Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
S tátou hledáme a porovnáváme nejrůznější LCD.
Chtěli bysme:Teď je ale otázka jestli ho má koupit na Vánoce, nebo později v roce 2006, protože jsem se dočetl, že ceny LCD půjdou hodně dolů.
Počítač mám hlavně na práci, hry tolik nehraju, ale když už, tak aby se to pak dalo hrát. Zajímá mě tedy váš názor na to, kdy to koupit (nespěchá to), jakou značku, nebo jestli bych měl dát na něco pozor, popř. jestli jsou ty monitory pod 10 tisíc nekvalitní atd. prostě jakoukoliv radu.
Dál se nevyznám v úhlu pohledu a kontrastu, takže kdybyste mi to někdo upřesnil, byl bych rád.
Jo a ještě k obnovovací frekvenci 85 Hz, možná by stačilo 75, ale já se toho bojím, protože na starším CRT monitoru 17", který mám teď mi z 75 Hz praská hlava, nevím jak je to u nových LCD...
Tiskni
Sdílej:
U LCD panelů se nemá smysl o frekvenci bavit - buď svítí nebo nesvítí. Pokud je připojen na DVI.
Podívejdte se na sem, mohli byste se pak více orientovat.
Vložil jsem blbě odkaz, mělo tam být http://lcdmonitory.computerweb.cz/. Ještě jednou sorry.
U LCD panelů se nemá smysl o frekvenci bavit - buď svítí nebo nesvítí. Pokud je připojen na DVI.pro kamaradku sem chtel koupit starsi lcd a pripojit ho pres CRT konektor... znamena to tedy ze pokud ten monitor umi 60Hz tak presto ze je to LCD tak bude blikat????
je rozlišení jen 1024x7681280x1024, já bych ani víc nedával, možná při nějaký nenáročný hře.
Snad jen posledni vec. 19 maj i pri stejnym rozliseni delsi casy, ale ja to nevnimam, poznat to mistama nekde je (zejmene u animovanych filmu n DVD), ale me to nevadi.Když bude 8, nebo 12ms, tak to JE jedno, protože 16ms = 62,5 FPS a to BOHATĚ stačí.
Koupit 20 s vyssim rozlisenim je pekny, ale ten cenovej skok je neadekvatni.Říkal jsem do 10 tisíc, když ho koupíme k Vánocům a když příští rok, tan snad i víc. Takže 19".
19 palcový - rozlišení 1280x1024hm, imho trošku divný požadavek ... mám 1600x1200 na 17'' (CRT) a přijde mi to tak akorát (nojo, dost taky dělá mřížka) - po přepočtu asi 127 DPI ... tiskárny dneska mají běžně 600 DPI ... proč chceš proboha koukat na tak velikánský pixely??? (1280x1024 na 19'' dá asi 90 DPI, ještě navíc na LCD je to nechutně ostrý a víc to vynikne)
odezva max. 12msmožná mi něco uniklo, ale nevím o tom, že by obchodníci udávali metodiku měření ... takže to je údaj, se kterým si tak leda můžeš utřít zadek (po vytištění na vhodný papír
obn. frekvenci 85+ Hznaprosto irelevantní - říkals', že kupuješ LCD, hej, vzpomínáš? - neříkal jsi CRT ...
Teď je ale otázka jestli ho má koupit na Vánoce, nebo později v roce 2006, protože jsem se dočetl, že ceny LCD půjdou hodně dolů.no to je prognóza jak bejk ... samozřejmě, že půjdou dolů ... když dva roky počkáš, zcela určitě o tom půjde říct, že šly hodně dolů ... v poslední době se mi zdá, že vánoční a jiné sezónní držení ceny není už tak výrazné, jak bývalo ... naposledy jsem kupoval více hardware letos v únoru, asi za 12 kKč, doteď to dohromady slevilo asi o 1500, což se mi jeví celkem slušně - kdybych si totéž koupil už minulé Vánoce, byl by nyní rozdíl přes tisícovku na procesoru a sedmnáct stovek na pamětech, zbytek tak výrazně nešel ... co se týče cen LCD, mám dojem, že je to obdobné, jako s vypalovačkami CD - nejprve stály desetitisíce, pak klesly kolem 10 kKč a postupně méně, směrem k 5 kKč, pak se začly objevovat DVD a během chvilky šly vypalovačky pod 2 kKč, nyní i DVD smažky stojí pár šupů ... takže mám pocit, že teď jsou LCDčka v té fázi poklesu blížící se těm 5 kKč u vypalovaček (btw a projektory bych teď tipnul na fázi propadu pod 10 kKč v tom mojem srovnání, jsou na trhu jen o kousek pozadu)
Počítač mám hlavně na práci, hry tolik nehraju, ale když už, tak aby se to pak dalo hrát.jakou práci? - třeba na zpracování fotek bych si to rozhodně nekoupil; ostatně problémy s podáním barev jsou jedním z faktorů, proč nad koupí LCD stále ještě váhám btw, neví někdo, kde mi za rozumný peníz zkalibrujou monitor?
jakou značku,hm ... neznámý výrobce často překvapí, a i proslavené značky mají špatné série ... ono se to stejně dost často vyrábí ve stejných továrnách ...
nebo jestli bych měl dát na něco pozor, popř. jestli jsou ty monitory pod 10 tisíc nekvalitní atd. prostě jakoukoliv radu.vykašli se na teorii ... prostě si to pořádně prohlídni, nenech se zblbnout počátečním unešením z toho, jak je to všechno ostré a barevné, nech si předvést víc modelů a spolehni se na vlastní oko - ovšem to nesmí během výběru sklouzávat k cenovkámDál se nevyznám v úhlu pohledu a kontrastu,
Jo a ještě k obnovovací frekvenci 85 Hz, možná by stačilo 75, ale já se toho bojím, protože na starším CRT monitoru 17", který mám teď mi z 75 Hz praská hlava, nevím jak je to u nových LCD...CRT = catode ray tube, LCD = liquid crystal display ... dával jsi pozor ve fyzice? - zřejmě ne, jinak bys z vlastností CRT nemohl vyvozovat cokoliv o vlastnostech LCD ...
CRT = catode ray tube, LCD = liquid crystal display ... dával jsi pozor ve fyzice? - zřejmě ne, jinak bys z vlastností CRT nemohl vyvozovat cokoliv o vlastnostech LCD ...Pozor ve fyzice dávám, jsem teprv v 9. třídě, toto jsme nebrali. O LCD v podstatě nic nevím, takže jsem dost poučen.
Skutečně zajímavé výhody LCD jsou geometrie a spotřeba, podle okolností ještě váha a rozměry. Povídačky o ochraně zraku jsou z větší části jen propaganda. Současné (CRT) monitory jsou někde trochu jinde než to, co se používalo před deseti lety, a i LCD se dá nastavit tak (a už jsem jich tak nastavených dost viděl), aby z toho za chvíli bolely oči.
gamma-s
pro normální práci a gamma-f
na fotky a videa (i když videa v MPlayeru se nastavení gammy X serveru netýká).