V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Občas není od věci vyslovit něco, za co se upaluje nebo ukamenovává. Nic není totiž tak jednoduché, aby byla pravda vždy jediná a na první pohled zřejmá.
Nastal čas na další píchnutí do vosího hnízda. Tentokrát to bude přehled duševních nemocí rozšířených mezi bloggery. Upozorňuji, že v oblasti psychologie a psychiatrie nemám naprosto žádné znalosti, proto se bude jednat o hrubě neodborný pohled.
Je mnoho důvodů, proč člověk píše blog. Někdo se chce odreagovat od všedních starostí, někdo chce sdělovat světu svá moudra, někdo si krátí čas v nudném zaměstnání atd. Skoro všichni bloggeři ale trpí nějakou (i třeba velmi mírnou) formou duševní nemoci, která rozhoduje o tom, co a jak budou psát.
Duševních nemocí existuje spousta, mnoho z nich dosud nebylo objeveno. Nyní zmíním ty, které se u bloggerů (ale i účastníků diskusí u blogů) vyskytují nejčastěji:
Jako vždy, výčet samozřejmě není zdaleka úplný. Každý může patřit větší či menší měrou do více kategorií, případně do žádné z nich. Jen doufám, že se každý dokáže správně zařadit - i když nepředpokládám, že by z tohoto zařazení někdo něco vyvozoval.
Tiskni
Sdílej:
...Jiní napíší jen málo, ale pak se dosyta vyžívají v následných diskusích (i u cizích blogů)...Zdá se, že jsi grafoman i přesto, že máš za říjen jen jeden příspěvek
(nic ve zlem)Di do pr..., jak si to představuješ, co to tady blábolíš? (/nic ve zlem)A co je tohle? Neurotická reakce, nebo agresivní výpad?
grafomanie, neuróza, úzkostná porucha... zapomněl jsi na depresi a paranoiu .o)Nezapomněl, vynechal jsem je schválně. Deprese (nebo obecněji manio-depresivní porucha) se v blogu většinou těžko odlišuje od úzkostné poruchy (kromě časového průběhu). Paranoia se zase špatně odlišuje od některých forem obsese. Takže jsem je vynechal, protože jsem těžko hledal vhodný popis, aby to bylo dostatečně význačné
Glosa z Lupy na toto téma a zejména tam používaný termín "blogoterapie" mě ale zaujala víc .o)Ta glosa je hloubavější. Kdežto to moje je čistě popisný výčet.