T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
"Pro Kyosake vysvětlím lidsky: hodnotové typy jsou na stacku, referenční typy na heapu."Máte tam překlep.
"namespace = adresář"Nejsem sice pythonista, ale měl jsem dojem, že tam to funguje právě takhle? Ale možná se jen pletu.
C# je daleko silnější a mocnější ve své vyjadřovací síle. A kdo není slepý to vidí.
Všimněte si, že stále nehodnotím, neobhajuji, či nijak se nevyjadřuji, který z obou přístupů je lepší - jen dávám vedle sebe vlastnosti.
No, já bych s Javou začal tím, že bych se jí velkým obloukem vyhnul.Bingo!
Tak to něco děláš špatně. Každá třída by měla být v samostatném souboru pojmenovaném stejně jako název třídy.java.Platí to jen pro veřejné třídy, které nejsou vnitřní.
Jaky vyvojove prostredi by jste mi doporucily?NetBeans
Mate nekdo zkusenosti s knizkama o jave? Jakou je nejlepsi koupit?Java efektivně. Snad ještě bude k sehnání. Není ani nejnovější, ani se nezabývá detaily jazyka ani knihoven, ale obsahuje spoustu dobrých rad, jak vůbec v Javě psát a na co si dát pozor.
K tomu by som pridal ešte IntelliJ IDEA - jedno z najlepších IDE pre Javu s akými som pracoval.Jaky vyvojove prostredi by jste mi doporucily?NetBeans![]()
Já používám NetBeans a myslím si že je to docela dobré IDE. Na http://www.netbeans.org/kb/index.html jsou pěkné tutoriály mimo jiné i k tvorbě uživatelského rozhraní. Měl jsem půjčenou knihu "Java - začínáme programovat" , kde je jazyk velice dobře vysvětlen a hlavně je to "pochopitelné" i pro naprostého začátečníka. Zrovna před týdnem jsem sehnal knihu "J2ME v kostce" v levných knihách za neuvěřitelných 9 kč :)
S timto naprosto nesouhlasim. ...... Osobne bych prave spise doporucil dane GUI Buildery, protoze i zacatecnik dokaze behem chvile naklikat "jakousi-takousi aplikaci". Samozrejme, pokud se bude chtit stat opravdovym vyvojarem, bude muset zabrednout i do tech spravcu rozvrzeni, atd., ale to uz je otazka, jak to s danou Javou vidi do budoucna :)Za to já s vámi souhlasím a znovu opakuji jestli to míní vážně bude mít s GUI Buildery hromadu "jakousi-takousi aplikaci" a bude někdy začínat znova. Jestli však jde jen o zápočet ve škole tak to nemá to cenu řešit.
* pokud umíš programovat a neumíš jen jazyk, pak stačí jen knížka co tě provede Javou a nástroji * pokud neumíš programovat vůbec, doporučuji dobrou knížku o programování (i když tam budou příklady třeba v jiném jazyce) * preferuj knížky od renomovaných českých autorů (Herout, Pecinovský...) * dobrá je Thinking in Java - zdarma na webu, překlad od Grady je nic moc * kup si ty nové Návrhové vzory od Pecinovského, Řízené testy od Becka a Java Efektivně od Blocha * začni s Netbeans, je to dobré a kompaktní prostředí (doporučuji verzi 6.0b) * nic si nedělej z těch, kteří tě od Javy budou odrazovat
Postup je zhruba takový:
Naučit se programovat.
Přečíst si cokoliv o Javě, doporučuji knihy doc. Pavla Herouta.
(Ale jsou tu i jiné jazyky...)
Existují prostředí Eclipse (IBM) a NetBeans (Sun). Pak je ještě několik placených nástrojů.
Tiskni
Sdílej: