Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nemohu si pomoci, ale slepá nenávist, která z podobných příspěvků čiší, má za následek jedině to, že jsem nedůvěřivý a spíše se s nimi neztotožním.Nemam pocit, ze by muj prispevek byl projevem slepe nenavisti. Spise jsem jej koncipoval jako popichnuti. Je sice pravda, ze toho cloveka nesnasim (dobrych duvodu mam dost), ale za nenavist mi nestoji
nějaký parlament do kterého volíme nadbytečné tupceCo to je za módu? Politika svinstvo, parlament je zbytečný, poslanci jsou zbyteční a ještě vyžírky... I kdyby byli všichni politici zkorumpovaní až na půdu, k tomu ještě hloupí a panovační, neznamená to, že parlament a vláda jsou zbytečné. Znamená to jen, že ti zrovna tihle vyčůraní politici ukecali lidi, aby si tam takovou sebranku zvolili. Tyhle řeči o tom, že politika je zbytečná a jenom pro ty, kterým se nechce doopravdy pracovat, mi připadají směšné.
Tak tedy, jestli jsem se tím někoho dotkl, tak se omlouvám a zdůrazňuji, že šlo o nadsázku a vtip.Nedotkl ses mě. Bohužel totiž nejsem poslanec...
TŘI DNY V NOVÉ EVROPSKÉ UNII (PO PŘIJETÍ EVROPSKÉ ÚSTAVY)
1. DEN:
Crrr, crrr
Praha: Tady Praha.
Brusel: Tady Brusel. Tak jak jste oslavili vznik nové unie?
Praha: No bylo to hustý. Ještě teď nám tu po ulicích leží spousta ožralých.
Brusel: To je bezva. Tak dokud jsou ožralí, tak jim řekni, že vystupujete z NATO.
Praha: Jak to? My chceme v NATO zůstat.
Brusel: Vyloučeno! NATO je na Unii příliš nezávislé - to by nedělalo dobrotu.
Praha: A my nevystoupíme!
Brusel: Víš co? Otevři si Ústavu EU na článku I-16. Máš?
Praha: Jo.
Brusel: Tak. A teď ho přečti.
Praha: "Členské státy aktivně a bezvýhradně podporují společnou zahraniční a bezpečnostní politiku Unie v duchu loajality a vzájemné solidarity a respektují činnost Unie v této oblasti. Zdrží se jakéhokoli jednání, které je v rozporu se zájmy Unie nebo může snižovat účinnost jejího působení."
Brusel: Tak vidíš. A my jsme se tady v Bruselu shodli, že členství v NATO je jednání, které je v rozporu se zájmy Unie. Už je to jasné? Tak zatím...
2. DEN:
Crrr, crrr
Praha: Tady Praha.
Brusel: Tady Brusel. Tak co? Že to jde i bez NATO?
Praha: Hmm...
Brusel: Volám Ti, protože včera jsme optimalizovali produkci v EU. Vás se týká to, že zavřete elektrárny a zrušíte zemědělství.
Praha: A kde seženu elektriku a co budou naši lidi žrát?!
Brusel: Nerozčiluj se! I nad tím jsme přemýšleli. Elektriku budeš kupovat od Francouzů a potraviny si budete kupovat u Poláků.
Praha: Prdlajs! Nic takovýho!
Brusel: Že ty sis pořádně nepřečet Ústavu? Podívej se na článek I-14/2, písmeno d) a i).
Praha: No tam je napsáno, že "Sdílená pravomoc se uplatňuje v těchto hlavních oblastech:
za dé) v zemědělství a rybolovu a za í) v energetice.
Brusel: Už Ti to došlo?
Praha: Nedošlo - to jsou totiž sdílené pravomoci. A do těch podle Ústavy máme co mluvit.
Brusel: Krucinál! S jakým materiálem my tady musíme pracovat! Podívej se na článek I-12/2. Co tam je?
Praha: Tady se píše, že "Svěřuje-li v určité oblasti Ústava Unii pravomoc sdílenou s členskými státy, mohou v této oblasti vytvářet a přijímat právně závazné akty Unie i členské státy. Členské státy vykonávají svou pravomoc v rozsahu, v jakém ji Unie nevykonala nebo se ji rozhodla přestat vykonávat."
Brusel: Aspoň, že umíš číst! Ta druhá věta je důležitá. My jsme se totiž rozhodli ty pravomoci vykonávat v plném rozsahu. Takže to sdílení je tak, že Vy sdílíte 0 procent a my ten zbytek.
Praha: Neblbni! Když máme kupovat elektriku i potraviny, tak za co?
Brusel: Neboj! Vydupáváme tady pro Vás skvělý kšeft. Zatím prodejte všechno co máte.
3. DEN:
Crrr, crrr
Praha: Tady Praha.
Brusel: Tak se to nakonec podařilo. Našli jsme pro Vás perfektní džob. Ani prstem nebude muset pohnout a peníze se Vám jen pohrnou!
Praha: Nejvyšší čas - právě jsme museli prodat Hradčany. Co to je?
Brusel: Budete skladovat odpad z celé Evropy.
Praha: ......
Brusel: Vy nemáte radost?
Praha: Vystupujeme z Unie.
Brusel: Vystupovat můžete nanejvýš v Moulin Rouge.
Praha: Podle článku I-60 Ústavy dobrovolně vystupujeme z Unie.
Brusel: Přečti si druhý bod. Je tam napsáno "Členský stát, který se rozhodne vystoupit, oznámí svůj záměr Evropské radě. S ohledem na pokyny Evropské rady Unie sjedná a uzavře s tímto státem dohodu o podmínkách jeho vystoupení. Tuto dohodu uzavře Rada, která rozhoduje kvalifikovanou většinou po obdržení souhlasu Evropského parlamentu.". Přece si nemyslíš, že takovou dohodu parlament nebo Rada schválí? Kam bychom vozili odpad?
... ztotoznili se s tim, ze Washington, to jsme MY, a cim vic nas bude, tim vic si budeme moci dovolit v ramci sveta jako celku ...Ty toho moc o USA asi nevíš, co?
Ty toho moc o USA asi nevíš, co?Když něco podobného píšeš, spíš se ukazuje, že toho moc nevíš ty. Řeči o tom, že svět pro Američana končí v místech, kam dojede za 2 hodiny autem, jsou velmi daleko od reality. Američani jsou naopak z velké většiny na své občanství (vystupování v roli občana) velmi pyšní a o politiku své federální vlády se velmi zajímají. Z tvého příspěvek je cítit rozšířený stereotypní názor, že Američani jsou ignoranti. Není to pravda. Resp. ne u všech. Stejně jako jsou u nás ignoranti, tak jsou i v USA. Jen se to jejich ignorantství většinou projevuje jinak.Pro řadovýho Američana je "capital" hl. m. jeho státu, svět pro něj končí v místech dosažitelných dvě hodiny jízdy autem, na problémy kašle a začíná je (přehnaně) řešit, až se něco pořádně pos* a tento styl myšlení se nutně promítá i do jejich politiky.
Američani určitě nejsou ignoranti, jenom je cokoliv, co je dál než ty 2 - 3 hodiny autem, pro většinu z nich prostě příliš daleko.Neměl jsem takovou zkušenost. A chytnu-li tě za slovo, tak mnoho Američanů každý den dojíždí 2 hodiny autem do práce...
Na své občanství jsou tak hrdí, že občas v rámci boje s terorismem přehlédnou nějaké to omezení svobodyAno, není to sice pravidlo, ale tohle je bohužel často pravda.
a politika federální vlády je zajímá jen okrajově.Tak to se mi nezdá. Vlastně jsem se potkal jen s minimálním počtem lidí, kteří by se o politiku federální vlády zajímali méně než o politiku vlády svého státu.
Až příliš to zevšeobecňuji, ale dalo by se to napasovat na 4/5 lidí, co jsem tam poznal.Také jsem byl (při hodně dlouhém pobytu) často otrávený tím, že mi připadali všichni kolem mě zahledění jen do té své nejskvělejší Ameriky. Ale s odstupem času (a dalšími návštěvami) zjišťuji, že jsem narazil spíše na výjimečně tupou bandu - nebyl to reprezentativní vzorek.
Ale jestli tam skutečně dorazím tak asi zvolím NE, abych napravil chybu když jsem v referendu o vstupu do EU zvolil ANO...Hmmm, k napravení této chyby je teď už bohužel pozdě. Vhozením NE euroústavě nám z těchto eurounionistických sra(č)ek nepomůžete, v tom soukolí eorounionistických struktur jsme a nejspíš navěky bohužel budem.
Odhad: Francouzi zamítli euroústavuTo je ovsem vyborna zprava na konec vikendu!
Tiskni
Sdílej: