NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Jsem nachlazený. Z nudy jsem otevřel Máj od Karla Hynka Máchy. Tu mě zaujala jedna část, která se týká posmrtného života — ocituju ji:
Doporučte prosím inkoustovou fototiskárnu pro GNU/Linux. Požadavky:
Míň už mě zajímají náklady na tisk apod. Předem děkuju za všechny reakce.
Toužím po malinkatým externím (stačí USB 2.0 rozhraní) pevným disku, který by se pohodlně přenášel. 3,5palcové pevné disky jsou moc velký, 2,5palcové pevné disky ujdou, ale přeci jenom jsou větší než 1,8palcový disky.
No a teď konkrétněji: Jaký máte zkušenosti s 1,8" externími pevnými disky Samsung S1 Portable (200 GB, 4200 RPM), cena kolem Kč 2500,--.
Chtěl bych ho především využívat pro instalaci distribucí GNU/Linuxu, které chci jenom vyzkoušet, které mi tedy na interní pevný disk zatím nesmějí. Nebo bych ho využíval pro přenos větších objemů dat. Nemám v tom úplně jasno.
Díky za všechny reakce! :-)