Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.
Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.
Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.
Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede David Heidelberg, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem … více »
Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.
Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »Společnost Framework představila nový Framework Laptop 12 s Intel Core Series 3, Thunderbolt 4, Wi-Fi 7, volitelnou čtečkou otisků prstů a podsvícenou klávesnicí s open-source firmwarem ZMK. Objednat lze s předinstalovanou Fedorou 44 KDE Plasma.
Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Are you still there? Před pár dny vyšel Portal 2!
Čekal jsem na to jako na požehnání a jakmile jsem měl příležitost, tak jsem na to vletěl a začal hrát. A nezklamalo to. Bylo to vtipný, pěkný, promakaný a místy dost zapeklitý.
Hrál jsem to včera od 20:00 do 3:00 a potom dneska od 10:00 do 15:00, kdy jsem to dohrál. Pravdou je, že na některých problémech jsem visel docela dlouho, zvlášť v noci, kdy už mi to moc nemyslelo. Tím, že portal gun je smyšlená záležitost, na kterou člověk bez duševní poruchy není zvyklej, tak se mi docela často stávalo, že jsem si uvědomil podstatně elegantnější řešení problému až po jeho vyřešení kostrbatější cestou. Je zajímavý, že mi pořád ještě občas uniká potenciál teleportu.
No nic, jen jsem chtěl upozornit na to, že to vyšlo. Pokud tu hru někdo neznáte, tak si koukejte sehnat první díl a pařit. Je to fakt unikátní a úžasná hra.
Portal 2, ač velmi pěkný, ani není přehnaně náročný na hardware, na mym notebooku s Core i3 a GeForce 310M (což je fakt shit grafika) to jelo na nativních 1366x768 při středních detailech dobře. Nevím kolik FPS, ale příjemně hratelný. Nevím jak to jede ve Wine, hrál jsem to v čerstvých Windows 7 Professional x64, který jsem si zrovna včera stahoval přes MSDNAA (donedávna jsem ani nevěděl, že to díky Katedře počítačů na FEL ČVUT máme dostupný - resp. jsem měl za to, že je to jen pro lidi co si zapíšou nějaký windowsí předměty - ale to je na jiný povídání), protože na notebooku mi jede nVidia GPU jen ve Windows (that's Optimus for ya) a na stolním PC se mi nechtělo osírat se s tím.
Tiskni
Sdílej:
Nenapadlo mě, že to na ně bude fungovat taky.
(jestli vůbec nějaký bude)
Jen bych dodal, že už delší dobu hraju fakt výjimečně, téměr vůbec.
+1
Nemám to dohrané celé, takže jen pár postřehů. Na to, jak to vypadá, to jede fakt dobře. Je to optimalizované pro low end pc (v nastavení je dokonce cosi pro NTB). Věci, které se už dneska řeší jednotlivými objekty (například ty listy, co jsou všude kolem), oni řeší po staru, je to jen textura. Ale bezvadně připravená.
Na začátku mě lehce zamrazilo, hovoří se tam o enrichment center (to už samozřejmě i v jedničce), což v české verzi překládají jako zušlechťovací centrum, ale enrichment se také používá ve smyslu enriched uranium. Také na začátku se hovoří o prepare for nuclear core meltdown (na základě katastrofy jako dopad meteoritu, no naštěstí tam nehovoří o zemětřesení). No nevím, jakou ta hra bude mít oblibu v Japonsku, tohle mi přišlo už hodně nediplomatické, ale kdyby se to mělo předělávat, tak to nevydají.
Jinak úžasná hra, ty logické hádanky nejsou nijak složité a asi ani nemají být. Ta hra se mi líbí, občas se prostě rozhlížím kolem po scéně, čtu si texty od GLaDOS a poslouchám zvuky. Fakt se to povedlo, je na co se koukat, všechno působí hrozně pěkně a mile. Skutečně doporučuji, těch 38€ (na steamu) mi přijde přiměřené, i když se to dá dohrát za cca 6 hodin, což je poměrně málo.
Shodou okolností jsem dnes narazil na článek
http://zpravy.idnes.cz/tehule-pivisko-kafco-stupidni-slova-utoci-vyberte-nejhorsi-z-nich-105-/domaci.asp?c=A110412_163407_domaci_bar
Končí takto:
Slova mohou podle Vybírala velmi snadno sloužit i k exhibici. Někdy se předvádí i určitý druh světáctví. "Když kulturní redaktor Pavel Anděl na ČT2 kdysi vyslovil ‚To jsou takový ty loubadžitový filmy‘, tak z něj přímo sálala hraná ležérnost s trochou předvedení se toho, že on ví, co znamená ‚low budget‘," vysvětluje psycholog.
Jinak "spisovný" a "nespisovný" je kratší, takže další výhoda
Navíc se s místním slangem naprosto ztotožňuju.
Nám z Čech to vůbec nepřijde.
To, že kombinuju spisovnej a nespisovnej jazyk?Spíš kombinuješ spisovný a nespisovnej jazyk, ne?
Doufám, že bude o Vánocích ve slevě... 