Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Když jsem skoro usínal, vzpomněl jsem si na předtýdenní glosu Františka Fuky, kde přechází na linux a nedalo mi a musel jsem začít blogovat o starých časech. Nebo mladých časech? Jak je to správně, pane spisovateli?
Nejde mi teď o samotný přechod, který je stejně nevyhnutelný pro každého z nás, nebo vlastně z nich . Jde mi o to, že FUXOFT je pro mě pojem už dobrých 15 let, možná 18 let. V té době jsem se poprvé setkal s jeho prací. Nikdy nezapomenu na užasné zážitky při hraní textovek s Indianou Jonesem, nebo při napínavých telefonátech a "telnetění" na Timex v Podrazu 3, nebo při Katuši v Tetrisu 2, což je podle mě vůbec nejlepší tetris ever. Při vzpomínce na FUXOFT SOUNDTRACK 4 a AY přepisy fragmentů z Concertů in the Čína
J.M.Jarre se mi tají dech. Ehm. Tohle ale nemá být Óda na Frantu Fuku. Tohle měla být jenom exkurze do časů dřívějších a připomenutí před důležitým úkolem
Poprvé se moje prsty dotkly klávesnice Didaktiku Gama při skákání v Dynamite Dan II. Ten ale nebyl můj. Můj první, i když půjčený, bylo PMDčko, už se nevzpomenu na číslo. To vzrušení z prvního večera nezapomenu. Asi po 3 měsících následoval "upgrade" na Didaktik M a už to šlo rychle.Zvětšení paměti na 128kB ve Veselí nad Moravou, pak Melodik v Microelu. To byly časy. Studium Universumových Assembler a ZX Spectrum. Paráda.
A jak jste začínali VY? Pochlubte se.
Tiskni
Sdílej:
Někdy mě pak zamrzelo, že jsem ho nepoznal lépe. V té době, kdy jsem ho měl, jsem byl ale moc mladý a takové věci jako architektura mě nezajímaly.