Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tiskni
Sdílej:
1. sehnat telefon ktery jde prepnou do offline stavu (existuje neco takovyho?)Airplane mode. To má skoro každý. Asi by nebol problém to naozaj overiť cez merač signálu apod. Alebo používaj nejaký starši "dumb" telefón, tie nabootujú za pár (desiatok) sekúnd. S vybratou baterkou sa asi na sieť ľahko nepripojí
3. telefon nechat doma a sebou nosit nejakej jinej bez sim, nebo nejaky jiny zarizeni s podobnyma funkcema, ktery ale neni pripojeny v siti.Ja som takto pred dávnymi rokmi nosil (dumb, iné neboli) mobil a PDA. Ešte v časoch Palm OS. Neskôr som sa aj z (nového) PDA občas pripojil cez bluetooth na mobile internet. Potom som to ale skombinoval, lebo nosiť 2 veci je otrava.
4. sehnat (vyrobit) nejaky pouzdro ktery by odstinilo signal (Faradayova klec). Predpokladam ale ze kdyz bych to vytahl z pouzdra treba abych se podival na hodiny tak by se telefon hned pripojil...Stačí jemná kovová sieťka, cez ktorú by bolo vidieť display.
To abych ten meric signalu nosil sebou...Takové ty blikací nálepky, případně přebastli LEDku na sirénku. Faradayovu klec bych nepoužíval, při network search se šťaví baterka.
1. sehnat telefon ktery jde prepnou do offline stavu (existuje neco takovyho?)jj, celkem dost telefonů má režim pro použití v letadle – vypnou se rádiové části.
vyndavat sim, problem je ze sim v mym telefonu je az pod baterkou a vyndavat ju a davat zpatky je otrava... (a pomuze to vubec ?)Na to právě pozor – když tě budou sledovat, tak můžou jít (a dost možná půjdou) i po IMEI tzn. identifikují tvůj přístroj – že tam máš jinou SIMku je už pak jedno.
telefon nechat doma a sebou nosit nejakej jinej bez simAle i ten bez SIM by musel být offline, protože jinak se připojí pro možnost nouzového volání (112) a podle toho, kde se s ním pohybuješ by si ho s tebou mohli spojit (typicky místa: domov – práce – škola – přítelkyně…)
Nevyhoda je ze v pripade nejakyho necekanyho problemu (treba rozbity auto) bych nemohl zavolat pomoc.Na to je potřeba mít jeden přístroj vyhrazený pro tyhle případy – zapneš ho, jen když je potřeba. Ale je to dost nepohodlné… záleží, jak moc jsi paranoidní. Taky by se dalo použít nějaké staré dobré PDA – nějaké, co jde upgradovat na GNU/Linux, ty kapesní Windows jsou na palici. Případně nějaký Palm, Psion… Nebo Openmoko, tablet bez GSM modulu, malý netbook atd.
zavřít do plechové schránkyTo není zas tak jednoduché, jak to vypadá. GSM projde lecčím.
Kovom nie. Ale musi byt dosledne uzavrety - napr. taka plechova doza od caju je vyborna.zavřít do plechové schránkyTo není zas tak jednoduché, jak to vypadá. GSM projde lecčím.
A propo by jiste stacila nejaka kovova sitkaSprávne treba naňho hodiť sieť, studenú, teplú a do klece
*něconěco...#
), včetně hlasových. Některé karty jen pro datový provoz to mají už od operátora, pokud si jí dáte do telefonu, tak z ní nejde volat ani se na ní nejde dovolat (jak je to s 112 jsem tenkrát nezkoušel). To, jestli to jde i doopravdy, záleží už ale na operátorovi, respektive na tarifu.
InspiraceA to by mě zajímalo kolik těch historek je pravdivých...