Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
V poslední době vnímám víc a víc názory lidí, kteří jsou o něčem pevně přesvědčeni a nejvíce o tom, jak se mám chovat, jaké cíle mám v životě sledovat a jaké informace mám vnímat. Často jsou to lidé, kteří prožili větší část života před rokem 89 (*). Přes jejich zkušenost a dobré úmysly odmítám jejich monopolní pohled na vnímání světa. Vyslechnout je ano, ale nenechat se od nich omezovat v příjímání nových informací.
Někdy mne zaujmou některé tipy pro Vim z RSS feedu tak, že se na ně jdu podívat. Už mi přijde trapná aktivita spammerů. Pokud sousloví trapný spammer není oxymoron. Ale možná je to nevyhnutelný jev do doby, než bude automatizovaná detekce lidské škodolibosti.
Kdo musí používat z nějakého důvodu OS Windows, pak možná ocení následující terminál, který se jmenuje prostě Console.
Nejodlišnějším znakem obyvatele jednoho státu od druhého nebo jedné národnosti od druhé je řeč (většinou). Zkuste se nachvíli vžít do situace, že všichni mluvíme stejným jazykem (například v Evropě).
Objevil jsem následující stránku, kde je popsaný harmonogram koncertů Nirvany od roku 1987.
Dovolte mi připomenout nepokoje v Plzni v roce 1953, které byly odpovědí plzeňských dělníku zejména z tehdejších Leninových závodů (Škodovky) na měnovou reformu provedenou komunistickou vládou. 1. června, tedy dnes, je výročí této události.
Pokud potřebujete z jednoho operačního systému přebootovat do jiného a nechcete čekat na nabídku grubu, pak čtěte dále.
keywords vim matlab script m-file
Nevím, jak jsou na tom verze matlabu nyní, ale tento skript edit.m
nahrazuje matlabí edit. Používal jsem jej pro gnome-terminal, ale pak jsem přešel na aterm. Proto je kód pro gnome-terminál ponechán zakomentovaný. Překvapil mne kamarád, že jej používá a bez problémů. Psal jsem to před 2 lety kvůli diplomce, protože jsem prostě na vim zvyklý.
Kdo je zasvěcený do problematiky menšin v ČR, mohl by přidat komentář k následujícímu textu. Článek je z kapitoly Demografie z anglické Wikipedie. Tučně je nedávno přidaný problematický text. Tvoří tedy aktuální verzi.
... a neumíme plavat. Jednou z příčin, proč se nedostává pomoci lidem v New Orleans je ta, že americká administrativa je plná bílých Evropanů, případně navíc z oblasti JesusLandu, případně z Texasu. Lidé, kteří by pomoc potřebovali jsou většinou černí Afričané. Navíc, ti co zůstali, neměli kam odejít. Jaká je skutečnost, to ví asi jen oni. Jen mě ta rychlost pomoci USA svým vlastním lidem překvapila již po přechodu hurikánu v kontrastu s technologií, kterou mají k dispozici.
Google filtruje výsledky s ohledem na zákon vynalezený v USA Digital Millennium Copyright Act.
Používám anglickou verzi, tak by mne zajímalo, jestli se někomu s českou lokalizací Googlu objevila hláška v tom smyslu, že výsledky jsou zobrazeny s ohledem na tento zákon. Kdyby se to projevovalo jen v anglické verzi, pak je to zajímavý. Chudák je pak například čínský občan, jehož pravděpodobnost, že výsledek je relevatní, je P(D.M.Act) x P(čínskej Google) mizivá. A možná je to normální obalit se tunou zákonů, a tak přenechávat zodpovědnost na někom jinym.
Nemáte někdo tušení, k čemu slouží http://eval.google.com a http://eval2.google.com?
qbphzragf naq frggvatf jsem potkal v registrech Windows. Jestli nekdo vi, co je to za jazyk, at sem napise, co to teda znamena. Jinak na freshmeatu jsem nasel neco podobnyho a dal uz jsem nehledal.
Mam tri teorie: postizeny kodovani, povedenej vtip nebo opravdu nevidanej jazyk.Po tom, co jsem zkousel pracovat s programem IComplete, jsem dosel k zaveru, ze je to asi nejvydarenejsi doplnovani, co se tyka C, C++. Ja jsem osobne zkousel jen C++ zdrojaky, takze s C a Javou se muzou objevit jine zaludnosti, nebo taky ne. Tenhle zapis navazuje volne na tento blog Martina Fialy.
Tak jsem zkoušel v googlu vyhledávat text obsahující závorky, ale něco mi není jasné. Pokud napíšu řetězec:
"formats. (April 10, 1998"pak prvních 6 nalezených odkazů je téměř 100% relevatních, až na to, že jeden se týká hranatých závorek a ne kulatých. Po zadání
"formats. (April 10, "z deseti zobrazených odkazů je opět 6 relevatních, ale tady přichází ta podivnost. První je
"formats. April 10, ", tj. bez závorky. No a otázka, na kterou si nedovedu odpovědět je, proč google upřednostňuje řetězce, které zřejmě mají větší míru odlišnosti od mého zadaného řetězce? Nevim, jaké míry google uplatňuje. Snad jen upravit můj dotaz a možná by to našel dobře. Google to asi najde, ale výsledky mají podivné řazení. Existuje v googlu vyhledávání následujích znaků, tak aby mne respektoval?
@#$%^&*()_+-=
Tady je zajímavej článek.
Dobry den,
kontaktujeme Vas v souvislosti s Vasim nametem na zlepseni aplikace Mojebanka, ktery se tykal moznosti vyuzivat pro pristup i jine internetove prohlizece nez je Internet Explorer od spolecnosti Microsoft.
Jelikoz neudrzuju stranky, resp nejsem webmaster, tak se chci zeptat na jednu vec. Pouzvam verejnou dopravu a ta doprava neni moc casta. Takze je vyhodne si udelat bookmark na vas oblibeny jizdni rad.
Tento týden patří mezi ty méně produktivní. Nic jsme neudělali. čekáme, až bude dobrá nálada, a pak něco uděláme.
Každý den se zeptám několikrát. Někdy se mi zdá, že dotazů na Google je více než těch "normálních".