Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Luboš Doležel naimplementoval záložky (bug 739), kdo je kdo (bug 833) a členění ovladačů do sekcí (bug 307). Dále se podílel na opravách chyb 544 a 685. Další změnou je návrat kompresního filtru, tentokráte si nikdo nestěžuje, takže snad je už bezproblémový. Dále jsem opravil pár dalších chybek, koho to zajímá přesně, ať si udělá report v cvs .
Zajímavější změnou v designu je přesunutí navigační cesty z modrého pruhu na začátek hlavní plochy s obsahem a přejmenování odkazu Diskuse na Komentáře. Název byl totiž matoucí. Také jsem tam vypíchnul odkaz na seznam dotazů uživatele. Snad to bude zvláště pro nováčky pohodlnější.
Tiskni
Sdílej:
LOL, takze kazdy vypadek bude zaznamenan asi na abclinuxu.cz. Skoda, ze v patek byl uptime serveru kolem 35 dnučímž vlastně kritizuješ své vlastní uživatele, že si dovolili informovat se mezi sebou o tom, že jim jabber nefunguje. A je samozřejmé, že se takový blog objeví tady - spousta lidí tu jabber využívá (nebo by jsi něco takového čekal na Živě?). Ale toho si nikdo nevsim.
Pěkné. Jen malá prosba, musí být funkce "do záložek" dostupná přes tlačítko? Nemůže to být formou odkazu? V designu je to pěst na oko.Suhlas, vyzera to rusivo.
A za tretiTo bol akoze vtip?tahat tyto informace z databaze (ci cache) pri kazdem zobrazeni stranky by melo vliv na vykonnost serveru.
Takhle je to ale vice na ocich a tudiz je vetsi pravdepodobnost, ze to lide budou pouzivat.No, když záložky nejsou dostupný rovnou bez extra klikání, tak to spíš (tak často) používat nebudu a dám přednost záložkám v browseru. Nicméně zašitý záložky jsou lepší, než pomalý Ábíčko
Pěkné. Jen malá prosba, musí být funkce "do záložek" dostupná přes tlačítko? Nemůže to být formou odkazu? V designu je to pěst na oko.Že to zatím vypadá jako pěst na oko, to je moje chyba - ještě jsem neměl čas to upravit, aby to do vzhledu zapadlo. Ale jako tlačítko je to schválně - aby to bylo výrazně odlišeno od "cesty", která je (a musí být) formou odkazů. Tlačítko však zanedlouho zeštíhlím a celý ten přesunutý řádek s cestou se pokusím upravit tak, aby byl zřetelněji oddělen od dalšího obsahu.