodlají stavět další skleněnou hrůzu.Protože se tam pak nastěhují magistrátní úředníci. Těm nebudou vadit ani vysoké nájmy (protože to zaplatí Pražané prostřednictvím rozpočtu města), ani parkovací zóny (protože budou v podzemí parkovat zdarma). Jako se stal úřednický skanzen z Malé Strany, vznikne úspěšně i z Nového Města. (Ne, nemyslím to vážně. To je jen taková úvaha
Nejsi daleko od pravdy. Kdysi nám tu vystěhovali téměř celou ulici - chtěli celou, povedl se jim jen jeden blok. Že prý tu budeme mít samé úřady. Úředníci zasedli do zrekonstrovaných budov a náhle zjistili, že je zde moc hlučno, takže domy se prodaly a ob dům je teď hotel Škoda mluvit.
hlavně když vylezl na osmitisícovkuOprava: se nechal vytáhnout na osmitisícovku
přesto však měl tento sportovní výkon odložit až na dobu po skončení jeho mandátu
IMHO v nejbližších letech ukončení mandátu (které by nebylo následováno dalším) neplánuje. Jinak naprosto souhlasím.
... by to byly dočasné objekty.myslíš něco jako v Brně Tesco (dříve tuším Prior?), stavba "dočasná", která měla později uvolnit prostor rozšíření nádraží, a teď se musí nádraží mermomocí přesunout, mj. aby Tesco mohlo zůstat stát (přestože plány rekonstrukce nádraží byly i takové, že by se Tesca nedotkly)? btw, jsou to sice jednotlivé případy, které zdánlivě nic nespojuje, ale připadá mi, že někdo tahá za nitky tak, aby se železniční doprava prostě zlikvidovala, resp. omezila na míru nejnižší možnou aby ještě nenastaly občanské nepokoje a mezinárodní problémy ...
a nakonec uplne silenosti bez hranic typu zruseni Masarykova nadrazi v Praze
Hm… jako na zavolanou… Jsem nechutně paranoidní, když mne napadá, že je to taková náhoda, že to snad ani není náhoda?
Když jsem měl čas sportovat, neměl jsem prachy na vybavení, teď mám prachy na vybavení, ale času je málo. Když mám malé děti, pořeboval bych dům nebo velký byt a větší auto, až tohle všechno budu mít, už to nebudu potřebovat.Nojo, a teď takhle: 1) Byl byste ochoten se o to svoje sportovní vybavení podělit s nějakým mladíkem, který má čas sportovat, ale nemá prachy na vybavení? Například protože si představíte, jak by to bylo prima, kdyby takhle někdo pomohl tehdy vám? 2) Budete ochoten, až budete mít velký byt a velké auto, a nebudete ho potřebovat, vyměnit to s někým, kdo to potřebovat bude, za malý byt a malé auto, když by vám to teď tak pomohlo? Jestli on ten "koloběh života" není jen divně nastavený koloběh lidské společnosti?
Čím dál víc ve mně narůstá pocit, že většinu lidí je zcela nemožné o čemkoli přesvědčit, a pokud chceme cokoli dokázat, není jiné cesty než ty méně chápavé mlátit baseballovou pálkou, ne-li něčím horším.Problém bývá většinou v podvědomém předpokladu, že "většina lidí" chce totéž co my (myslící subjekt), což je dětsky naivní. Pokud chcete někoho o čemkoliv přesvědčit, musíte zpravidla přizpůsobit svou argumentaci dotyčnému. To ale obvykle těžce relativizuje váš vlastní pohled na věc, a tak je to mlácení pálkou přece jen jistější cesta, jak si potvrdit správnost vlastních fantasmagorií o správném fungování světa
Začínám mít pocit, že novinové zprávy píše ten samý generátor, který vyrábí titulky ke spamům.Však to tak je. Účelem obojího je prostřednictvím naprosto zbytečných a nesmyslných "informací" naočkovat adresáta k tomu, aby něco koupil (ať zboží nebo ideologii).
