Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
to je prý to, co potřebujeme. A nedosti tomu. Ještě "základní pocit národní identity" - zkrátka, pan prezident zase perlí.
Jsem sám, kdo má potíže chápat tahle slova? Jsi Čech Čech Čech, tak si toho važ?... Čechy Čechům a zlá Evropo pryč? K tomu nám dopomáhej Klaus a nikdy jinak? Jak daleko je "národní socialismus" nebo "Bílá liga" (základní pocit rasové identity a přirozená loajalita k bílé rase)?
Inspirováno opět další debatkou pod článkem na root.cz, který jeho autor ukončil sebevědomou poznámkou: Mimochodem: Firefox není ohnivá liška, ale čínský název pro pandu červenou (ailurus fulgens). Tou patrně zamýšlel uštědřit provokatérovi, kterého v článku rozebírá, konečnou ironickou ránu (vidíš, jak tomu nerozumíš!).
Jistá hostingová firma nabízí i mimo jiné poměrně populární program FREE. Docela slušný prostor, mnoho databází, webmail. S výhradou, že jde o testovací hosting, že je tedy bez technické podpory a bez garance. Z toho vyplývají občasné neavizované a nikde nezmiňované výpadky jak různých funkcí, tak celých webů. Dobrá. Free je free...
Že ale dojde přes noc k nasazení betaverze PHP 5.1 (ačkoliv podle deklarace má běžet verze 5.04), navíc verze, která pro provozovatele mnoha aplikací znamená
Fatal error: Only variables can be passed by reference with array_shift
a tím pádem konec bez ručních oprav kódu aplikace (např. redakčního systému), toho bych se nenadál ani v nejdivočejších snech.