Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Občas není od věci vyslovit něco, za co se upaluje nebo ukamenovává. Nic není totiž tak jednoduché, aby byla pravda vždy jediná a na první pohled zřejmá.
K nedávné zprávičce o tom, co všechno nepřináší nová verze Windows Internet Exploreru, je potřeba přidat ještě jednu důležitou informaci. Kdo používá internetové bankovnictví Komerční banky, ať na tento prohlížeč zapomene - v tuto chvíli v něm bankovnictví nefunguje. Situace se tedy oproti dřívějšku obrátila. Uživatelé prohlížeče od Microsoftu se zde dostali na vedlejší kolej.
Bývaly doby, kdy Komerční banka u svého bankovnictví podporovala jen Microsoft Internet Explorer. V jiných prohlížečích bankovnictví nejdřív dlouhou dobu vůbec nefungovalo, pak po nějaký čas jen za cenu různých hacků, a to ještě jen v prohlížeči Konqueror.
Pak se situace změnila, mezi podporované se dostaly i "alternativní" prohlížeče a operační systémy. Později, při nalezení vážné bezpečnostní chyby v Internet Exploreru, dokonce banka připomínala, že jsou i jiné prohlížeče, ve kterých bankovnictví funguje.
Nyní nastala poslední fáze. Vyšla nová verze prohlížeče Internet Explorer a bankovnictví v ní ... nefunguje. Situace se tedy naprosto obrátila. Zatímco uživatelé Firefoxu, Opery, Konqueroru a dalších podobných prohlížečích (včetně těch, kteří mají jejich poslední verze) mohou bankovnictví bez problémů používat, fanoušci Internet Exploreru, kteří vyslyšeli výzvu k aktualizaci na "nejrychlejší prohlížeč na světě", ostrouhají. Časy se mění...
UPDATE: Od 3.4.2009 by již bankovnictví KB mělo v Internet Exploreru 8 fungovat.
Tiskni
Sdílej:
co jim brání IE8 podporovat? velká změna uvnitř IE8, nebo jen drobnost, kterou zatím nestihli upravit?Nevím, není to nikde uvedeno a sám jsem to nezkoušel.
je někde vyjádření, že alternativní prohlížeče v nové verzi pojedou hned?Bohužel není.
co nový FF, má v něm být předělaný javascript, pokud jsem to dobře pochopil, jak ten je na tom?Funguje bez problémů.
Skoro jak řím a křesťanství
IMHO budou IE8 blokovat, dokud si jej sami interně neotestují. Jestli mě paměť nešálí, tak to tak dělali i v minulosti. Že by KB na podporu IE8 rezignovala, mi nepřijde příliš pravděpodobné.
Taky si myslim, ze je IE8 (mimo jine) hlavne prilis novy.
Jen jestli testování pro IE8 meli naplánováno. Ted když se v době finanční krize škrtá kde může jim asi mimořádnej projekt na testování nový verze prohlížeče asi jen tak neodsouhlasej
mne více zajímá, kdy a zda vůbec půjde MSIE8 pod wine...