Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Občas není od věci vyslovit něco, za co se upaluje nebo ukamenovává. Nic není totiž tak jednoduché, aby byla pravda vždy jediná a na první pohled zřejmá.
I když se bulvární média obvykle nezajímají o celebrity z oblasti softwaru, tu a tam se stejně něco vynoří. Stejně jako v tomto případě, kdy se podařilo odhalit vztah tvůrce Linuxu s viceprezidentkou a personální ředitelkou Microsoftu. Tomu se tedy říká bomba...
Externí reportér EREX Media měl původně úplně jiné plány, když se pohyboval na pobřeží nedalekou Sao Paula. Jenže když i ve slabém osvětlení rozpoznal povědomou tvář "otce Linuxu", měl rázem důležitější činnost. Viděl, že vztah Linuse se v té chvíli ještě neznámou ženou není určitě pracovní.
Ve vhodné chvíli se dostal do blízkosti páru a pořídil fotografii. Překvapilo ho, že se focení nebránili a dokonce se ho Torvalds zeptal, o jaký přístroj jde. Reportér, zvyklý na obvyklou nelibost fotografovaných "obětí", z toho byl zmatený a raději rychle odešel. Ještě z dálky slyšel hlasitý smích Linuse i Lisy.
Je to samozřejmě hodně překvapivé, že se dali dohromady právě tito lidé. V úvahu připadá několik možností:
Ať je to jak chce, každopádně to ukazuje, že ani softwaru se úplně nevyhýbá to, s čím se běžně setkáváme v showbusinessu. A že věci často vůbec nemusejí být takové, jak se na první pohled zdají.
Tiskni
Sdílej:
Myslím to obrovské množství obrázků… Člověku se tak trochu zasteskne po starém dobrém
vi /etc/ntp.conf insserv ntp rcntp start
Linusův geniální plán penetraceje v podstatě totéž jako
Čistě sexuální záležitostnebo ne?
Je docela možné, že Linus Torvalds využil možnost proniknout přes personální ředitelku hluboko do Microsoftu, získat přístup ke klíčovým lidem a nějak je ovlivnit ve prospěch Linuxu.
... proniknout přes personální ředitelku hlubokoKdo by podobnost hledal, nějakou by našel.. ;)