Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Občas není od věci vyslovit něco, za co se upaluje nebo ukamenovává. Nic není totiž tak jednoduché, aby byla pravda vždy jediná a na první pohled zřejmá.
Nejen software člověka občas zlobí. Zlobí ho například i pavouci. Nějak se dostanou i tam, kde by je nikdo nečekal, a samozřejmě tam rychlostí blesku vyrobí pavučinu. Drzost některých pavouků skutečně nezná mezí.
Pavouci bývají většinou považováni za užitečné živočichy. Hubí mouchy a jinou odpornou havěť, kterou člověk rozhodně nemá v oblibě. Někdo navíc věří tomu, že pavouk nosí štěstí (podle některých legend ale jen v určitou denní dobu).
Opačný názor na pavouka bude mít ale ten, kdo si právě "naběhl" obličejem přímo do pavučiny (pavoučí vlákno je mimochodem velmi zajímavý materiál, jak pro svoji obrovskou pevnost, tak pro antiseptické vlastnosti a výtečnou schopnost zastavovat krvácení - ale to by vydalo na obsáhlý článek a teď to řešit nebudu). Pokud se tak stane v lese, vcelku na tom není nic divného. V přírodě se pavouci normálně vyskytují a proto je normální, že tam též staví své pavučiny.
Horší ale je, když se toto stane někde, kde by to člověk vůbec nečekal. Jde například vysypat odpadkový koš, a když se vrací zpět, v domovních dveřích ho do tváře udeří čerstvě vytvořená pavučina. Jiný pavouk zase vytvoří pavučinu mezi židlemi u stolu, aniž by si ho někdo všiml. Anebo se pavučina objeví přímo uvnitř počítače - bez ohledu na to, že tam pavouk chytí kulové a hlavně je velká otázka, jak se dostal dovnitř (když jen jeho tělo je asi třikrát větší než největší otvor nebo škvíra).
Vítězem v drzosti je u mě ale úplně jiný pavouk. A sice ten, který se mi nějakým způsobem dostal do auta a za jízdy stihl neskutečně rychle vystavět pavučinu mezi mojí nohou a řadicí pákou. Také ho za to stihla spravedlivá odměna - při své smrti vůbec netrpěl, měl to rychle za sebou.
Pokud by měl někdo zkušenosti s ještě drzejšími pavouky, sem s tím. Ať vidíme, jak si tak primitivní živočichové dělají legraci z "pána tvorstva".
Tiskni
Sdílej:
nepaci sa mi ten banner co tam masPak máš jen dvě možnosti - už do mého blogu nechodit a nebo se na banner nedívat (případně si ho ještě zablokovat). Ale mně se ten banner nelíbí taky, ale kvůli jeho grafické (ne)kvalitě. Někdy udělám lepší (a hlavně seženu lepší fotku)
ze najlepsi system na browsovanie... je to tendencne, manipulativne a koniec koncov aj nepravdiveNetvrdím "nejlepší systém na surfování" ale "nejlepší systém na bezpečné surfování". Tedy že s ním člověk nezíská jako bonus některou z uvedených havětí. A to je pravda.
Někdy udělám lepší (a hlavně seženu lepší fotku)jj, tahle fotka je jak z dovolený v bulharsku
jj, tahle fotka je jak z dovolený v bulharskuTa je z Flickru (jak je ostatně vidět z odkazu níže) a je pod licencí Creative Commons (bez zákazu modifikace). Proto se dala snadno k tomuto použít.
domluv se s nějakou kámoškouCož on není problém domluvit se na focení (takových fotek mám ostatně v počítači vícero, ale čistě soukromých). Problém je domluvit se na tom, abych to mohl zveřejnit
(pěstitelé jsou asi tvrdé nátury)jj, zvlášť "pěstitelé" celeru, mrkve a jiné kořenové zeleniny, "chovatelé" jim mohou jen mlčky závidět