Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Občas není od věci vyslovit něco, za co se upaluje nebo ukamenovává. Nic není totiž tak jednoduché, aby byla pravda vždy jediná a na první pohled zřejmá.
Občas potřebujete něco úplně jednoduchého, v čem můžete napsat pár slov, třeba nějakou poznámku apod. Pro tyto účely používám hezký, jednoduchý, rychlý, nenáročný na paměť, nenáročný na plochu desktopu, snadno konfigurovatelný, program Notepad. Je to integrální součást Windows již od dávnověku, proto ho všude najdete. A je zadarmo.
K jeho dalším největším výhodám patří, že pracuje pouze s řádky ukončenými CRLF. Starší verze mají navíc omezenu velikost souboru, což vás účelně donutí k tomu, abyste neplýtvali slovy. Novější verze již tuto vymoženost bohužel nemají.
Je škoda, že v Linuksu není něco podobného. KEdit a GEdit jsou zbytečně složité, moc barevné a mají roztahané GUI. XEdit se nedá moc používat. O takových, jako je GVim, ani nemluvě. Proč se nenajde někdo, kdo by dokázal napsat takovou skvělou a jednoduchou aplikaci pro Linuks?
I když to nemám ve zvyku, teď už jsem to fakt nevydržel, a dotáhl jsem zápisy tohoto typu až do této absurdní podoby. Jen doufám, že se tu teď neobjeví žádná reakce, a autor textů, jimiž jsem se inspiroval, již tedy nebude mít důvod sem takové nesmysly psát.
Tiskni
Sdílej:
normalni notapad kdyz chci napsat jenom par pismen protoze ho mam vic po ruce a notepad++ je na to zbytecne mocnej ;) v tom si tak vetsinou upravuju titulky k filmum nebo ruzny jiny vetsi veci.
Buď sám sebou. Pokud si to myslíš, klidně to napiš. Už mu to stejně pár lidí napsalo.
lubos@ares ~ $ which notepad /usr/bin/notepad lubos@ares ~ $ equery b notepad [ Searching for file(s) notepad in *... ] app-emulation/wine-0.9.9 (/usr/bin/notepad)
Status: INVALID Resolution: WORKSFORME
Nejnáročnější z toho byl Firefox, ten startoval i několik vteřin
Nejvíc mě zarazil tenhle výrok. Firefox je náročnější než třeba photoshop jen proto, že spouští několik vteřin?(pokud tedy v té vaší sortě ten photoshop byl) Proboha kde to jsme, je mi jedno jestli bude prohlížeč startovat 2 nebo 5 sekund, ale když už jede tak chci, aby jel...na tohle se tu vedly dlouho sáhlé debaty a nechci se do nich zapojovat...
Když se někdo vyskytuju na wokenní ploše, tak mi vyhovuje Textpad.
Je to jasné, nebo se tu mám i vykakat ?Vykakat ne, ale přečíst si poslední odstavec. Z něj by mělo být všechno jasné