jak zajímavě paradoxní je naše společnost: v dětském věku, kdy cukrovinky chutnají nejvíc, jsou zakázané.Společnost není paradoxní, společnost je prostě konzervativně objektivní, jako protiváha k subjektivnímu nereflektujícímu jedinci. Cukrovinky chutnají nejvíc v dětském věku, protože sladká chuť bývala biologicky bezpečná (co bylo sladké, nebylo jedovaté), a proto děti při konzumaci sladkého nemají žádné přirozené zábrany (jako mají při konzumaci hořkého nebo kyselého). Ta vaše úvaha už dávno neplatí, protože cukrovinky nejenže nejsou pro děti "zakázané", ale naopak dětem vnucované reklamou a následně dospělými jako řešidlo všech problémů (jako prevence hádky nebo za odměnu). Těch několik procent zákazů (pakliže to není za trest, což jen potvrzuje božskou moc sladkostí) už je jen ozvěnou starých časů, kdy bývaly cukrovinky luxusní zboží a tudíž kazící v přemíře charakter. Ale hlavně neplatí, protože původní "sladkosti", na které je organismus pořád ještě nastavený jako na bezpečnou potravu, se dávno nahrazují rafinovaným cukrem, jehož účinky na organismus jsou destruktivní. Vámi zmíněný paradox společnosti se podobá úvaze, že zrovna když dítě chce nejvíc lézt po čtyřech, tak ho jeho rodiče jako na potvoru nenechají svobodně vypadnout z okna nebo prolézt si radostně mezi auty na pražské magistrále.
V pubertě, kdy je touha po sexu největší, je sex zakázaný.S tím je to na jednu stranu podobné jako s těmi sladkostmi a tím lezením po čtyřech (včetně těch zákazů nezákazů). Biologické procesy fungují nezávisle na tom, že už není pro mužského pubertálního samečka třeba zápasit fyzicky o samičku s vyspělejšími jedinci a teprve když se osvědčí, tak ji získat. Takže ani v přírodě to není zařízeno tak, že k úspěšné kopulaci stačí pouhá touha. Paradox je v tom zákazu sexu v pubertě pouze pro infantilní puberťáky, kteří mají za to, že stejně jako si pětiletý prcek představuje, jak skvěle řídí autobus, tak si čtrnáctiletý puberťák maluje, jak skvělý je milenec a partner. Nic jiného ho nezajímá. Následky pětiletého prcka za volantem autobusu a třináctiletých rodičů (ale nemusí to být ani dítě, stačí následky psychického se vyrovnávání se sexuálním partnerstvím) pak ať si řeší někdo jiní.
V mládí, kdy má člověk nejvíc snů a odvážných idejí, jak by bylo možné zlepšit celý svět, nemá žádné prostředky ani postavení, aby to mohl udělat.Což je pro svět jedině dobře. Ty "sny a odvážné ideje" jsou často právě především narcistické fantazie, jejichž předmětem je zlepšení světa zcela podle touhy snícího individua, zcela kašlajícího na svět jako takový, na realitu fyzikálních a jiných zákonitostí, na vztah příčin a následků, a hlavně na druhé lidi jako na samostatné subjekty se svými vlastními sny a odvážnými idejemi.
Všechno, po čem toužíme, dostáváme tak pozdě, že už je to nanic.Ono je to většinou tak, že ty "sny a odvážné ideje" se velice rychle rozplynou pravě tehdy, jakmile dostaneme to, po čem jsme tak toužili v domnění, že jedině nedostatek prostředků je právě to, co nám brání v geniálním a tvůrčím světozlepšovacím rozletu. Ale je to vlastně takové kvalitativní síto těch idejí. Ty, které vydrží, tak zřejmě stojí za to. Ty, které propadnou... zaplaťpánbůh za to. Takhle fungovala tradiční společnost a kult "mladý, dravý, perspektivní" se prosazuje hlavně díky pokračující infantilizaci společnosti. Ti skutečně perspektivní "mladí" především mají doslova ještě nějakou perspektivu, tzn. je zřejmé, že se mají kam vyvíjet a co se učit. Třeba to, jak pro svoje sny a ideje získat potřebné prostředky.
Což je pro svět jedině dobře. Ty "sny a odvážné ideje" jsou často právě především narcistické fantazie, jejichž předmětem je zlepšení světa zcela podle touhy snícího individua, zcela kašlajícího na svět jako takový, na realitu fyzikálních a jiných zákonitostí, na vztah příčin a následků, a hlavně na druhé lidi jako na samostatné subjekty se svými vlastními sny a odvážnými idejemi. Promiň, ale tohle jsou u mne samé fráze. Samozřejmě, že ty sny se odvíjejí od toho, co daný člověk považuje za dobré, hezké či důležité - od čeho jiného by se měly odvíjet? To není narcismus, to je nutnost....od toho, co snící člověk považuje za dobré, hezké či důležité pro sebe samotného. I když to třeba maskuje deklarovaným altruismem. A to je narcismus.
Svět jako takový? Co to je? Stejně tak realita fyzikálních a jiných zákonitostí, vztah příčin a následků - ty máš doma pod postelí zdrojové kódy celého vesmíru, že přednášíš, co je a co není možné?Pravě že nemám, takže si můžu dovolit ten luxus rozlišovat "sny a odvážné ideje" z "mládí" od reality. Svět je něco, co je odděleno od myslícího subjektu tak, že nepodléhá jeho fantaziím. Ty sny a ideje mají často povahu "kdybych měl kouzelný prsten, tak bych jím otočil a všechno by bylo tak, jak má být". Akorát že chybí ty prostředky (ten prsten), takže to skončí u vzdychání.
No a? Ti druzí lidé mají přece také možnost ty ideje naplňovat a za těmi sny jít. Jenže to nedělají - dost možná proto, že žádné sny ani nemají, nebo je nepovažují za důležité.Tak to prrr. To jste se dostal daleko od
V mládí, kdy má člověk nejvíc snů a odvážných idejí, jak by bylo možné zlepšit celý svět, nemá žádné prostředky ani postavení, aby to mohl udělat. Všechno, po čem toužíme, dostáváme tak pozdě, že už je to nanic.Jít za svým snem a naplňovat svoje ideje se dost liší od vzdychání nad tím, že člověk "nemá prostředky" a když je má, tak je to nanic. Ale v podstatě je to v pořádku. Stačila trocha reflexe a hned je z narcistického fňukání nad nespravedlností světa odhodlání "jít za svým snem"
Nechápu, proč by jeden člověk, který sebral odvahu a sílu udělat něco, o čem myslí, že je správné, měl brát ohled na mlčící dav.On by si měl především včas uvědomit, že druzí lidé nejsou žádný mlčící dav, na který nemusí brát ohledy, ale lidé jako on. Když se mu to povede, tak dospěje a třeba ty svoje sny dokáže uskutečnit. Když ne, bude celý život bojovat proti "mlčícímu davu" nebo těm zlým, co mu házejí svou činností/nečinností/nechápavostí klacky pod nohy. I tak je to ale pokrok oproti čekání na kouzelný prsten.
Nechápu, proč by jeden člověk, který sebral odvahu a sílu udělat něco, o čem myslí, že je správné, měl brát ohled na mlčící dav. Ten dav totiž nikdy nic neudělá, nikdy nic neřekne a nikdy nenavrhne žádnou změnu. Pokud ho budeme respektovat, všichni tu shnijem v naprosté nečinnosti.Takových změn jsme myslím ve dvacátém století poznali hned několik…
stačí následky psychického se vyrovnávání se sexuálním partnerstvímto by me zajimalo jake - nic zvlastniho na sobe nepozoruji
meritelne skoro zadny rozdil v pozitku[Pokud jde o výhody masturbace,] souhlasím se vším kromě tohohle
nikdy jsem se za zadnou neotocil ani jinak podporil tuhle nesmyslnou maniiTo není "nesmyslná mánie", to je prostě mužská přirozenost. S tím lze těžko něco udělat - podobně jako třeba s tím, že pro spoustu chlapů je auto především nástavec na penis.
muj osobni nazor je, ze rozdil mezi masturbaci a skutecnym sexem je asi takovej jako mezi dobrou hi-fi soupravou a hi-fi soupravou pro "audiofila" - meritelne skoro zadny rozdil v pozitku, ale audiofil je proste presvedcen, ze jeho verze je lepsi.Tenhle názor s tebou asi bude sdílet málokdo (dokonce se přiznám, že o nikom takovém nevím)
jasne, kdyz ma clovek skutecnou partnerku, tak to ma spoustu vyhodTak tohle mě zaujalo. Jaké konkrétní výhody máte namysli?
Děkuji za (místy i vtipné) výhody.vsechno ostatni ...
Tiskni
Sdílej: